škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 111999

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hllqnqr;651332
120 bin bakımı dışarda olduğundan tekrar iyi niyete girmesi için bir bakım daha yaptırmam söylendi eski müşteri olduğumdan bunu zor bela kabul ettiker, inşallah 5 yaşı dolmadan b bakım daha yaptırıp onuda düşünüyorum 1-2 arası titreme hssetmedm okdar ama yakıt tüketimi ist şehr içi kısa mesafelerde 8,5-9 karı gördüm klimalı kavrama hafifte olsa sıyırınca yapar mı die düşünmedim değil, birde çalıştırdıktan sonra d ye aldığımda hemen vitese geçmiyor bazen muhtemelen bir daha iyi niyete ihtiyacım olacak gibi duruyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iyi niyet şanzumanda 5 yıl geçerli. iki bakım üstüste yapıldığında iyi niyet aktif oluyor. bunlar servisi arayıp aldığım bilgiler.
kavrama yakıtı artırmaz. bazen yoğun trafikte 30dk gidince 1-2 arası titremeler başlıyor. sizde de olursa bakımı yaptırınca servise bırakın zaten onlar şanzumanı ısıtıp o kıvama getiriyorlar.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen cumartesi Ankara And'da sorunu çözdüler. İndirimlerle birlikte 193,07TL ödedim. Yanlış hatırlamıyorsam vites mekanizmasını değiştirdiler. Bugüne kadar toplam 4 sefer bakıma gittim ve bence servise gittiğime değdi.

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;651351
Geçen cumartesi Ankara And'da sorunu çözdüler. İndirimlerle birlikte 193,07TL ödedim. Yanlış hatırlamıyorsam vites mekanizmasını değiştirdiler. Bugüne kadar toplam 4 sefer bakıma gittim ve bence servise gittiğime değdi.

İşin özü böyle bir kronik sorunu varsa bedel ödetmeksizin bunu değiştirmesi hatta özür dilenmesi gerekir ama biz değiştirdiklerinden ötürü minnet duyuyoruz malesef. En  nihayetinde parça yurtdışından birebir değişiyior burdan bayi para ödemiyor işçiliğiede alıyor bizlerden

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim yaptırmış olduğum onarım karşılığında ata hyundai 2.el sattığı 2.el aracın bu kusurunu ödemeyeceğini beyan etti garanti kapsamına giren parçanın ödemesini biz yapmayız demişler. Halbuki araç garantiden çıkalı aldığımda 5 bin km geçmiş idi bakalım yasal mevzuata göre harelet edeceğim. Yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün yetkili servise sordum. Sadece şalter değişimi yapılıyormuş, eskisi gibi vites mekanizmasının hepsini değişmiyorlarmış. Bilginiz olsun arkadaşlar...

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Geçen hafta eşimin ve polo aracını götürdüm konudan bahsettim. Onlar bu hata 2 durumda ortaya çıkıyor birinde mikro şartel uygulaması yapıyoruz dedi ki eşimin polosuna mikro şartel yapıldı yada değiştiriyoruz. Ben akoda da hiç bu uygulamaya rastlamadim. Vw tüm araçlarına bu mikro şartel uygulamasını yaptığını söyledi doğuştan da bunu teyit ettim ama ne hikmetse skoda yazılım la yada tüm vites mekanizmasını değiştirerek sorunu çözüyor

yazmıstım sanırım skodada farkettı. ama anladıgım kadarıyla bu drum hatanın olusum mekanızmasını kesmekten ziyade hata uyarısını kesmeye yarıyor. zaten bu arıza herhangı bır mekanık arızaya neden olmyor bu sekılde arıza gösterımını kesıyorlar

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9833]dryusufbal[/MENTION] maksat arıza gösterimini kapatmak olsaydı, basit yazılım güncellemesi ilede yapabilirlerdi.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zannetmem. Mekanizmanın çalışmasını engellemeyen bir arıza hata p uyarısı alıp da vites sorunu yaşayan olmamıştır ki eşimin polosuna ışlem yapan kişinin de bana aktardığı voltaj değerini mekanizmanın kaldırmadığı ve aynı evlerdeki şarteller gibi  daha yüksek akıma göğüs gerecek yeni şartel taktıkları yönündeydi

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hllqnqr;651355
İşin özü böyle bir kronik sorunu varsa bedel ödetmeksizin bunu değiştirmesi hatta özür dilenmesi gerekir ama biz değiştirdiklerinden ötürü minnet duyuyoruz malesef. En  nihayetinde parça yurtdışından birebir değişiyior burdan bayi para ödemiyor işçiliğiede alıyor bizlerden

Valla haklısınız, ancak ülkenin çivisi o kadar çıkmış ki, muhatap bulduğumuza seviniyoruz.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;650959
Arkadaşlar netice itibariyle bu soruna sebep olan ve onarımların arızalı parçası hangisidir? Bir bilgi var mı? Detay bilgisi olan birileri varsa paylaşabilir mi lütfen? İleride bizim de başımıza gelebilirm, malum arabalarımız eskidi artık ve serviste çok dostane bir muamele görmeyeceğiz. Ayıca, belki basit bir işlemdir, belki dışarıda daha hesaplıya çözülen bir işlemdir.....:wax:

Kusura bakmayın biraz geç gördüm mesajı, bir sensör olduğu ve hiçbir şekilde yolda bırakmayacağı söylendi. Ancak ben değişimi tercih ettim.

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç 2015 model, yetkili serviste 600 civarına mikro şarteli değiştiler bu sorun için. Eskisi gibi vites mekanizmasinin hepsini değişmiyorlar. 2 yıl garantisi var arkadaşlar.

Çevrimdışı lifeexciting

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimde aracım 2015 model. Yetkili servis bakımlı. iyi niyet garantisinden parça değişimi (mikro şalter) oldu. Sadece 350 TL işçilik ücreti aldılar. Yaklaşık 2 hafta önce.

Çevrimdışı chemenche

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lifeexciting;657461
Benimde aracım 2015 model. Yetkili servis bakımlı. iyi niyet garantisinden parça değişimi (mikro şalter) oldu. Sadece 350 TL işçilik ücreti aldılar. Yaklaşık 2 hafta önce.

Aracım 2015 3. Temmuz cıkışlı. Artı 2 senede ekstra garanti pakenti almıştım. Tüm bakımlarımı servite yaptırdım. Arac 5. sene standart bakımda problem çıkarmadı.15 gün sonra ise bu arızayı verdiğinde servise gittiğimde 5. yıl dolduğu için iyiniyet garantisinden yararlanamayacağım ifade edildi. Distributor firmayı aradım ve durumu anlattım. Bana 100 TL indirim verdiler. 5 yıl. parça indirimi ve işçilik ile 700 TL civarında bir ücret ödedim.
Demem o dur ki, 5. yıl sonrasında her ne kadar bakımlarınız serviste de olsa, ekstra garanti de yaptırmış olsanız, iyiniyet garantisi/uygulamasına sokmuyorlar.

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kayadibi Skoda ile görüştüm, 450 TL gibi mikro şalter fiyatı - 300 TL de işçilik alıyorlar. Mikro şalteri oradan alıp dışarıda mı yaptırsam acaba!!!

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracin yaşına göre yuzde 25 falan indirim yapiyorlar önce sor servise kardeş..