škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Revizyonlari ve Ses Izolasyonu Hakkinda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba,

Bir kac marka model arac arasindan yaptigim degerlendirmemde ortaya Octavia nin bana uygun olabilecegi gercegi cikti.

Cok kisa vadede 2015-2016 model bir Octavia 1.6 tdi DSG Style almak niyetindeyim.

Aklima takilan bir soru var, muhtemelen sizler yardimci olabilirsiniz.

Otopark.com testinde  ve hatta bir kac baska incelemede de Octavia A7 ler de izolasyon problemi oldugu, ruzgar ve yol sesini asiri dereede iceri yansitttigina dair degerlendirmeler okudum. Acikcasi cok anlam veremedim lakin Octavia genel yapisi itibariyle konfor odakli ve yumusak bir arac olmasi gerekiyor diye dusundum.

Takip eden gunlerde ozellikle ilk gelen A7 ler de bu tip sorunlar ile karsilasildigini ancak daha sonra gelen araclarda sorunun duzeltildigini okudum. Hatta konu sanirim bu forumday di ... Bu asamada yine ozellikle 2015 modellerin ağırlıklarının degistigi, aracın daha agir olarak geldigine dair yorumlar okumustum.

Sorum bunun gercek olup olmadigi ve eger gercekse ozellikle bu konuda (yol, ruzgar sesi) bir iyilesmenin soz konusu olup olmadigi.

Ben internette biraz arastirdim lakin bu agirlik artisinin nedenini veya 2015 ve sonrasi modellerde ozellikle yalitim noktasinda iyilesme olup olmadigina dair muspet bir bigi / belge goremedim.

Konu benim icin oldukca onemli. Ne kadar dolu olursa olsun, gurultulu bir arac istemedigimden sormak istedim.

Tesekkurler.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2016, 10:24:53 Gönderen: atoprak »

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ağırlığı aynı aracın çıktığından beri. Rüzgar sesi var 110-120'den sonra. Yol sesi eski kasaya göre az bana göre. Otopark testinde bir önceki kasaya göre daha çok demişler.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay tamamen goreceli. Onceki araciniza bagli.

Abarti ornek olacak ama tofastan Octi ye binen octi yi kral gorur. Merso dan octiye gecen bu nasil araba der

En iyisi sizin test ederek karar vermeniz

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Foruma hoş geldiniz.
otopark ve diğer forumlardaki bazı kaprisli insanların yorumlarını okuyup yanılan o kadar çok insan var ki, inanın yanıt yazmaya bıkmış durumdayız.
Ben size şu kadarını söyeyeyim.
Gidin bir Skoda bayisine test sürüşü yapın, hatta gürültü olçümü yapın ve kendiniz görün.

Benim aracım 2013 model. 110-120 sonrası rüzgar sesi bir nebze artıyor, ancak öyle rahatsız edecek derecede ve abartıldığı kadar yok.
Bir çok değişik marka ve farklı sınıflardan araç kullandım (uzun süreli).
BMW 7.35 LD inanılmaz sessiz ve konforlu geldi bana. Ancak gel gelelim, sıfır 7.35 fiyatına belki 5-6 tane sıfır Octavia alıyorsun.
Bazı çevreler istiyor ki, hem ucuz olacak, hem kusursuz olacak.....yok öyle bir dünya....

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımız 2015 model. Rüzgar ve yol sesi hiçbir zaman fazla derecede rahatsız etmedi. C sınıfı araç tabiki ses alacak hiç almayacak değil ancak benim görüşüm araç "sınıfına göre" gayet yumuşak ve tok hissettiriyor. Arka da torsiyon var tak tuk ediyor ama bu seviyede bir araçta bunu büyük bir eksi olarak görmek yanlış. Birazda sizin araçtan ne beklediğinize bağlı. Virajlarda güvensizlik veriyor ama çok değil sebebi de kasa yapısı. İç mekan kalitesi gayet tatminkar. Donanım, boyut ve konfora bu sınıfta bakıldığında oldukça mantıklı bir araç olduğunu düşünüyorum. Özellikle spor direksiyon ve farlar sürüşe zevk katıyor. Son olarak otopark'ın sağlam takipçisiyim ancak o bahsettikleri araç ile en azından benim kullandığım araç arasında fark var. Hatta o videonun altında bu aracı tekrardan test edin tarzında yorumlar görmüştüm.

