škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön cam sebepsiz çatladı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2015 Superb3 Style paket aracımın ön camı, sağ silecek ucundan itibaren yaklaşık 30 cm çatladı. Hiç bir darbe almadı. Dün İstanbul kongre Merkezinde kapalı otopark'a park ettim. Akşama çıktım. Yolda gelirken tam çerkezköye yaklaşırken hanım fark etti. Çünkü tam onun göz hizasına denk geliyor. Yani sağ sileceğin üst kısmına denk gelen kısım gözüküyor. Daha önce görmemem mümkün değil. Çünkü her zaman  sabahları ön camı kırağı buz falan temizliyorum. Dün hava sıcaklığı 0 derecenin altında idi. Acaba araba isınsın diye cam üflenen sıcak hava sebebiyle mi çatladı? Otobanda gellirken herhangi bir taş da gelmedi. İnceledim. Hiç bir taş izi yada darbe yok. Kendiliğinde çatladı. Bu garantiden değişir mi?

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Henüz garanti devam ederken, nedensiz oluşan bu çatlağı serviste inceletin.

Isı değişimi farkından cam (Hele ki cam ısıtıcısı yüzünden) çatlamaz.

Size baştan savıp sorumluluğu  size atmak için  çarpmışsınız, taş vurmuş vs. eften püften sebepler sunacaklar tab iki; siz yine de haklıysanız ısrarcı olun.

Sigorta  hasarsızlıktan değiştirin derlerse de siz yine de garantiden  değişim isteyin.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;601759
Geçmiş olsun. Henüz garanti devam ederken, nedensiz oluşan bu çatlağı serviste inceletin.

Isı değişimi farkından cam (Hele ki cam ısıtıcısı yüzünden) çatlamaz.

Size baştan savıp sorumluluğu  size atmak için  çarpmışsınız, taş vurmuş vs. eften püften sebepler sunacaklar tab iki; siz yine de haklıysanız ısrarcı olun.

Sigorta  hasarsızlıktan değiştirin derlerse de siz yine de garantiden  değişim isteyin.

Teşekkürler. Pazartesi Yüncülere gideceğiz. Benim de düşüncem garantiden değişmesi. Kesinlikle bir darbe almadı. Zaten darbe almış olduğunu görsem bilsem zaten kaskodan ücretsiz değiştirebilirim de öyle bir şey olmadı. Durup dururken kaskoya yüklenmenin anlamı yok.. Belki cam hatalıydı. Yolda giderken birden fark ettik. Garantiden değişmeli tabiki de. Buradan bilgilendiririm.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2016, 00:34:57 Gönderen: magicfriend »

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko orjinal cam degişimi yapmıyor onun için siz garantiden değistirmede ısrarlı olun. Kasko en son care olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun.Bence araç camı montajı esnasında fabrikasyon bif hata var.Dediğiniz gibi farkedilemeyecek bir durum değil.Garanti den serviste değişimini takip edin kaskoyu hiç düşünmeyin derim.farklı bir marka orijinal olmayan cam taktırmak zorunda kalırsınız

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaya olarak arabanın yanından geçerken aracın dikiz aynasına tekme savuran bir EŞŞEK görmüştüm. Sizin hanım çatlağı yola çıktıktan sonra fark ettiğine göre, otoparkta bu tür bir EŞŞEK tarafından sapıkça bir saldırıya uğramış olamaz mı?

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;601787
Kasko orjinal cam degişimi yapmıyor onun için siz garantiden değistirmede ısrarlı olun. Kasko en son care olsun

hemşerim ben değiştirdim orijinal ön cam kasko ray

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;601879
hemşerim ben değiştirdim orijinal ön cam kasko ray

Kaskoyu deldırmedenmı benım bıldıgım orjınal cam sadece kaza ıcerısınde kırılan cama takılır. Servıstenı takıldı orjınal oldugundan emınmısın :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde kaskolar yılda bir kere ön cam değişimi hakkı veriyor, ve kasko delinmiyor. Bildiğim kadarıyla da orijinal değişim veren kasko firmaları da var.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önceden aracın camına taş gelmişse ısı farkından dolayı çatlak yürümüş olabilir.Sabahları cama kaynar su vs döküyorsanız ve dediğim gibi daha önceden herhangi bir taş yada başka bir darbe aldıysa yürümesi normal.

