škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Hoparlör Seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba dostlar, octavia'daki ses sistemi biraz yetersiz gibi geliyor, sesi yarısına kadar açtığımda tam güce ulaşıyor ve daha fazla ses artışı olmuyor gibi geldi bana. daha yükses ve kaliteli ses almak için sadece hoparlör değişimi yeterli olur mu, olursa hoparlör öneriniz var mı?

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman mid bas takimi alip guzel bir anfi ile bu isi cizebilirsiniz yada uzerindeki sisteme dokunmadan asagidaki linkteki amfili basi alcan

Alpine SWE-815 20cm Eseri Dahili Amplifikatör 50-125Hz 12dB Açık Kapalı Port Subwoofer
http://www.hepsiburada.com/alpine-swe-815-20cm-eseri-dahili-amplifikator-50-125hz-12db-acik-kapali-port-subwoofer-p-OTALPSWE-815

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: huseyin.cesmeci;607365
O zaman mid bas takimi alip guzel bir anfi ile bu isi cizebilirsiniz yada uzerindeki sisteme dokunmadan asagidaki linkteki amfili basi alcan

Alpine SWE-815 20cm Eseri Dahili Amplifikatör 50-125Hz 12dB Açık Kapalı Port Subwoofer
http://www.hepsiburada.com/alpine-swe-815-20cm-eseri-dahili-amplifikator-50-125hz-12db-acik-kapali-port-subwoofer-p-OTALPSWE-815

sadece kapılardaki hatta ön kapıdaki hoparlörü değiştirsem olmaz mı?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman ben sizin yerinizde olsam muzik dinlemek bi hastaliktir yaşı olmaz iki takim guzel bi mid bas takimi al yanina 5 kanal bide bi amfi alirsiniz duruma gorede bi bass atarsiniz ondan sonra tadina doyum olmaz

Bu arada arac nedir [emoji848] uzerinde nasil type var

« Son Düzenleme: 09 Şubat 2017, 10:37:47 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: huseyin.cesmeci;607443
O zaman ben sizin yerinizde olsam muzik dinlemek bi hastaliktir yaşı olmaz iki takim guzel bi mid bas takimi al yanina 5 kanal bide bi amfi alirsiniz duruma gorede bi bass atarsiniz ondan sonra tadina doyum olmaz

Bu arada arac nedir [emoji848] uzerinde nasil type var

eyvallah:)

hocam iki çocuk var bende, arkada iki oto koltuğu bagajda iki bebek arabası, yanlarında amfi çok sırıtır :)

ya benim önceki aracım volvo v50 idi, ondan çok sağlam ses çıkıyordu, herhangi bir modifikasyon yoktu, o kadar ses verse yeter bana. o yüzden sadece hoparlör değişimi istiyorum.

octavia 2016 style. bolero ve standard hoparlör var şu anda.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alpine SWE-815 20cm den çok bişey beklemeyin hocam, ben taktırdım daha güzel oldu, ama sizi tatmin eder mi bilemem. Ben daha önce Passat kullanıyordum Sub a rağmen passatın ses sisteminin yanından geçmiyor, bırakın Passatı Jetta kadar bile olamadı. Babamda jetta var iki aracı aynı şarkıda açıyorum. Sub olmasına rağmen Jetta daha iyi.
İyi bir ses sistemi için sadece ön kapıların değişmesi yetmez bence, dört kapının değişmesi gerekiyor

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;607468
Alpine SWE-815 20cm den çok bişey beklemeyin hocam, ben taktırdım daha güzel oldu, ama sizi tatmin eder mi bilemem. Ben daha önce Passat kullanıyordum Sub a rağmen passatın ses sisteminin yanından geçmiyor, bırakın Passatı Jetta kadar bile olamadı. Babamda jetta var iki aracı aynı şarkıda açıyorum. Sub olmasına rağmen Jetta daha iyi.
İyi bir ses sistemi için sadece ön kapıların değişmesi yetmez bence, dört kapının değişmesi gerekiyor

tabi volvo, vw, illa ki bazı konularda daha iyi :) daha önce jettam da olmuştu, octavia ile jetta aynı ne diye daha fazla para vereyim diyenlere o işler öyle değil diyorum :)

siz alpine mi taktınız, kaça mal oldu, link atar mısınız rica etsem.
bir de daha tatmin edici öneriniz olur mu?

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;607475
tabi volvo, vw, illa ki bazı konularda daha iyi :) daha önce jettam da olmuştu, octavia ile jetta aynı ne diye daha fazla para vereyim diyenlere o işler öyle değil diyorum :)

siz alpine mi taktınız, kaça mal oldu, link atar mısınız rica etsem.
bir de daha tatmin edici öneriniz olur mu?