Çevrimdışı cesk26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar ben de yaklaşık 2 gün önce 1.6 TDI Style paket 2015 model bir Octavia ile aranıza katıldım. Ben şu anlık konfor ve rüzgar sesi ile ilgili bir sıkıntı ile karşılaşmadım ancak kabine gelen motor sesi konusunda biraz rahatsızım. İşin enteresanı, Skoda EREL'de bundan 1 hafta önce de bir test sürüşü yaptım ve o araçta da motor sesinin kabine bir uğultu olarak geldiğini farketmiştim, kafaya takmamıştım. Şimdi sizlerin değerli düşüncelerinizi merak ediyorum. Ben mi çok hassas tavır alıyorum araca karşı ?

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla bende aracımı gürültülü buluyordum taki geçenlerde bi auris'e binene kadar. Araç içi acayip uğultuluydu benim aracım auris e göre çok daha sessiz diye düşündüm. Lastiklerin kalitesi çok fazla etkiliyor içerdeki gürültü seviyesini. Yazlık nexen'leri çıkarıp kışlık nokian'a geçince bile acayip değişiyor. Ayrıca motor sesi çok fazla diyen arkadaşlar araca haksızlık etmiş olurlar bence. Aracım 1,6 tdi olmasına rağmen motor sesi gayet makul

Çevrimdışı atoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslinda haklısınız arkadaşlar

Araçtan beklentinin de verdiğimiz para ile orantılı olması lazım.

Bu gün öğleden sonra kısa bir test sürüşü yaptım. Zaten uzun bir test sürşü olamıyor... çok genel bazı fikirler edinebiliyorsunuz.

Günün sonunda oldukça donanımlı ve büyük, genişte olsa C sınıfı bir araç alıyoruz.
Çok gürültülü mü, değil.. dış dünyadan sizi soyutluyormu, hayır.. verilen para daha çok hacme ve iyi çalışan donanımlara gidiyor. Gürültü veya rafinelik seviyesi çok batıyor mu? O da değil... tatminkar... zaten beklentininde öyle olması lazım... satış danışmanı arkadaş da benzer bir yorum yaptı... araç belki D sınıfı olsa bu seviyede bir gürültü ve rafinelik belki iyi karşılanmaz ama bu araç büyükte olsa C sınıfı gibi oldukça dürüst bir yorum yaptı...

Tabiki hacim beklentimiz ve ihtiyacımız olmasa Golf aynı paraya, daha az donanım ama daha rafine bir sürüş verecektir, lakin ihityaçlar Octavia diyor...

Bu arada takiben Kia Cerato ile test yaptım.
Kesinlikle fiyat/performans aracı olmuş..motoru Octavia dan bence biraz daha sessiz ve titreşimsizdi...gerçi aynı durum eşimin Polo ile İ20 arasında da var..sanırım Vag grubu diğer markalardan biraz daha titreşimli çalışıyor...çok iyi indirim de yapıyorlar... dip not olsun

ama Octavia deil o ayrı .. (fiyatıda değil tabiki)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araçta motor gürültüsü var diyorsanız hangi araca sessiz diyorsunuz onu merak ettim.
1.2 TSI motorda hiç ses yok. Geçen bizim enişteyi aldım gardan. Işıklarda durduk, bunlarda start-stop var demi abi, ne güzel sessiz, titreşimsiz duruyon dedi. Start-stop kapalı şu anda, motor çalışıyor dedim. Yüzündeki ifadeyi görmeliydiniz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tsi ayri tdi ayri. tsi cidden sessiz. Tdi grubu icinde de octi nin tdi i cidden sessiz. Ama sifir ses seklinde degil.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yalıtım için şu firmayı buldum.

İstanbul'da olanlar için belki faydası olur yada form adına belki bir inidirm sağlanabilir.

Kompe yalıtım için 1.200tl diyorlar.Ama bana göre  kapı içlerinde problem olduğundan 450tl'ye de çözülebilir.

1.200 oldukça yüksek fiyat ama kafaya takanlar için bir faydası olur diye düşünüyorum...

http://www.neatcar.com/10.html
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2016, 15:00:39 Gönderen: Trakia »

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 140-160 larda rüzgar sesi duyuyorum
Tsı motor olduğu için performanslı (gazlayarak ) kullanmadığım sürece moto sesini çook dikkat edersem duyuyorum .
Bence C segmentinin (en) leri bu araçta toplanmış diyebiliriz

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yalıtımı yaptıracaksınız, sonrasında trim ve vida sesleri artacak, bence daha can sıkıcı

Çevrimdışı blgblg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba ardaşlar bende araniza yeni katildim aracim 2014 1,6 tdi dsg şanziman eleganc octavia benim araçtan şikayetim depodaki yakitin çalklanma sesi acaba yanliz benim araçtami var bu sorun yoksa tüm octavia larda varmi bilgi verirseniz sevinirim

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet ALi bey, hayırlı olsun aracınız, sadece Skoda da değil hemen o sınıftaki tüm markalarda var aynı sorun. Kafaya takmamaya bakın :)