škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

çamurlukların içine yalitim icin kaplama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid spaceback aracim tuzlandiktan sonra erimis ve cakil taslarinin oldugu yolda giderken tekerlekler o kucuk cakil taslarini camurlugun icine atiyor ve cok kotu ses yapiyor. Acaba camurluklarin icine yumusak haliflexlerden kesip monte etsek hem yol sesine hemde boyle tas sicramalarina karsi yalitim icin etkili olur mu? Fikri olan uygulayan varsa bekliyorum. Arkadasimin eski mk1 focusunun icinde vardi ordan aklima geldi

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde Skoda  araçların tekerlek davlumbazları zaten sertleştirilmiş textil ürünlerinden imal edilmiştir ve sıçrayan veya tekerleğin attığı taşlarda sesi emer. En azından Octavia lar ve eski Fabia I ler öyle.

Fakat yinede ses yalıtımında bunlar sökülerek aracın çamurluk iç saçlarına yalıtım malzemeleri yapıştırılır veya tabanca ile sıvı lastik( pütür benzeri) atılarak titreşimden oluşan sesler engellenir.

Çevrimdışı rabbit

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.youtube.com/watch?v=i7Ueuh9CVk4

Ben linkteki arkadaşın videosunu izledikten sonra yalıtım uğraşılarını sonsuza kadar denememeye karar verdim. Tek çözüm mercedes alıp yol, lastik, motor, rüzgar  sesi neymiş unutmak :) Bu kadar uğraşıp sonuç alamamak çok üzücü. Ayrıca rapid sınıfına göre gayet sessiz bir otomobil. Bence uğraşmaya değmez. Standartı iyi. Bir de şu varki tuzlanmış yolda erimiş çakıl taşına senede kaç defa rast geleceğiz?

Sosyetik yemek tarifi gibi... Söylemesi bile zor... :)