škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Spaceback ime kışlık lastik aldım

Gama · 6 · 2127

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar 2014 Eylül de almış olduğum saracıma Hankook un,  Laufenn yan ürünü olan 195/55 - 16 ölçülerinde FIT ICE  kış lastiğini aldım( Jant değiştirmeden zor zahmet buldum) .. Orjinali 215/45 - 16 idi.. Sürtme olurmu diye endişem vardı fakat hiç bir sürtme yaşamadım... aksine araba konforu biraz arttı gibi .. sanki tümsek geçerken hissedilen sertlik biraz kayboldu... önümüz kış bakalım performansı nasıl olacak... Ücret olarak 185TL*4 lastik.. + olarak çelik sübap taktırdım 10TL*4 .. ve + 30 TL rot ayarı tuttu... Toplamda 810TL.. Değiştirme  ve balans ayarına ücret alınmadı.. bilginizi yer İstanbul Beylikdüzü...

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet lastiklerim İstanbul Beylikdüzü, Esenyurt civarı  ara sokaklar ve yokuşlarda beni mahçup etmedi gayet başarılı...

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gama;604225
Evet lastiklerim İstanbul Beylikdüzü, Esenyurt civarı  ara sokaklar ve yokuşlarda beni mahçup etmedi gayet başarılı...

Peki orijinal lastiklere göre performans da bir değişiklik oldu mu ?
Bende orijinalde üstünde 205/55/16 vardı kışlıkta yine aynı ölçü aldım hiç 215/45/16 olarak kullanmadığım için farkı için birşey söyleyemiyorum ?
Sizce konfor haricinde nasıl ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rabbit

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de seneye bu ölçüde düşünüyorum. Malum orjinal ölçüler pahalı. Gerçekten herhangi bir sıkıntısı olup olmadığını merak ediyordum. Hayırlı olsun. Petlas mı Hankook mu  fiyat performans açısından daha iyi? Ben alırken hangisini almalıyım? Bir de çelik sibopu ilk defa duydum. Faydası nedir?

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar.. Yağmurda, iyice ıslanmış yolda, karda performans çok iyi.. İlk hafif ıslanan yolda, Karlı hafif buzlanmış dik yokuşlardan inerken haliyle yavaş kontrollü inmek gerekiyor bir iki kez hızım artınca abs devreye girdi fakat yol karla birlikte hafif buzlanmıştı biraz.. Kuru asfalta da sorun yok zaten T sınıfı 190 km/h... Ben aracımı karlı ve yağmurlu günlerde eşim işe rahat gidebilsin diye aldım ve eşim sorunsuz bir şekilde İstanbula yağan karın ilk günü ve sonraki günlerde işine gidip geldi... Lastiklerin orjinal ebadı bir kar lastiği kullanmadığım için başka marka ve orjinal ebad kış lastiği ile kıyaslama yapamayacağım :) ... Çelik sübap daha hoş duruyor :)
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2017, 11:02:46 Gönderen: Gama »

Çevrimdışı Gama

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;604232
Peki orijinal lastiklere göre performans da bir değişiklik oldu mu ?
Bende orijinalde üstünde 205/55/16 vardı kışlıkta yine aynı ölçü aldım hiç 215/45/16 olarak kullanmadığım için farkı için birşey söyleyemiyorum ?
Sizce konfor haricinde nasıl ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kış lastiklerinin 7 derece ve daha düşük sıcaklıklara göre yapıldığı bilinci ile kullanıyorum ve hava sıcaklığı, yolun durumunu ( kar, yağmur, çiğ, buz)  göz önüne alıp süratimi  mesafemi ona göre ayarlıyorum.. kısacası bu sebeple orjinal ebad kış lastiği kullanmadığım için  yaz lastiği ile kıyaslamam gerekir ki  o da yanlış olur..
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2017, 11:10:23 Gönderen: Gama »