škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şehiriçi dizel yakıt ortalamalarımız nedir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımı geçen yıl aralık ayında aldım. Bir yıldan beri 40 litre ile ortalama 600 – 650 km yol yapıyorum. ( bu ay 480 km yaptım) gidilen mesafe aynı, kullanan kişi aynı. Ortalama değerler nedir? Genelde yakıt aldıktan sonra yol bilgisayarından baktığımda ortalama 6 litre gösteriyordu. ( bu ay 7,5 verdi) kısa mesafede kullanıyorum.
Saygıyla kalınız.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
C.kale cok yogun trafik, bozuk yol, surekli dur kalk ve rampali yerlerde kullaniyorum. Ortalama 6.0lt bu aralar

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi (Ankara) genelde 4 kişi klima açık olur 5,5 - 6 civarı geziyor. Uzun dönem ortalaması 5.4 gösteriyor. Arada 90 kmlik uzun yola çıkılıyor o biraz düşürüyor sanırım.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı drokan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6.3 litre ile bitirdim bu depoyu. Normalde 850 km civarı giderdim 800'e varmadı bile. Hava sıcaklığı -15 -20 civarı. Kısa mesafe de 14-15 litrelerde geziyor yalnız araç. Fazla yakması normal bu havalarda. Motor ısınmıyor ki bir türlü.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6,4-6,8 arası değişiyor kış aylarında.Hava soğuk ve üstüne kış lastiği ile tüketim 7litreye yaklaşıyor hatta geçedebiliyor.Tabii normal bu durum.10-12kmde motor anca ısınıyor..

1.6 tdı dsg 110hp golf.

Çevrimdışı 53AK53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İstanbulda hafta içi 30km gidiş-geliş çok yoğun olmayan ama rampa çıkılan iş güzergahı ve hafta sonu yoğun trafikte geçen 50-70km aralığında mesafede devamlı çalışan klima ile beraber ortalama tüketim 8 litre. Bu verilerde katedilen toplam yol 680km civarlarında. Aracım 38.500km'de 1.6 tdi dsg elegance octavia (2015).

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Scenic 1.5 dci 110hp istanbul 19 km mesafe ortalama 35km hız ile 6.5 lt.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara da şehir için 5.4 lt yakıyor benim araç. 1.6 tdı. Havalar soğudu haliyle artış olabilir.

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;601852
6.3 litre ile bitirdim bu depoyu. Normalde 850 km civarı giderdim 800'e varmadı bile. Hava sıcaklığı -15 -20 civarı. Kısa mesafe de 14-15 litrelerde geziyor yalnız araç. Fazla yakması normal bu havalarda. Motor ısınmıyor ki bir türlü.

Aracınız nedir otomatik mi manual mi kaç litre ile 850 km gidiyorsunuz.?

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: y.tekin;601945
Ankara da şehir için 5.4 lt yakıyor benim araç. 1.6 tdı. Havalar soğudu haliyle artış olabilir.

Ekran görüntüsü paylaşır mısınız ?

Ortalama hızınız nedir ?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Karabük kısa mesafeler, Şehir içi ortalamam 7.5 civarı geziyor.
Araç 308 1.6 e-Hdi manuel.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baloglurecep;601948
Aracınız nedir otomatik mi manual mi kaç litre ile 850 km gidiyorsunuz.?

1.2TSI, Manuel. Uzun süre ortalamam 6 litre. Bir depo ile gidiyor 850 km. Ama çoğunluğu uzun yol benim. 54 km/h ortalam hızım var. Bu depoda 6.3 litre oldu, soğuk havalardan dolayı büyük ihtimalle.