škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön park sensörü taktıran var mı?

Agronom · 23 · 11312

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımda orj sadece arka sensörler mevcut. Ön tarafta orj olarak alınabiliyor mu? Ya da sonradan takıldığında bolero ya entegre edilebiliyor mu?

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sonradan taktırdım. Boleroya entegre ve orijinal olarak takıldı. Aracın beyni değişti dediler ve de Türkiye'de takabilen tek servis var oda Tekirdağ yüncüler otomotiv

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;601248
Ben sonradan taktırdım. Boleroya entegre ve orijinal olarak takıldı. Aracın beyni değişti dediler ve de Türkiye'de takabilen tek servis var oda Tekirdağ yüncüler otomotiv

[MENTION=9866]azureusecz[/MENTION] Hocam beyni değişti derken çok maaliyetli bir işlemmi yani? Sensörler dışında ekstra bir beyin ücreti mi ödediniz? Ayrıca bu işlem garantiyi bozmaz mı?
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2016, 22:57:22 Gönderen: Agronom »

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi diğer servisler bununla uğraşmak istemiyor ve garantiyi bozuyor diyorlar. Ben Amasya'dan Tekirdağ'a gidip bunu yaptırdım. Aracımın işlemleri  yetkili serviste yapıldığı için garantisi bozulmadı. Evet biraz masraflı bir iş. 1.5 sene önce 1500 tl gibi bir rakam ödemiştim.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön park sensörü taktıran var ve bunun konusu da açılmıştı. Arama fonksiyonunu kullanırsanız konuyu da bulursunuz.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32550&highlight=octavia+%C3%B6n+park+sens%C3%B6r%C3%BC
Hatta yanlış hatırlamıyorsam forum sponsoru olan yüncüler de uygulama yaptıran birisi daha vardı.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbulda ender elektronik de takıyor. Sitesine göz atabilirsiniz fiyat bilgisi vs var. Octavia başlığı altında diğer yapabildikleri de var.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti kapsamı dışına çıkacaksa şuan için düşünmem pek mümkün durmuyor. Üstelik yazılıma da gerek olduğunu öğrenmiş oldum. 30bin bakımı için yüncüler güzel bi fiyat verirse kalkar giderim, bu olayıda bir öğrenirim. Garanti kapsamından çıkmadığı sürece sorun yok.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ender de taktırdım ön arka orjinal boleroya entegre, menüsü açıldı ayarları yapılıyor ses vs. 1650tl ön ve arka fiyatı

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;601274
Garanti kapsamı dışına çıkacaksa şuan için düşünmem pek mümkün durmuyor. Üstelik yazılıma da gerek olduğunu öğrenmiş oldum. 30bin bakımı için yüncüler güzel bi fiyat verirse kalkar giderim, bu olayıda bir öğrenirim. Garanti kapsamından çıkmadığı sürece sorun yok.

Yunculer'e 1 ay once gitmistim ve on park sensorunu sordum. Bir suredir artik on park sensoru montaji yapmadiklarini soyledi. Sebep olarak da gecmiste taktiklari bir kisi sorun yasamis ama sorunun ne oldugu hakkinda bilgi vermediler.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şans o zaman. Ben dediğim gibi yüncülerde taktırdım ama hiç sorun yaşamadım. Garanti dışına da çıkmadı. İsterseniz numaranızı verin ben size whatsapp'tan resim gönderebilirim.

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;601340
Şans o zaman. Ben dediğim gibi yüncülerde taktırdım ama hiç sorun yaşamadım. Garanti dışına da çıkmadı. İsterseniz numaranızı verin ben size whatsapp'tan resim gönderebilirim.

Memduh bey, resim teklifiniz icin tesekkur ederim sagolun. Zaten orjinal parcalar kullanildigi icin garanti disina da cikmamistir. Gule gule kullanin :) Demek ki o sorun cikti dedikleri kisi siz degilsiniz :) Ama sonuc olarak Yunculer'de artik montaj yapilmiyor.

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam benim aracım 1 aylık iken taktırdım. Bu konuda sektörde olan muayyen kişilerden yorum aldım. Vaktim olsa sana uzun uzun yazmak isterdim ama vaktim yok. Görüş almak istersen beni arayabilirsin.

05055618948

Alıntı yapılan: Agronom;601274

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinal park sensörü taktırdım, garantiden vites topuzu değiştirdiler. Garantiden çıkmaz. Adamlar park sensörünün sonradan takıldığını bile anlamadılar.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu şu konuyu bin kez açtınız arkadaslar orjınal sensorlu beyinli takıldıgında garantiden cıkmaz 2 yıldır türkıyede 5 farklı ilde 7 servise gittim adamlar bırak sonradan takıldıgını fabrika cıkıslı on park sensorlu aracı az görüyoruz arac iyiymiş diyorlar ben de bozmuyorum

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şu garanti olayını hiç bilmiyorsunuz! Ali Veli'nin, Veli Deli'nin, Deli Akıl'lının garantisini etkilemez. Garanti de öle her durumda kullanıcı dostu değildir, bu işin koşullarını  okuyun bi zahmet.
Park sensörü vesair başka bir donanım yada aksesuarı ister servisde orjinal ürün yada muadil ürün, ister dışarıda orjinal yada muadil ürün  tercih edin genel garantiyi etkilemez, yaptığınız iş ve bundan kaynaklanan dezenformasyon, arıza yada komplike bir hasara neden olursa ve etklediği kapsam kadar garantiyi etkiler.
Yani orjinal bir ön park sensörünü serviste yada dışarda aracınıza takdırdınız, şayet işlem sırasında ve sonrasında bu işlemden kaynaklanan lokal yada genel bir sıkıntı yada arıza meydana gelir ise sıkıntı ve arızanın kapsamı kadar aracınızın garantısi etkilenir ki bu işi servis yapıyorsa zaten sorunu tamamen ortadan kaldırmakla meshuldur ve aracınızı size sorunsuz teslim eder ve şayet orjinal olmayan, muadil yada 3.parti herhangi bir aksesuar ise (ki bunu yapan servisler var)  takdırdığınızda dezenformasyon dışında araçda oluşan yada ilerde oluşabilecek arızalarda size garanti süresince garanti koşulları dahilinde her servis hizmet vermekle sorumludur.
Yani kullandığınız ürün yada aksesuar şayet aracınınız orjinal bir ürünü ise bunu takmak için gereken fiziki işlem gereği kesme biçme delme ve şekil değişdirme gereği olan değişikler ve bunların kalıcı hasarları yada  bu işlemden dolayı zaman içinde oluşacak hasar,arıza yahut zaiyet garanti kapsamına girmez.
Yani bu garanti işi böyle yazmakla anca bir kitap yazmakla daha anlaşılır şekilde anlatılır o nedenle şöyle etsem ne olur böyle etsem ne olur, bunu yaptım yada bunu böyle yaptım ne olur diye konu açmakla bu işin içinden çıkılmayıp gereksiz yere forumda konu kirliliği oluşup durur vede öyle oluyor bununda şahsi kanaatimdir kimseye faydası olduğunu sanmıyorum.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2016, 10:34:50 Gönderen: MaÇaHeL »