škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

OGS Cihazı Ön Camda Hangi Noktaya Yapıştırılıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni aracım için OGS cihazı aldım. OGS'nin okuma yüzdesi HGS'ye göre daha iyi olduğundan, ve otoyol ve köprüdeki gişelerin daha rahat olması bakımından tercihimi bu yönde kullandım. Ayrıca geçiş ihlalleri KGM tarafından daha kısa sürede çözülüyordu, durum hâlâ aynı mı bilmiyorum tabi.

Kullanma kılavuzunda OGS cihazının siyah beneklerle taralı alana yapıştırılması gerektiği yazıyor. Ancak araştırma yaparken bazı marka araçların bu noktada okuma yapmadığı ile ilgili yazılar vardı. Aramızda OGS cihazı kullanan var mı? Skoda Fabia'larda benekli alanda sıkıntı yaşayan ya da başka bir noktaya yapıştıran var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada cihazı dün internet bankacılığından aldım, bugün sabah elime ulaştı. Bir günde gelmesi gerçekten şaşırttı beni.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ogs yi on camda her yerden taniyor sistem.

ayrica ben hgs camda iz birakmasin diye skodalarin camlarinin yaninda bulunan kartvizit yerine sikistirdim. orada bile super cekiyor

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam neresi olur tam bilmem ancak gözünüz görmeyecek şekilde koyarsanız en güzeli. insanın gözü takılır sürekli o alete gibi geliyor bana :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;599413
ogs yi on camda her yerden taniyor sistem.

ayrica ben hgs camda iz birakmasin diye skodalarin camlarinin yaninda bulunan kartvizit yerine sikistirdim. orada bile super cekiyor

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Bey biz de Spacebak için aynısını yaptık. HGS etiketini sökmesi dert diye kartlık kısmına koyduk oradan okuyor. Ancak OGS almış bulundum, bir yere yapıştıracağız artık :D

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hgs yi aynanın hemen altına ortalayıp yapıştırdım. Gözüm hiç takılmıyor. OGS biraz büyük cihaz gibi bence hgs taksanız daha iyi göze takılmaz en azından.

Kartvizitlik alanı da çok iyi düşünülmüş numaramı yazıp koydum. Malum İstanbul da park sorunu var olur olmadık yerlere koyunca en azından arıyorlar.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 13:01:15 Gönderen: Corvette. »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;599428
Ben hgs yi aynanın hemen altına ortalayıp yapıştırdım. Gözüm hiç takılmıyor. OGS biraz büyük cihaz gibi bence hgs taksanız daha iyi göze takılmaz en azından.

Kartvizitlik alanı da çok iyi düşünülmüş numaramı yazıp koydum. Malum İstanbul da park sorunu var olur olmadık yerlere koyunca en azından arıyorlar.

Ben de tam tersini düşünmüştüm. Benekli noktada çok göze batmıyor, çünkü ölü alan. Ancak dışarıdan HGS çok çirkin gözüküyor. Şirket aracına da yamuk yapıştırmışım zaten, her gördüğümde takılıyorum :D

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim tercihim de OGS den yana.

Şöför tarafı, dikiz aynası arkası, aynaya paralel ve içeriden gözükmeyecek şekilde  yapıştırılnca OGS hem dışarıdan şık hem de içeriden görülmez oluyor.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sera.2002

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ogs'yi taktığınız resimleri paylaşabilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hgs aldım ruhsatın arasında duruyor şehir dışına çıkarken yanımdakine veriyom cama tutuyor:D ogs hgs bunlar camda cins duruyor ama mecbur plakayla işlem yapmıyorlar plastik le kiyatla güzel insanlarımızı ugrastırıyorlar

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aslinda plaka okuma sistemi var. Zaten hgs yi okuyamadigi zaman plakadan cozuyor sistem otomatik olarak nereden gectiginizi.. ama icinde bakir bir tel olan kagit parcasina 5 tl alarak bir nevi fon yaratiyorlar benim dusuncem. Hgs nin maliyeti nedir ki yoksa... Memleketteki 20 milyon araç x 5 tl = 100 milyonluk fon hergun arac degistiren alan satan insanlari da katarsak gerisini siz dusunun gayri..

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13886]Eray Güler[/MENTION] HGS etiket fiyatı 15 TL olmuş.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de OGS'yi sorunsuz okuma ve geçiş kolaylığı açısından (Dudullu gişelerde OGS'nin görece göre boş olmasından dolayı) tercih ettim. Camın ayna kısmındaki koyu benekli kısmına yapıştırdım. Beni oturduğum tarafa değil de ön yolcu tarafına tam ayna arkasında olacak şekilde yapıştırdım. Böylece hiç gözüme çarpmıyor. Tavsiye ederim...

Çevrimdışı dorland

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
dikiz aynasının hizasında cama yapıştırın açık ve net :gaz: