škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Ambition 1.0 TSI 115PS Aracımı Aldım..!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;600240
Genel itibariyle beğendiğimden bahsetmiştim ama daha somut bilgi vermek gerekirse yakıttan başlayayım.

İki gün önce 6 kişi ile şehirdışı ağırlıklı olmak üzere yaklaşık 100 km gidiş ve 100 km dönüş bir yolculuk yaptım. Gidiş hızım sabit 90-100 aralığıydı ve vardığımda ekran 5.2 lt yakıt tükettiğimi gösteriyordu. ( Bir hafta önce aynı yolu önceki Renault aracımla 6.5 lt ile almıştım.) Aynı yolu dönüşte 120-130 km aralığında ve de yaklaşık 70-80 kg daha fazla yükle döndüğümde yakıt tüketimi 6.2 olmuştu. Bunda gidiş ve dönüş yolu arasındaki yükselti farkının da etkisinin olduğunu düşünüyorum.

Çekiş konusunda herhangi bir 1.6 atmosferik araçtan en ufak bir eksiğinin olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu yorum bizzat bu motora sahip başka marka ve model araç sahibi arkadaşlara aittir.

Konfor olarak Renault grubu bir araçtan WAG grubu bir araca geçen birisi olarak değişimin muazzam olduğunu belirtmek isterim. Hem ses yalıtımı hem de iç-dış malzeme kalitesi Renault marka bir araca göre oldukça iyi denebilir.

Özel olarak merak ettiğiniz başka bir şey varsa çekinmeden sorabilirsiniz...

Öcelikle teşekkür ederim cevap için. Peki yokuşlarda nasıl bayılma oluyormu motorda ve motor sesi nasıl 3 silindir olduğu için motor sesi nasıl yokuşlarda.

Çevrimdışı celalgerceker

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;600383
Öcelikle teşekkür ederim cevap için. Peki yokuşlarda nasıl bayılma oluyormu motorda ve motor sesi nasıl 3 silindir olduğu için motor sesi nasıl yokuşlarda.

hocam bende 1.2 tsi 110 bg var hiçbir şekilde bayılma yorulma olmaz ki bu motor daha performanslı

Çevrimdışı emretek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.  Aracı bende Efede inceledim ve Allah izin verirse haftasonu sipariş vereceğim bu yüzden de foruma daha yeni üye oldum aracı testte inceledim lakin yakıt konusunda endişelerimiz vardı önceki yorumunuzda şehir dışından bahsetmişsiniz şehir içi yakıtla ilgili tecrübelerinizi de rica etsem aktarabilir misiniz?

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emretek;601667
Öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.  Aracı bende Efede inceledim ve Allah izin verirse haftasonu sipariş vereceğim bu yüzden de foruma daha yeni üye oldum aracı testte inceledim lakin yakıt konusunda endişelerimiz vardı önceki yorumunuzda şehir dışından bahsetmişsiniz şehir içi yakıtla ilgili tecrübelerinizi de rica etsem aktarabilir misiniz?

Tabiki, test sürüşünü de yaptığınıza göre performans hakkında çekinceniz kalmamıştır diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Şehir dışı yakıt değeri dediğim gibi 5.0-5.2 lt gibi degerlerde değişti bu güne kadar. Şehir içi 6.1 ile 7.5 lt/100 km ortalama arası değişti. Tabi bu durumda mevsimin kış olması, aracın rodaj döneminde olması ve aracın değişken yükü gibi etkenlerin etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bu ağırlık ve performanstaki benzinli bir araca göre bence makul değerler. Umarım siz de memnun kalırsınız...

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;601671
Tabiki, test sürüşünü de yaptığınıza göre performans hakkında çekinceniz kalmamıştır diye düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim. Şehir dışı yakıt değeri dediğim gibi 5.0-5.2 lt gibi degerlerde değişti bu güne kadar. Şehir içi 6.1 ile 7.5 lt/100 km ortalama arası değişti. Tabi bu durumda mevsimin kış olması, aracın rodaj döneminde olması ve aracın değişken yükü gibi etkenlerin etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bu ağırlık ve performanstaki benzinli bir araca göre bence makul değerler. Umarım siz de memnun kalırsınız...

Hocam araç bilgisayarının ekranında başlangıçtan itibaren olan ortalamayı paylaşır mısınız. Resim çekerseniz daha iyi olacaktır.

Örnek olarak benim aracım Ankara kullanım değerleri.

Rapid Spaceback 1.2 TSI DSG 90PS  2016 model

Km : 970 km

14.12.2016 tarihi itibari ile Kışlık lastik takılı değil.

Yakıt : 5.12 tl

Şehir İçi : 41 kuruş

700 km şehir dışı olmak üzere Uzun süreli

Aracı satın aldığımdan itibaren Karma : 35 Kuruş

« Son Düzenleme: 18 Aralık 2016, 01:50:14 Gönderen: josephanzel »

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracımın 19.12.2016 tarih ve Benzin 5.12 TL iken tüketim değerleri şu şekildedir. Resim boyutları için özür dilerim. Küçültme işlemini yapamadım...

451 km'nin 70 km harici komple şehiriçi kullanılmıştır.

« Son Düzenleme: 19 Aralık 2016, 17:46:29 Gönderen: by_Loopus »

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;601960

ekran çok güzelmiş ama bu ekranı hiç görmedim dışardan mı taktırdınız ?

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pc001;602063
ekran çok güzelmiş ama bu ekranı hiç görmedim dışardan mı taktırdınız ?

Serviste takıldı hocam NECVOX 1097 idi sanırım tam modeli

Çevrimdışı Code29

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;602885
Serviste takıldı hocam NECVOX 1097 idi sanırım tam modeli

kaça mal oldu ve birde video izlenip geri görüş kamerası takılabiliyor mu?

