škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 112100

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğru söylüyorlar uzatıldığı için plaka ile birlikte isim giriyorlar . Ruhsattaki isim ile tutuması lazım. Ayrıca satıldıktan sonra iptal edebilirdi. parasını alabilirdi. Ama gercekten delikanlı bir kişiymiş. sizede vermeyebilirdi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu uyarının tespiti için aracınız serviste cihaza bağlandığında cihazda arıza görünüyormu?  [MENTION=16906]ulker29[/MENTION] [MENTION=17531]berkerturkerler[/MENTION] benim araçtaki arıza cihazda görünmüyor.

Çevrimdışı ulker29

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;644994
Doğru söylüyorlar uzatıldığı için plaka ile birlikte isim giriyorlar . Ruhsattaki isim ile tutuması lazım. Ayrıca satıldıktan sonra iptal edebilirdi. parasını alabilirdi. Ama gercekten delikanlı bir kişiymiş. sizede vermeyebilirdi

Aynen hocam Allah razı olsun durumu anlatınca hemen yardımcı olacağını söyledi yarım saate de halletti söylediği gibi. Kısmet iyi adama denk geldim ben.

Mehmet bey cihazda birşey gözükmedi ama daha önce de böyle durumla karşılaştıkları belliydi. Çünkü aracı gösterdiğimde büyük ihtimal parça değişimi gerekeceğini söyledi arkadaş, sonra cihaza bağladı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Bende de bu hatayı vermeye başlamıştı ve dün serviste garantiden aracımın vites mekanizması değişti. Fakat sonrasında yakıt tüketiminin çok arttığını farkettim. Yol bilgisayarı normalde 5.5-7.5 aralığında gösterirken şimdi 8.5-10 aralığında gostermeye başladı. Benzer bir durum yaşayan veya tavsiyesi olan var mıdır?

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni takılan mekanizmanın alışma sürecinden olabilir. Ya da uzun dönem tüketim değerleri sıfırlanmış olabilir mi?

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;645659
Yeni takılan mekanizmanın alışma sürecinden olabilir. Ya da uzun dönem tüketim değerleri sıfırlanmış olabilir mi?

Alışma süresi olabilir tabii. Aracı servisten aldığımda 30-40 aralığındaydı. Ben de ortalamayı sıfırladım,  şimdi de degerler bu seviyede. Biraz daha kullanıp düşme olmazsa servise geri gideyim diyorum. Bununla alakalı ne yapmış olabilirler ki acaba?

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfırlandıysa normaldir. Bir süre kullandıkça ortalama normale gelecektir.

Çevrimdışı zeyfa31

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende de aynı sorun vardı sürekli aracı p konumunda terk ediniz deyip duruyordu. Hatay Antakyada Sanayi sitesi Ecay otomotivde 750 tl karşılığında vites mekanizması tamiriyle bu işi çözdüm 2014 skoda octavia

Çevrimdışı lakustrin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar, 31 Aralık 2018 tarihinde octavia aracımı ikinci el olarak aldım. Garanti süresi bitmiş aracımda "aracı p konumunda terkediniz" hatası sürekli olarak görünüyordu. Servis sorunu merkeze bildirdi vs. nihayetinde bana 1700 tl maliyet ile parçayı değişebileceklerini söylediler. Henüz değişimi yaptırmadım yaptırdıktan sonra  tekrar konuyla ilgili bilgilendirme yapacağım.İyi günler.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17850]lakustrin[/MENTION]

Aynı sorunu yaşayanlar var ve çözümü basitmiş aslında ama bilene, inceleyin isterseniz.

https://forum.donanimhaber.com/dsg-7-dsg-6-kavrama-mekatronik-sanziman-yazilim-problemleri--57167186-36

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba aynı sorun bende de başladı. 2015 tdi dsg  aracım şimdiye kadar saniyelik 3 kere bu hatayı verdi. Tam göremedim bile. Aracın garantisi bittiği için daha önce bakim yaptırdığım ustama sordum. Oda daha önce biri daha geldi aynı şikayetten onun sürekli varmış hata. Servise götürmüş ve servistekiler yazılım hatası olduğunu ve hemen bir güncelleme ile çözebileceklerini söylemişler. Bende 1 umut hafta içi gidip bir konuşacam bakalım ne çıkacak.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servise götürüp iyi niyet ile yaptıın işçiliğin belli mi,ktarını ödeyin dışayıra elletmeyın

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servise gittim konuştum. Sorun vites sensörüymüş. Size her hangibir  sorun çıkartmaz sadece ekranda hata görürsünüz dediler. Minik bir pim p ile n arasında takışıp kalıyormuş ara sıra değişimine 6000 tl istediler. İyi niyet garantisinden faydalanamıyorum bir bakim eksik. Dışarda  yaptırmıştım. İyi niyet garantisi olsaydı 2500 tl ye falan gelecekmiş. Ama bir sensör için koca vites mekanizmasının değişmesi çok aptalca geliyor. 6000 tl düşündükçe sinirleniyorum. Birde 51000 de bir arabanın vites sensörü nasıl bozulur. Birde dizlik birşey değil mekanik bir sorun dedi adam. Kayınçomda aynı model aynı araba var ondada aynı hatayı vermeye başlamış.  Demekki kronik bir sorun. Bunun hakkında birşeyler yaparlar mı bilmiyorum.

Çevrimdışı mustafa_oz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Murat Bey,
Benim aracım da 2015 rapid 1.4tdi dsg. Bende de "hata:aracı p konumuna..." hatası vermeye başladı. Sanırım en güncel bilgi sizde. Bir sonuca ulaşabildiniz mi?

Aracım 62bin km'de. 47bin km'de bakımı yaptımıştım en son. Son bakımdan bu yana 1,5yıl geçti. Aracıma 60bin bakımı yaptırmaya kalksam, sizinde karşılaştığınız hatanın "iyi niyet" ten çözülme ihtimali olur mu? Bir bilginiz var mı?

Bu problemin yazılımla çözülme ihitimali yok sanırım. Aracı 2 aydır satmaya çalışıyordum. Satamadan hata yazıları gelemeye başladı. Bu şekilde başkasına da satamam. Bakım karşılığında (son bakımdan sonra 1.5yıl geçti), iyi niyetten değişirler mi acaba?

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, aynı sorun benim araçta da 4. kez oldu. Araç 2015 style octavıa. Vites sensörünün tamiri ile bu sorunun geçtiğini yazıyorlar. Açıkçası arabanın sürüşüne etki etmeyen bir uyarı için 6-7000 masraf çok. Durum ilerlerse iyi bir ustaya sadece sensör veya vites çubuğu temizliği gibi bir taleple gideceğim. Golf, audi, seat, jetta arabalarda bayağı sikayet var bu konuda. Yetkili servis dışında çözüm üreten arkadaşlar yazarsa herkese faydası olur. Kazasız belasız sürüşler dilerim.