škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Kamerası Montajım Resimli Anlatım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar arkadaşlar. Yakın zamanda Gearbest üzerinden satın aldığım Viofo A119+GPS modelinin montajını tamamladım. SÜreci de fotoğraflayıp, sizin de olası durumda neler yapmanız gerektiğini anlatmaya çalıştım. Tabii ki yapacaklarınız göreceli. Benim montaj süreci biraz zaman ve sabır istiyor. Malum araç garantili ve sigorta tablasını kullanamıyoruz, çakmaklığın yeride aykırı bir konumda. Sadece ön tavan direklerinin içerideki plastiklerini söktünkten sonraki fotoğrafını almayı unutmuşum.
Evet geçelim montaj işlemine.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eline sağlık güzel olmuş. Son bölümü el freninin altındaki parçadan geçirmek mantıklı olmuş, ben çok göze batmıyor diye uğraşmamıştım tekrar bakayım. Ancak şöyle bir problem var bende kutuda gelen kablonun ucu usb değil, direk çakmaklığa sabit. Usb kablo sonradan bulunur ama tekrar kablo yürütmek, direk kaplamalarını sökmek vs istemiyorum, bu kabloyu usb ye çevirebilir miyiz acaba.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize saglik. Benim kablolama yolunun aynisi. Ben ugrasip da fotograflamamistim. Eminim birilerinin isine yarayacaktir

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık  [MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION]. Çok güzel olmuş. Sadece A119'u biraz daha yukarı koyabilirmişsiniz. Ben de Mini 0903 ile A119 arasında kalmıştım. Dolar ₺ 3.10 iken almadım, şu an ₺ 3.70 oldu :)

Bir de ilerisini düşünerek tavanda 10 cm kadar kabloyu boşta bırakıp tavan içerisine saklamak daha uygun bence. 3-4 yıl sonra bozulunca ya da değiştirmek isteyince yeni kamera için pay kalsın diye düşünüyorum :)

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;605546
Eline sağlık güzel olmuş. Son bölümü el freninin altındaki parçadan geçirmek mantıklı olmuş, ben çok göze batmıyor diye uğraşmamıştım tekrar bakayım. Ancak şöyle bir problem var bende kutuda gelen kablonun ucu usb değil, direk çakmaklığa sabit. Usb kablo sonradan bulunur ama tekrar kablo yürütmek, direk kaplamalarını sökmek vs istemiyorum, bu kabloyu usb ye çevirebilir miyiz acaba.

Bende sokmek istememiştimve çok tedirgindim, ama kapı lastiklerinin içinden de geçirmek çok sağlıklı gelmedi bana. İnanın korkacak bir şey yok.

Alıntı yapılan: Bilgic;605550
Elinize sağlık  [MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION]. Çok güzel olmuş. Sadece A119'u biraz daha yukarı koyabilirmişsiniz. Ben de Mini 0903 ile A119 arasında kalmıştım. Dolar ₺ 3.10 iken almadım, şu an ₺ 3.70 oldu :)

Bir de ilerisini düşünerek tavanda 10 cm kadar kabloyu boşta bırakıp tavan içerisine saklamak daha uygun bence. 3-4 yıl sonra bozulunca ya da değiştirmek isteyince yeni kamera için pay kalsın diye düşünüyorum :)

Gücü gps modülüne verdiğim için çok yukarı alamadım, kamerayı yerinden çıkartmak icap ettiğinde yukarı kaydırarak bu işlemi yapabilirim o zaman da tavana dokunup çıkartma işlemine engel olabilir. Yoksa bende isterdim tamamen gizlensin. Yan taraftan versem kablo görünecek çirkin duracak

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;605546

Sanırım buna ihtiyacın var
http://i-saddle.com/en/arecord-usb-a-male-to-12v-car-cigarette-lighter-socket-female-converter

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de aracın çakmaklığında sürekli enerji var gözlemlediğim kadarıyla. Siz araçtan inerken soketi çakmaklıktan çekiyor musunuz [MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION]?

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;605566
Bir de aracın çakmaklığında sürekli enerji var gözlemlediğim kadarıyla. Siz araçtan inerken soketi çakmaklıktan çekiyor musunuz [MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION]?

Açıkçası henüz hafıza kartı alıp denemedim, şu an takılı değil ve sabaha kadar çalışması durumumda akünün gücünü ne kadar tuketir şu an bilemiyorum. Deneyip göreceğiz. Aslında kullananlar da var ve akuyu bitirmediğini soyluyorlar

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu sabit konu haline getirilmiştir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Elinize sağlık on numara rehber olmuş

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;605558
Bende sokmek istememiştimve çok tedirgindim, ama kapı lastiklerinin içinden de geçirmek çok sağlıklı gelmedi bana. İnanın korkacak bir şey yok.

Yok zaten ilk takarken söktüm de tekrar uğraşmak istemedim.hatta özel mesajla sökmeyle ilgili bikaç mesajınızı yanıtlamıştım [emoji3].
 Paylaştığınız cihaz güzel ama gerek yok , en güzeli uzun usb li kablo alıp uzatmak, sonu usb li olursa 2 li çıkışlı çakmaklığım var aynı anda telefon da şarj edebilirim, hem de geceleri powerbank a bağlayabilirim kamerayı

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION] harika bir rehber olmuş. bir gün arabamın orasını burasını oynatmaya karar verirsem bundan faydalanacağım. araç kamerası bence şart oldu ancak sırf arabaya kıyamadığımdan takmıyorum :(

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhsyn;605596
Alıntı yapılan: devrimyalcin;605558

Yok zaten ilk takarken söktüm de tekrar uğraşmak istemedim.hatta özel mesajla sökmeyle ilgili bikaç mesajınızı yanıtlamıştım [emoji3].
 Paylaştığınız cihaz güzel ama gerek yok , en güzeli uzun usb li kablo alıp uzatmak, sonu usb li olursa 2 li çıkışlı çakmaklığım var aynı anda telefon da şarj edebilirim, hem de geceleri powerbank a bağlayabilirim kamerayı

Hatırlıyorum, tedirginliğimden dolayı sizden bilgi almıştım. Sanırım sizin ki a118. Ve evet tekrar oraları sokup takmak zaman ister. Kabloyu kesip istedğnz yere uzatıp lehimleyin diyeceğim ama o da ne kadar sağlıklı olur bilemem

Alıntı yapılan: elliyedi;605598
[MENTION=13586]devrimyalcin[/MENTION] harika bir rehber olmuş. bir gün arabamın orasını burasını oynatmaya karar verirsem bundan faydalanacağım. araç kamerası bence şart oldu ancak sırf arabaya kıyamadığımdan takmıyorum :(

Kırılan kesilen delinen hiç bir yer yok. Birazcık azim ile herhangi bir ustadan çok daha iyi işçilik çıkartabilirsiniz
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2017, 16:54:21 Gönderen: devrimyalcin »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;605571
Açıkçası henüz hafıza kartı alıp denemedim, şu an takılı değil ve sabaha kadar çalışması durumumda akünün gücünü ne kadar tuketir şu an bilemiyorum. Deneyip göreceğiz. Aslında kullananlar da var ve akuyu bitirmediğini soyluyorlar

Aykut Ezer Bey'in bu konuda söylediği eğer aracı 3-4 gün kullanmayacaksanız akünün biteceği, ki hesaplama yapınca doğru bir süre bu. O yüzden dedim. Skoda'larda çakmaklıkta sürekli güç olduğundan, ben sigortadan alacağım enerjiyi.