škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Araç Alıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

2. El bölümünde ilanı olan aracımı 52bin e saymak için anlaştım. Haftaya veriyorum. Dizel otomatik bir araç alacağım. Aile arabası olsun 5 kişiyiz rahat sığalım istiyorum. Birde ferah olsun dediğimde Skoda da çözüm yok. Bütçemde 77k en makul seçenek olarak genel olarak da beğendiğim c4 picasso almaya karar verdim. 15k da bir tane 2014 buldum bütçeme uyuyor. Garantisi de uzatılmış fakat, elektronik aksamı kafamı kurcalıyor. Ne dersiniz sorun çıkartırmı? Kullanan tecrübesi olan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Citroen c3 kullandım.  Konfor vs sıfır. Test edin ve ayrica km yapmiş araç deneme sansiniz varsa deneyin derim. Vw rahatligini bulacaginizi sanmam

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aserhat;599034
Arkadaşlar merhaba,

genel olarak da beğendiğim c4 picasso almaya karar verdim. 15k da bir tane 2014 buldum bütçeme uyuyor. Garantisi de uzatılmış fakat, elektronik aksamı kafamı kurcalıyor. Ne dersiniz sorun çıkartırmı? Kullanan tecrübesi olan var mı?

Dostum öncelikle Citroen forumda da uzun süredir yazan ve hem Citroen C2, hem de Citroen C3 kullanmış birisi olarak sana fikir vermeye çalışayım.

Öncelikle Citroen C3 kullanan arkadaşın yorumu kendince tutarlı olsa da, elmayla armutu karşılaştırmamak lazım. C4 picasso kendi sınıfının en konforlu ve donanımlı aile araçlarından biridir.

Ancak PSA grubunun bazı kronik sıkıntıları vardır ki ben sırf bu sebeplerden dolayı bir daha Citroen alma taraftarı değilim.

Nedir bu sıkıntılar?

1- PSA grubu araçları, sorunsuzluk anlamında maalesef sınıfta kalıyorlar. Bu konuda asla Kore ve Japon araçlarıyla kıyaslamamak lazım.

2- Hele ki Türkiye gibi yolları patates tarlasından hallice bir ülkede Citroen kullanmak cesaret işi. Çünkü araçların özellikle ön takımları sürekli problem çıkartıyor. Bunu sadece kendi aracımı baz alarak söylemiyorum. Dediğim gibi forumdaki pekçok arkadaşın pekçok aracında hep bu sorunlarla ilgili paylaşımlar okuyorum.

3- Elektrik aksamı gerçekten rezalet. Araca yaptığınız en ufak ampul değişiminin bile arıza lambası yakması yüksek ihtimal. Ben elektrik sistemi bu kadar hassas başka araç kullanmadım. (Citroen dışında kullandığım araçlar; Fiat, Skoda, Kia, Ford, Renault)

4-Son olarak uzatılmış garanti neleri kapsamakta bir kontrol etmek lazım. Mesela Citroen'lerin yarı otomatik şanzımanları hem sorunlu, hem de konforsuz. PSA grubu da bundan bıkmış olacak ki, tam otomatik şanzımana geçti son dönemde. Eğer sizin baktığınız araç otomatikse ve uzatılmış garanti şanzımanı da kapsıyorsa, C4 picassoyu deneyebilirsiniz.

Ancak şunu da unutmamanız gerekir ki, Türkiye'de Station Wagon ve aile aracı diye tabir edilen araçların dar bir kullanıcı kitlesi vardır. "Kullanıp memnun kalmadığımda satarım" derseniz, kısa sürede elden çıkaramama durumunuz olasıdır.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Değerli bilgiler için teşekkürler,
Açıkçası şu anda büyük araba ihtiyacım var yani arakda 3 bağımsız koltuk çok önemli çünkü 3 çocuk koltuğu kullanıyırum. Koltuk arkası tepsilik şaft tünelinin olmaması gibi özellikler benim çok hoşuma gidiyor. Üstelik dizel ve otomatik olup az yakması da cabası. Fakat zaten başta da dediğim gibi sizinde belirttiğiniz bir çok konu kafama takılıyor.

Kesin olan şu ki ihtiyacım 3 bağımsız koltuklu bir aile arabası. benzinli de olur fakat bu tarz araçların benzinlilieri 10lt altını görmüyor, o yüzden onu elemek zorundayım. Baktığım araç 16K civarında yani KM düşük. Ama bilemedim. Taviye edeceğiniz araç ne olur 70-80 bandında? Otomatik olmak zorunda.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Picasso ve bunun gibi araclarin arkadan carpmalarda en guvensiz arac olduklarini biliyorsunuzdur umarim

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İkisininde ncap dan 5 yıldızı var. Bilmiyorum.