škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tam tur dönüşlerde lastik sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Rapid Spaceback aracımla otoparkta tam sağ ya da tam sol manevra yaparken lastikler bir yere sürtüyor gibi ses geliyor. Bu ses normal midir? Bu ses sizin aracınızda da var mı? Araç dururken tam sağ ya da sol yapınca böyle bir ses yok.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Normal bir durum, özellikle yağışlı havalarda ve su birikintilerinden geçtikten sonra artmakta.

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: solidfact;603175
Normal bir durum, özellikle yağışlı havalarda ve su birikintilerinden geçtikten sonra artmakta.

Zaten ilk duyduğumda davlumbazda kar birikti ve lastikler ona sürtüyor sandım. Ama inip baktığımda sürten birşey göremedim. Kış lastiklerinin bir etkisi var mı diye düşünüyordum ben de ... Peki bu Rapidlere ya da Skodalara özgü bir ses mi sizce? Çünkü kullandığım diğer araçlarda böyle bir sese hiç dikkat etmedim.Teşekkürler ...

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
s.a aynı ses bende de oldu. düz bir yolda giderken ani hızlanmada  ve tam tur dönüşlerde ses olduğunu hissettim. kış lastiğini taktıktan sonra olmaya başladı bu ses. lastik ebatlarında bir değişme söz konusu olmadı.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastik sesi değil de benim anladığım kadarıyla bu kayış sesi. Sanırım skodalarda oluyor genelde. Takip etmek lazım servise soran olursa burada paylaşmak lazım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç dururken ya da çok yavaş olduğundan lastiğin yerdeki sürtünmesinden ve ilgili aksamın zorlanmasından olmasın. Genelde hareketsiz anlarda direksiyonu çevirmem, az ileri geri ufak hareketlerle çeviririm.

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;603311
Araç dururken ya da çok yavaş olduğundan lastiğin yerdeki sürtünmesinden ve ilgili aksamın zorlanmasından olmasın. Genelde hareketsiz anlarda direksiyonu çevirmem, az ileri geri ufak hareketlerle çeviririm.

Dururken direksiyon çevrildiğinde o ses çıkmıyor. Ama çok yavaş bile hareket edilse ses geliyor. Direksiyon düz konuma yaklaşınca da ses kesiliyor. Ben de kar lastiklerinin yere sürtünme sesi olabilir diye düşünüyorum, ama emin değilim.

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: solidfact;603282
Lastik sesi değil de benim anladığım kadarıyla bu kayış sesi. Sanırım skodalarda oluyor genelde. Takip etmek lazım servise soran olursa burada paylaşmak lazım.

Direksiyon sisteminde bir kayış var mı bilmiyorum. Ama varsa sudan etkilenip ses yapıyor olabilir belki de ...

Çevrimdışı drhskose

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vay bee. ben de sade bende oluyor sanıyordum. park ederken direksiyonu tam kırdığımda oluyor ses.

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhskose;603434
vay bee. ben de sade bende oluyor sanıyordum. park ederken direksiyonu tam kırdığımda oluyor ses.

Ses yaz kış geliyor mu?

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Krst03;603358
Direksiyon sisteminde bir kayış var mı bilmiyorum. Ama varsa sudan etkilenip ses yapıyor olabilir belki de ...

kayışların hepsi bir arada, bir bölümü direksiyon pompasına bağlı. sesin metal/plastik karışımı bir ses olması gerekiyor.

Çevrimdışı drhskose

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Krst03;603614
Ses yaz kış geliyor mu?

arabayı alalı zaten 2.5 ay oldu ama sesi farkettiğim zamanlar kar yağdığı zamanlardı. Sıcak havalarda farketmedim

Çevrimdışı Krst03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhskose;603884
arabayı alalı zaten 2.5 ay oldu ama sesi farkettiğim zamanlar kar yağdığı zamanlardı. Sıcak havalarda farketmedim

Benim araç da yaklaşık 2.5 aylık. Bana da kışla ilgisi var gibi geliyor. Servise götürürüm elbette ama önceden bilgi edinmem gerekiyor. Yoksa normal deyip gönderiyorlar sanırım. Bir bilgi edinirsek haber verelim birbirimize ...

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Krst03;603901
Benim araç da yaklaşık 2.5 aylık. Bana da kışla ilgisi var gibi geliyor. Servise götürürüm elbette ama önceden bilgi edinmem gerekiyor. Yoksa normal deyip gönderiyorlar sanırım. Bir bilgi edinirsek haber verelim birbirimize ...

Hocam aracınızın tam olarak modeli nedir

Birde yakıt değerlerini paylaşabilir misiniz. teşekkürler.

Çevrimdışı drhskose

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün park halinde aracımda beklerken, yanıma sürekli birileri geldi gitti(park ettiler ve park ederken lastikler 90 derece dönüyor) ve gelen arabaların hepsinden istisnasız ses çıktı . Demek ki bu havalarda bu sesin gelmesi normal.