Alpine'yi Ender elektronikte 680tl montaj dahil taktırdım. Octavia ile Jettanın aynı araçlar olmadığına aynen katılıyorum. Forumda arkadaşın biri her iki aracın kapı hoparlörlerinin karşılaştırmıştı, jettanın hoparlör mıknatısı, Octavianın 3 katı büyüklükteydi.
Ses sistemleri konusunda bilgi sahibi değilim lakin müzikle ilgilenen biri olarak müzik kulağım varıdır. Araçta yüksek sesli ve baslı müzik dinlemeye severim. Octaivayı aldığımda ses sistemi konusunda hayal kırıklığı yaşamıştım. Ender elektronikte Metin beye durumu anlattım, en azından Passat seviyesinde ses almak istiyorum ne yapmam lazım dedim. Bana bütün hoparlörlerin değişmesi gerektiğini söyledi. Birkaç alternatif sundu, bütçem olmadığı için ilk etapta Alpine Sub ile idare etmeyi tercih ettim.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;607479
Alpine'yi Ender elektronikte 680tl montaj dahil taktırdım. Octavia ile Jettanın aynı araçlar olmadığına aynen katılıyorum. Forumda arkadaşın biri her iki aracın kapı hoparlörlerinin karşılaştırmıştı, jettanın hoparlör mıknatısı, Octavianın 3 katı büyüklükteydi.
Ses sistemleri konusunda bilgi sahibi değilim lakin müzikle ilgilenen biri olarak müzik kulağım varıdır. Araçta yüksek sesli ve baslı müzik dinlemeye severim. Octaivayı aldığımda ses sistemi konusunda hayal kırıklığı yaşamıştım. Ender elektronikte Metin beye durumu anlattım, en azından Passat seviyesinde ses almak istiyorum ne yapmam lazım dedim. Bana bütün hoparlörlerin değişmesi gerektiğini söyledi. Birkaç alternatif sundu, bütçem olmadığı için ilk etapta Alpine Sub ile idare etmeyi tercih ettim.

ihtiyaçlarımız aynımış, ben de biraz soruşturayım 4 kapı hoparlör değiştirerek kurtarırsam iyidir. tabi hoparlör bolero uyumu, servisin garanti yaklaşımı da önemli.

katkısı olanlar için teşekkür ederim.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam sonuç dört hoparlor ise iyi arastirin derim alacaginiz mid bas takimindan guzel ses almak istiyorsaniz amfi sarf octavia o bagajda amfi gozunuze batmaz

Benim suan hali hazirda iki adet focal mid bas takimim onun disinda audison sr5 amfim var biraz daha zaman gecsin bende baglatcam ama hep garanti isleri [emoji848]

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu açtığın için teşekkürler
Ben de müzik dinlemeyi seviyorum.

VAG Stores vs gibi yerlerden temin edilebilir.
Öneriniz var mı?

Hoparlör değişiminde garanti ne derece etkilenir?

İyi Günler

Alıntı yapılan: elliyedi;607502
ihtiyaçlarımız aynımış, ben de biraz soruşturayım 4 kapı hoparlör değiştirerek kurtarırsam iyidir. tabi hoparlör bolero uyumu, servisin garanti yaklaşımı da önemli.

katkısı olanlar için teşekkür ederim.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: telepinu;607600
Konuyu açtığın için teşekkürler
Ben de müzik dinlemeyi seviyorum.

VAG Stores vs gibi yerlerden temin edilebilir.
Öneriniz var mı?

Hoparlör değişiminde garanti ne derece etkilenir?

İyi Günler

valla ben de şu anda araştırıyorum. sonuç alırsam bilgilendireceğim.

Çevrimdışı Ali Emre Emiroğl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Orjinal ses sistemi kesinlikle yetersiz. Kalitesiz sese tahammülüm olmadığı için multimedia+ geri görüş kamerası sistemini araca taktırırken hoparlör araştırması da yapmıştım. Fakat multimedia takıldıktan sonra sanki mevcut sisteme birşeyler oldu ses düzeyi 2 katına çıktı kalitesi inanılmaz derece arttı. Bu sebeple de hoparlörleri değiştirmekten vazgeçtim.

Çevrimdışı Serdar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracimda ambition donanimda oldugu icin onde iki adet hoparlor var arkada yok arka kapilara da hoparlor taktirmak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum ankarada nerede yaptirabilirim garanti sikinti yasatirmi vs konuyu yakindan takip ediyorum

Çevrimdışı Şevket Akça

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracım da ambition donanımda.İki hoparlör olduğu için ses çok yetersiz. Serviste arkaya hoparlör takılabilir mi diye sorduğumda sakın yaptırıp aracın elektrik tesisatıyla oynatmayın demişlerdi. garanti sorunu çıkarabilirler belki.