Montaj hatası ile oluşabilecek bir sorun değil bu.Cam üretiminde hata olabilir servisin araştırmasını rica edin cam hatalıysa zaten garantiden değiştireceklerdir.

Alıntı yapılan: abeyy;601885
Kaskoyu deldırmedenmı benım bıldıgım orjınal cam sadece kaza ıcerısınde kırılan cama takılır. Servıstenı takıldı orjınal oldugundan emınmısın :)

Bende defalarsa değiştirdim kaskonuz en üst paketse değiştirirler yada cuzi bir miktar karşılığında bu opsiyonu kaskonuza ekletebiliyorsunuz. :ok:

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, otoparktaki kamera kayıtlarını isteyin derim. Ne işe yarar derseniz, en azından orada olmuşsa merakımızı giderir.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
19 Aralık Pazartesi günü aracımı Tekirdağ'daki Yüncüler Skoda Servisine götürdüm. Aşağıya aldılar. Gerekli incelemeler yapıldı ve fotoğraflar çekilip Yüce Oto ile paylaşıldı . 1 saat için cevap geldi ve garantiden değişmesine karar verildi. O gün sipariş verildi dün yani 21 Aralık'ta cam geldi. Hemen aracımı götürdüm. Bugün de almaya gittim. Yasin bey ve Serdar beye ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca kış için gerekli kontrollerde yapılıp eksiklik varsa giderildi. Yüncüler Skoda servisine ve Yüce Oto'ya tekrar çok teşekkür ederim

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: magicfriend;602333
19 Aralık Pazartesi günü aracımı Tekirdağ'daki Yüncüler Skoda Servisine götürdüm. Aşağıya aldılar. Gerekli incelemeler yapıldı ve fotoğraflar çekilip Yüce Oto ile paylaşıldı . 1 saat için cevap geldi ve garantiden değişmesine karar verildi. O gün sipariş verildi dün yani 21 Aralık'ta cam geldi. Hemen aracımı götürdüm. Bugün de almaya gittim. Yasin bey ve Serdar beye ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca kış için gerekli kontrollerde yapılıp eksiklik varsa giderildi. Yüncüler Skoda servisine ve Yüce Oto'ya tekrar çok teşekkür ederim

Olması gereken  buydu. Malının arkasında duran satıcı ve aldığı mal ile ilgili hakkını koruyan müşteri.

Bu arada camın çatlama sebebini öğrenebildiniz mi?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: abeyy;601885

poliçenize bağlı bir durum bu. paraya kıyıp kloza ekletirseniz yetkili serviste orjinal cam ile hasarsızlık bozulmadan değiştirebilirsiniz. kendi aracımda her türlü onarım ve değişimin sadece yetkili servislerde ve orjinal parçalarla olması hususunu net bir şekilde eklettim. keza şirket aracımın ön camını da 10 gün kadar önce yetkili serviste orjinal cam olacak şekilde değiştirdim kaskonun hasarsızlığı bozulmadan.

Çevrimdışı yunculer_skoda

• Forum Sponsoru
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: magicfriend;602333

öncelikle yaşadığınız talihsizten dolayı geçmiş olsun dileriz.

Yüncüler'den çıkışlı Skoda araçların her zaman arkasında durmaya devam etmekte olup garanti şartlarına uyduğu sürece her zaman müşterimiz gibi ithalatçı firmaya baskı yaparak onay alıp müşterimizi mağdur etmemeye çalışmaktayız.

Skoda aracınızı iyi günlerde kullanmayı dileriz.
...