škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular-Kaloriferin Isıtmaması

Ziyaretçi · 26 · 97571

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mertcankar

• Ziyaretçi

Çevrimdışı ercan_korulu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uğur arkadaş bu termostat ile fan müşiri tam olarak nerede?Bir kaç resim buldum ama anlayamadım.Birde ısı ayarını nasıl yapıyoruz bunların?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ercan_korulu;205160
Uğur arkadaş bu termostat ile fan müşiri tam olarak nerede?Bir kaç resim buldum ama anlayamadım.Birde ısı ayarını nasıl yapıyoruz bunların?
Fan müşiri, radyatörün iç kısmında ve altta yer alır. Sağ farın altına doğru denk geliyor.
Termostat ise fotoğrafta işaretlediğim yerdedir.

Çevrimdışı yusufasikusk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Cümleten selamün aleyküm. Ben formanımı yeni aldım ama maalesef alsığım gün kalarofer borusu kırıldı gittim 15 tl aktırdım mecburen çünkü öğrenciyim ve aletlerim yok. sonra gaz ayarı yaptırdım yaptırmadan önce araba 75 kr yakıyodu :D sonra 35e düştü ayardan sonra. zaten serseri bi çocuktu yaptığı işide beğenmedim artis! sonra başka birine yaptırdım önce hava filitresini değiştirdi ve buji ayarı yaptı sonra gaz ayarı ve arabanın yakıt 22-25 kr düştü daha da düşerdi diye bekliyorum ama bu hafta sınavım var her neyse ikinci gaz ayarından sonra kalorifer ısıtmıyor diye elektrikçiye götüdüm bana termostata baktırmamı söyledi değiştirttim. ilk bir kaç gün termostat ii gibiydi ama sonra yine ısıtmadı yani hiç değişmedi aslında acaba fan müşirini de değiştirsem sorun kalkar mı ya da başka ne yapabilirm bi bilen var mı acaba?

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı foman92

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim kalorifer radyatörü yeni değişti ama araba ısıtmıyor soğuk hava veriyor, araba ısınınca sadece ön buhular ısıtıyor. Neden ısıtmıyor olabilir? :S

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: foman92;309554
Benim kalorifer radyatörü yeni değişti ama araba ısıtmıyor soğuk hava veriyor, araba ısınınca sadece ön buhular ısıtıyor. Neden ısıtmıyor olabilir? :S
1- "Ön buhular"ifadenizle neyi kastettiniz anlayamadım.
2- Kalorifer musluğunda sıkıntı olmadığınına emin misiniz?
3- Kalorifer peteği değiştiğinde, tüm sistemin suyu boşaltılıp tekrar doldurulur ki sistemde kalan tortular gene gidip kalorifer peteğini tıkamasın. Böyle bir durum da ısıtmamaya sebep olabilir.

Çevrimdışı foman92

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ön buhu camı ısıtmak için ön deliklerden gelen hava,sanırım araç az devir daim yapıyor veya dediğiniz gibi kalorifer musluğunda bir sorun var.Teşekkürler.

Çevrimdışı CANGO85

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar, Benim 1994 model Forman im var. Henüz 50bin km de yani durduğu yerde eskiyor. Geçen sene hava filtresinin altındaki benzin hortumunun diğerine göre yukarıda olan tarafından benzin damlatmaya başladı. Kokuyu duyunca kenara çekip baktım damlayan benzin motora düşünce buharlaşıyor.Forman imi orda bırakıp servisinden ustayı getirdim hortumu değiştirdim. Fakat bu hortum bu sene yine damlatmaya başladı ve yine aynı şekilde ustayı getirdim taktırdım. Orjinal hortum nasıl 16 sene sorun çıkarmıyor da bu hortum bir senede akıtıyor anlamadım. Neyse geçen ay egzostu tamamen değiştirdim. Fakat benzin hortumu yine damlattı kokuyu duyduk. Usta egzostu yaptıktan sonra kendi yaptı hortumun 4-5 santimini kesip tekrar taktı kelepçeyi de sıktı ve oldu. Ama bu bayram günü bu seferde alt ucundan akıtmaya başladı. Allah tan eve gelmiştik hemen park ettim. Öyle bıraktım. Artık bayramda her yerde kapalı. Bayram sonu skoda servise sordum benzin hortumu ellerinde kalmamış. Bana LPG cilerden sor onların LPG hortumları kalitelidir dedi. Bende dün bir LPG ciye sordum. Arabalara LPG takan ustaya sordum.Olur dedi hatta montaj dan artan hortum olacak onu vereyim dedi. Bende Allah razı olsun dedim aldım. Yaklaşık 75 cm falan vardı.Bu arada önceden hortumu takan servis lede irtibattaydım. Bugün için ara demişlerdi. Yine ustayı getirip taktıracaktım. Fakat bu sefer bu aldığım hortumu kendim takacağım. Hatta benzin hortumunu getirirken yolda bozulmuş bir Favorit vardı. Ordaki ustayada gösterdim ve olur demişti. Hortumun üzeride şu bilgiler var: DOKAFLEX Class 2  6.0mm LPG/CNG  E7 67R-01 4686-03 yazıyordu. Hortumu değiştiriken karşılaştırma yaptım yeni hortum biraz daha genişti. Orta yani iç kısım çapı da biraz daha geniş gördüm. Taktım ve kelepçeleride değiştirdim ayn tip değildi ama iş gördü. Çalıştırdığım zaman akma  damlama falan olmadı. Akü şarj etsin diye 10 dk ya yakın çalıştırdim benzin kokusuda gelmedi. Egzostu değiştirdikten sonra motor 2 dakikada ısındı motor rölantiye düştü. Önceden bu 5 dakikayı bulurdu. Şimdi ise 5 dakikada fan devreye giriyor. Ben yinede orjinal benzin hortumunun çapı kaç santimetredir onu öğrenmeye çalıştım ama bulamadım. Acaba bu taktığım hortumun kalınlığı doğrumudur. Bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum. İyi akşamlar.

Çevrimdışı CANGO85

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar , Birşey daha soracağım arkadaşlar : iris mavisi Forman in renk kodunu bilen var mı? Rötüş için boya yaptıracağım. Boyacı renk kodunu yada benzin depo kapağını  getir dedi. Forman de depo kapağı olmadığı için renk kodu lağzım. Ben de şimdi araştırıyorum. İyi günler.