škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön ve Arka Silecek Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba 2016 model rapid kullanicisiyim. Ön ve arka sileceklerim calisiyor ancak su atmiyor. Su atmadigi gibi su atarken çıkan bilindik fıskiye motor sesi de çıkmıyor. Sivasta yaşamaktayım, geçen 1-2 gün soğuk oldu, ertesi sabah indigimde çalışmıyordu. Sigorta atmış olabilir mi? Sigorta attığında sileceklerde mi çalışmaz?

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayni sorunla gecen sene karsilastim..sigorta atmisti..sigorta degistirilince duzeldi..iyi forumlar

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;597636
su donmuş gibi gözüküyor ama ..

Şimdi havalar güzel. Su donmuş olsa bile fıskiye motor sesi mutlaka gelirdi.. Cevabiniz için teşekkürler.

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtmaden;597637
Ayni sorunla gecen sene karsilastim..sigorta atmisti..sigorta degistirilince duzeldi..iyi forumlar

Anladigim kadarıyla sizde de silecekler su atmadan çalışıyor, aynı zamanda silecek motor sesini de duymuyordunuz. Doğru Mudur? Sigortayi sanayide degistirebilirim umarım. Zira yetkili servis kayseride. Teşekkürler.

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tropikal;597639
Anladigim kadarıyla sizde de silecekler su atmadan çalışıyor, aynı zamanda silecek motor sesini de duymuyordunuz. Doğru Mudur? Sigortayi sanayide degistirebilirim umarım. Zira yetkili servis kayseride. Teşekkürler.

Evet aynen ..su dondugu icin icin sigorta atmisti...aslinda sigorta degistrmek cok kolay..servise gittgimde gelmenize gerek yoktu herhangi bi elektrikcide halledebirdiniz demislerdi...direksiyonuj sol alt tarfinda sigorta kutusu var ..aracin kullanim kilavuzunda hangi sigortanin sileceklere ait oldugunu gosteriyor..o degisse yeter..2 3 tl lik bsey..ii aksamlar
.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tropikal;597633
Arkadaşlar merhaba 2016 model rapid kullanicisiyim. Ön ve arka sileceklerim calisiyor ancak su atmiyor. Su atmadigi gibi su atarken çıkan bilindik fıskiye motor sesi de çıkmıyor. Sivasta yaşamaktayım, geçen 1-2 gün soğuk oldu, ertesi sabah indigimde çalışmıyordu. Sigorta atmış olabilir mi? Sigorta attığında sileceklerde mi çalışmaz?

Hocam sigortadan değilse silecek suyu pompası arızalanmış olabilir geçen sene bana da aynısı olmuştu sigorta kontrol edilmişti sorun yoktu ama arıza bu parçayı garantiden değişince çözüldü. Mühendislik harikası araçta bu parça ön sağ tekerin orda, suyun kolayca ulaşabileceği bir yerde, içine su girdiği için bozulmuş dediler serviste, garantisi yoksa da 100 tl civarında bir şeymiş öğrendiğime göre.

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;597857
Hocam sigortadan değilse silecek suyu pompası arızalanmış olabilir geçen sene bana da aynısı olmuştu sigorta kontrol edilmişti sorun yoktu ama arıza bu parçayı garantiden değişince çözüldü. Mühendislik harikası araçta bu parça ön sağ tekerin orda, suyun kolayca ulaşabileceği bir yerde, içine su girdiği için bozulmuş dediler serviste, garantisi yoksa da 100 tl civarında bir şeymiş öğrendiğime göre.

Hocam oto elektrikciye gittim bugün sigortaları kontrol ettiler sorun burdan değil dediler. Fıskiye motoru bozulmuş dediler. Aracim garantili ancak sivasta yetkili servis bulunmadığı için muhtemelen kayseriye yolum dustugunde yaptıracağım. Hayırlı günler..

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İşte benim başıma gelen sorunla aynısı, ama su atmazsa kullanmak zor olur, hele ki yağmur yağdığında asfalt çamurlanırsa önden giden araç camı kirletir görüşünüzü azaltabilir kazasız sürüşler dilerim