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Code29;602886
kaça mal oldu ve birde video izlenip geri görüş kamerası takılabiliyor mu?

Skoda EFE bayisinde bu ekran + geri görüş kamerası + paçalıklar + orjinal kauçuk paspaslar + arka park sensörü toplamda +2000 TL ile eklendi.

Sistem içerisinde araç sistemine erişim, navigasyon, wifi bağlantısı, bluetooth üzerinden görüşme için dikiz aynası mikrofonu, yine bluetooth telefona erişim özelliği, usb, sd card, ipod bağlantısı ve TV gibi bir dolu özellik var. En güzel tarafı da bir çok farklı formattaki videoyu oynatabiliyor olması. Uzun yolculuklar için çocuklara bir kaç çizgi film hazırladım bile:)

Takdırmadan önce ekran dokunmatiği üzerine bir sürü olumsuz yorum okumuştum. Ama performansı son derece yeterli sonuçta araçta kullanacağınız bir ekran. Yine de aklınızda kalan bir şey varsa cevaplamaya çalışırım...

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;602895
Skoda EFE bayisinde bu ekran + geri görüş kamerası + paçalıklar + orjinal kauçuk paspaslar + arka park sensörü toplamda +2000 TL ile eklendi.

Sistem içerisinde araç sistemine erişim, navigasyon, wifi bağlantısı, bluetooth üzerinden görüşme için dikiz aynası mikrofonu, yine bluetooth telefona erişim özelliği, usb, sd card, ipod bağlantısı ve TV gibi bir dolu özellik var. En güzel tarafı da bir çok farklı formattaki videoyu oynatabiliyor olması. Uzun yolculuklar için çocuklara bir kaç çizgi film hazırladım bile:)

Takdırmadan önce ekran dokunmatiği üzerine bir sürü olumsuz yorum okumuştum. Ama performansı son derece yeterli sonuçta araçta kullanacağınız bir ekran. Yine de aklınızda kalan bir şey varsa cevaplamaya çalışırım...

Merhaba, yakıt ortalamanızı tekrar paylaşabilir misiniz

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar, 2000 km dir 1.0 tsi ambition donanımlısnı kullanıyorum. Aynı zaman da bende 1.6 tdi yeti de var. yakıtları litre olarak neredeyse aynı. Geçenlerde 850 kmlik bir ölçümüm oldu. Ölçünün 350 kmsi. ankara Ş.i. kışlık lastik takılı 4 km mesafe işe gidiş ve aynı yolu dönüş. Dur kalk fazla yok ortalama 6.7 lt. Daha sonra bu değeri sifirlamadan Balıkesir'e yolculuk. (iki yetişkin iki çocuk arka bagaj ağzına kadar dolu) ortalama değer 5.4 lt. düştü (sürat ortalaması 108 km). Çekişte hiç bir problem yok. 6. viteste yokuş yukarı hızlanmaya devam 180 gördüm. Emniyetli olmayacağını düşündüğüm için daha fazla da  zorlamadım. 4 yıldır dizel YETİ kullanıyorum. Ne yakıt tüketiminde, ne çekişte, ne de hızlanmada eksik kalır bir yanı yok. Alırken çok terddüt etmiştim. Ancak şu anda pişman olmadığımı söyleyebilirim. Aracı zorladığınızda tabiki anlık yakıt tüketimi yükseliyor. bunu da belirtmekte fayda var. Ancak bu sizi korkutmasın. Bu durum tüm arabalarda var. Bu nedenle ortalamaya odaklanmakta fayda var diye düşünüyorum. Kazasız ve güvenli sürüşler dilerim.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: josephanzel;602898
Merhaba, yakıt ortalamanızı tekrar paylaşabilir misiniz

Depoyu fulleyip şehirlerarası yola çıktım. Yol bitimindeki ekran buydu. Araç Octavia 1.0 TSI Ambition 4 Kişi. Çekiş ve performans olarak aklınızda hiçbir şey kalmasın bildiğiniz 1.6 atmosferik benzinli araç gibi. Düşük vergisi, 115bg/200nm tork da cabası.

Bu da son 1,5 aydır bilerek sıfırlamadığım değerler. Hız ortalamasından anlaşıldığı gibi %90 şehiriçidir.

« Son Düzenleme: 25 Ocak 2017, 23:03:03 Gönderen: by_Loopus »

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;605838
Depoyu fulleyip şehirlerarası yola çıktım. Yol bitimindeki ekran buydu. Araç Octavia 1.0 TSI Ambition 4 Kişi. Çekiş ve performans olarak aklınızda hiçbir şey kalmasın bildiğiniz 1.6 atmosferik benzinli araç gibi. Düşük vergisi, 115bg/200nm tork da cabası.

Bu da son 1,5 aydır bilerek sıfırlamadığım değerler. Hız ortalamasından anlaşıldığı gibi %90 şehiriçidir.

Konu disi birsey sormak istiyorum. Ekraniniz nevcox ve yeni nesil arabalarda bu ekrani mi koyuyorlar? Yoksa siz kendiniz mi taktirdiniz? Ozellikleri hakkinda bilgi verebilir misiniz? (Navigasyon, geri gorus v.b.)

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burak_kaan;605842
Konu disi birsey sormak istiyorum. Ekraniniz nevcox ve yeni nesil arabalarda bu ekrani mi koyuyorlar? Yoksa siz kendiniz mi taktirdiniz? Ozellikleri hakkinda bilgi verebilir misiniz? (Navigasyon, geri gorus v.b.)

Alıntı yapılan: by_Loopus;602895

Keşke 3-4 mesaj yukarı baksaydınız:)