škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağmur sensörü

Onurr · 27 · 7713

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu yagmur sensorunu araci her calistirista tekrar mi acmak gerekiyor? Onceki aracim astraydi neredeyse araci aldim 4 yil hic ellememistim far ve yagmur sensorune. Cama su geldiginde calisiyordu kendiliginden. Superbde bir turlu o ayari yapamadim. Bolerodan yagmur sensoru acik ayrica silecek kolu da bir kademe yukarida duruyor ama giderken yagmur baslarsa calismiyor mutlaka kolu assa indirip tekrar kaldirmam gerekiyor ondan sonra sensor arac stop edene kadar duzgun calisiyor. Kontak kapaninca tekrar bastan. Bu haliyle nasil yagmur sensoru oluyor anlamadim. Silcek kolunu her yagmurda ben actiktan sonra ne ise yariyor ? Dedigim gibi astrada tek seferlik bir su da gelse siliyordu otomatik olarak. Oyle bir ayari var mi superbin?

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurr;603586
Arkadaslar bu yagmur sensorunu araci her calistirista tekrar mi acmak gerekiyor? Onceki aracim astraydi neredeyse araci aldim 4 yil hic ellememistim far ve yagmur sensorune. Cama su geldiginde calisiyordu kendiliginden. Superbde bir turlu o ayari yapamadim. Bolerodan yagmur sensoru acik ayrica silecek kolu da bir kademe yukarida duruyor ama giderken yagmur baslarsa calismiyor mutlaka kolu assa indirip tekrar kaldirmam gerekiyor ondan sonra sensor arac stop edene kadar duzgun calisiyor. Kontak kapaninca tekrar bastan. Bu haliyle nasil yagmur sensoru oluyor anlamadim. Silcek kolunu her yagmurda ben actiktan sonra ne ise yariyor ? Dedigim gibi astrada tek seferlik bir su da gelse siliyordu otomatik olarak. Oyle bir ayari var mi superbin?

Silecek kolunu 1 kademe yukarı ittiğinizde yağmur sensörü devreye girer. Kontak açılıp kapanması bu durumu değiştirmez. Yani her seferinde indirp kaldırmaya gerek yok. Ama şu var, ilk silmeyi opele göre biraz geç yapıyor. Belki siz o aralığı fazla bulup kendiniz kapatıp tekrar açıyosunuzdur. Eğer sensör arızalı değilse sorun yaşamamanız lazım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte o biraz gecikme bazen sorun olabiliyor. ben de vectra c ve e39unkine göre yetersiz buluyoruz sensör hassasiyetini.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sensörün ilk çalışmasında bence de problem var. geç yapıyor ilk silmeyi sonrasında sıkıntı olmuyor da, arkadaşın dediği gibi ilk gecikme problem yaratıyor hakikatten

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bende kendiliginden devreye girdigi olmadi hic. Uzerine karadenizde yasiyorum cam komple kaplaninca mi calisacak anlamadim ki.

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;603625
Silecek kolunu 1 kademe yukarı ittiğinizde yağmur sensörü devreye girer. Kontak açılıp kapanması bu durumu değiştirmez. Yani her seferinde indirp kaldırmaya gerek yok. Ama şu var, ilk silmeyi opele göre biraz geç yapıyor. Belki siz o aralığı fazla bulup kendiniz kapatıp tekrar açıyosunuzdur. Eğer sensör arızalı değilse sorun yaşamamanız lazım.

Silecek kolunu bir kademe yukarı ittirip, silecek kolu üzerinde yer alan fasıla ayarlama düğmesinide 1. kademeye getirin

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ilk calışmada cam ıslak olsada devreye gırmıyor cunku oan sensor onu normal cam olarak algılıyor ıslak oldugunu algılamıyo mecbur onu elle yapmak gerekıyor onunda bı cozumu yok sanırsam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kolla her seferinde uğraştıktan sonra otomatik olmasının ne anlamı kalıyor ki?

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sıkıntıda silecegi otomatikte bırakınca tık diye ses cıkarıyor ve çalışmıyor sonra silmeye calısıyor

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;603713
Bir sıkıntıda silecegi otomatikte bırakınca tık diye ses cıkarıyor ve çalışmıyor sonra silmeye calısıyor

Evet bende bunu fark ettim bende de aynısını yapıyor

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben sorun yaşamıyorum. Hassasiyet ayarını en sona getirin. Muhtemelen sorun çözülür.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hassasiyet ayarını ne yaparsam yapıyım benim de kafasına göre çalışıyor. Karda hiç çalışmıyor diyebilirim. Opel çok daha hassas ve doğru çalışıyordu.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen dediginiz butun sorunlar bendede var ilk calistirma kesinlikle kendiliginden olmuyor ve otomatik moddayken araci park edip stop edince silecekleri asagiya cekmiyor illaki off konumuna almamiz gerekiyor cok sacma

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar silecek konusunda benim silecekler silme esnasında tam dibe inmiyor aradan 5 10 saniye geçince iniyor oda ilginç bir ses çıkmasına neden oluyor sizlerde de oluyor mu

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;604974
Arkadaşlar silecek konusunda benim silecekler silme esnasında tam dibe inmiyor aradan 5 10 saniye geçince iniyor oda ilginç bir ses çıkmasına neden oluyor sizlerde de oluyor mu
Aynı olay bende de var.
Belli bir süre çalışmayınca bekleme konumuna alıyor sanırım.