škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octaviamı qasqaimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar herkese merhaba bu iki araç arasında kaldım fikir verip görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim sıfır octavia 1.6 tdi dsg style paketmi yoksa sıfır qasqai 1.6 tdi xtronic a/t black edition mu?

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok zor bir soru sınıf farkı var, stil farkı var,kullanım amaç farkı var...

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1- Motor şanzıman = SKODA
2- İç kalite ve ergonomi = SKODA
3- Donanım = QASHQAI
4- BAGAJ VE İÇ ALAN = SKODA

FİYATLAR
QASHQAI 124 bin tl
OCTAVIA 108 bin tl

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sınıflar farklı. bozuk yollu, sapa yerlerde kullanacaksanız QASHQAI. asfalt ağırlıklı ise kesinlikle skoda.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı alırken bende hanımın isteği üzere test sürüşü ve kendimizce detaylı inceleme yapmıştık.
Baştan belirteyim, herkesin tercihlerine saygı duyarım. Ama qashqai'ye binmeniz, incelemeniz lazım. Bana göre: Işıksız düğmeler, saldalyeden bozma koltuklar, hb kadar bagaj...
Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam. Öncelikle vereceginiz karar şimdiden hayırlı olsun. Seçenekler arasında yok fakat elbette ki KODIAQ. En azından 7 yıl boyunca kasası değişmeyecek yepyeni bir araç... biraz beklemeye değmez mi?

octaviars

• Ziyaretçi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskay artik miladini doldurdu bence. Ek olarak ben SUV ve Crossover olan bir aracin bana 4x4 ozelligi sunmasini beklerim. Karda, bozuk yolda, arazide  camurda bana ekstra cekis saglamayacak ise cok yakan, hantal, park sorunu olan, yol tutusu zayif olan bir araca sahsen katlanmam.

Ha eger kaskay icin 130 luk fiyati gozden cikardiysaniz ben olsam gider bmw f30 alirdim. Genis hacim istiyorsaniz da passat b8 highline

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aman diyim bakım aralıklarını ve fiyatlarını öğrenmeden qashqai alayım demeyin.

10binde bir bakım ve yüksek rakamlar.

octavia 15binde bir ve daha uygun rakamlar.

yani 30bin km'ye geldiğinizde bile aradaki fiyat farkını hissedebilirsiniz.

onun dışında; ailede qashqai de x-trail de var, başarılı araçlar, özellikle yüksek sürüş pozisyonu insanı çok iyi ve güvende hissettiriyor.

ama alırken fazla ödemek ve bakım maliyetleri bence bu aracı alınmaz yapıyor.

volvo xc60 düşünülebilir. aynı paralara ikinci el.
veya sıfır passat.

ama octavia tam bir fiyat performans aracıdır. verdiğiniz paranın hakkını %100 alırsınız. imaja, markaya, havaya boşuna para vermezsiniz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İhtiyaç ve beklentileri belirleyip, ona göre karar vermek gerek.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım geniş bir araç istiyorsunuz yani hacmi ve bagajı iyi olan bir araç.Bu konuda kesinlikle octavia derim.Ancak yüksek araç kullanılması daha sağlıklı bir araç arıyorsanız SUV daha mantıklı olur. Ayrıca benim tavsiyem qq ye o parayı vereceğinize yeni skoda superb i öneririm. Skoda araçlar hangisi olursa olsun parasının karşılığını fazlasıyla verebilen ender araç markalarından birisi.Karar sizin :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıl önce sıfır aldığım Octavia 1.2 Optimal DSG aracımı satıp yine sıfır Qashqai 1.2 Skypack Xtronic aldım. Yaklaşık 2 haftadır Qashqai kullanıyorum. Qashqai güzel araç. Skypack donanımı benim Octavia'mın Optimal donanımından daha zengin. Yüksek araç kullanmak şehir için de zevkli ama yüksek hızlarda Octavia gibi güven vermiyor. CVT Xtronic şanzıman DSG kadar başarılı. İç hacmi Octavia'dan çok kötü değil, ama bagajı Octavia'dan çok küçük. Ben Octavia'dan iki sebeple soğudum ve sattım. Yazın camlar açıkken çok fazla duyduğum DSG şangırtı sesi. Kışın soğuklarda tümseklerde gelen salıncak burçlarının gacırtı sesi. Bunlara ek olarak Octavia özellikle bozuk yollarda süspansiyonu bence çok ses yapıyordu. Onun dışında çok sevdiğim bir araçtı. Hala dışarıda beyaz bir Octavia görünce içim cız ediyor. Ama yeni aracım Qashqai'dan da oldukça memnunum.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cvt xtronic şanzumanı biliyorum bende DSG kadar başarılı demek pekte gerçekçi değil çünkü dsg gibi çift kavramalı ve oldukça seri bir şanzumanın yakıt ve performans grafiği ve hissi çok daha iyi kalan sorunlar sizin şahsi görüşleriniz ve zevkleriniz.Kazasız belasız binin inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence octavia. Açıkcası qq  4x4 olmadıktan sonra sadece yüksekte kullanmanın bir anlami yok bence. Fiyat, performans, yakıt ekonomisi, geniş iç mekan ve konfor hepsi octaviada.