škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 114371

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;615742
aynı hatadan dolayı aracımın vites mekanızması "ek garanti" altında ücretsiz değişti. tabı yanında dıreksıyon ve vıtes topuzu da değişti. ama sunu soyleyebılırım gordugum hata servıslerın bızlere dayattıgı gibi oyle ekranda sureklı olarak kalan bır hata degıldı. test surusunde de yasanınca değiştirmek zorunda kaldılar. ve suan vites gecışlerimin cidden ınanılmaz rahatladıgını hıssettım arac da oldukca serılestı muhtemelen aracı hantal hale getıren sey buydu.

Peki hocam sizde önce vites topuzu veya kutusu değişimi olduktan sonra mı hata ile karşılaştınız? Yoksa hata olduktan sonra fabrikasyon olan mı değişti acaba?

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hepsi aynı anda değişti  hata ekranı alındıkran sonra diğerlerini de aoyledım garanti onay verdi

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım da 2011 octavia 1.6 tdi dsg bugün yokuş aşağı inerken hafif çukur kasis karışımı bir yere tatlı hızlı girdikten sonra mfa ekranda kırmızı kalın çember içinde ünlem işareti ve kırmızı ingilizce bir metin çıktı okuyamadan gitti sadece sonunda manuel kelimesini görebildim durup bakamadım maalesef arkamda istanbul trafiğinin teröristleri olan minibüsçüler vardı ve korna çalıp durdular hanım olmasa hırlaşacaktım ama yol müsaitte değildi eve 500 mt kalmıştı yavas yavas gittim ük dört defa daha mfa ekranda yazısız o ünlem yandı söndü sonra kayboldu çözemedim acaba sorun nedir sizlerdeki sorunda mfa uyarı mı gösterge ikaz lambası mı yanıyordu mfa ingilizce oldugundan çıkan yazı aklımd da kalmadı napcaz bilmiorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sanırım benim aracımdaki sorun internetten gösterge uyarılarını incelediğimde çift kavramalı şanzuman çok sıcak anlamına gelen işaretti muhtemelen ikaz yazısının sonundaki manuel yazısı da tahminimce manuel moda alın mıydı acaba ?? Ben eve kadar otomatikte devam ettim acaba bir sıkıntı olmuş mudur arıza uyarısı bu ise ??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;618954
hepsi aynı anda değişti  hata ekranı alındıkran sonra diğerlerini de aoyledım garanti onay verdi

Bende aracı Salı günü bakıma götüreceğim, vites topuzunda hafif soyulma var gibi. Hiç dokundurtmasam mı acaba diye tereddüt ettim. Garanti Kasım'da bitiyor. Uzatmayı düşünmüyorum.

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Developer,her şey vites topuzu soyulması akabinde garantiden değişim sonrası başladı bende,bi değiştirin bakalım nolck

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise defaatle ttkrar ettim bu olaydan sonra başladığını ama beni pek takmadılar

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abdullahoz;619012
Servise defaatle ttkrar ettim bu olaydan sonra başladığını ama beni pek takmadılar

Şimdi siz böyle dedikten sonra tereddüt artıyor :). Soyuk kullanmak mantıklı hale geliyor.

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Yukarıda yazdığım gibi vites mekanizması değişti. Uzatılmış garanti kullandılar. Cebimden para çıkmadı. Ancak daha 3 gün olduğu için etkileri hakkında yorum yapmıyorum.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durma;619016
Merhaba arkadaşlar. Yukarıda yazdığım gibi vites mekanizması değişti. Uzatılmış garanti kullandılar. Cebimden para çıkmadı. Ancak daha 3 gün olduğu için etkileri hakkında yorum yapmıyorum.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Vites kolunu oynattığımızda vitesleri değiştirmeye yarayan mekanizmanın fiyatı mı bu 2,579.49TL? Vay arkadaş.:acl:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok hocam onun altında bşka bi mekanizma üzerinde dsg yazan kol değil

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abdullahoz;619084
Yok hocam onun altında bşka bi mekanizma üzerinde dsg yazan kol değil
Aynı yerden bahsediyoruz o zaman. O neymiş öyle yahu?!
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen bende bu hatayı alınca ödüm koptu, sonra baktım sol kapı açık kalmış ondan sebep ikaz veriyormuş,rahatladım

Çevrimdışı esatbayram

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen Hafta aynı hatayı iki defa yarım saat ara ile, sonrakini ise ertesi gün benim araç da verdi(2014 tdi dsg elegance) Mersinde ki servise gittim. Aracı testte soktuklarında görünmedi. Bana bu hataya birçok şeyin sebep olabileceğini, detaylı inceleme için aracın kalması gerektiğini söylediler. Vaktim olmadığı için aracı bırakmadım. Konya'ya gittiğimde detaylı inceleteceğim.

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara And otomotivde garantiden değişim sağlandı henüz 2 gün oldu bir sorun yok gibi gözüküyor. Vites mekanizması değiştikten sonraki gözlemim, PRND geçişleri çok daha rahat hale geldi, sanki boşlukta hareket ediyor, önceki halinde takılarak geçiyor gibiydi, mekanizması değişenlerde benzer durum var mı?