škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silkeleme ve titresim problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar selam,

Son bir haftadir aracim arada sira garip bir tiyresim yapiyor. Hani su kalsik Tdi sabah calisinca motor titredimli calisir ya onun gibi.

Ama garip olan kisim.bunu motor sicakken yapmasi. Yol alirken sorun yok ama.motor calisir beklerken hissedilir derecede var. Isin ilginc yani bu olurken devirde dalgalanma da olmuyor.

Sanki yakit borusu tikaniyor da sonra aciliyor gibi bir hissi var.

Bu sorunla karsilasan var mi aranizda

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tip bir problemle bende karşılaşmıştım. Yakıttan kaynaklı olabilir. Durduk yerde araba titreme yapıyordu. Ben hep shell den alıyordum. Bu problemle karşılaştım. Servis bana yakıt ile ilgili olduğunu söyledi. Yakıt aldığınız yeri değiştirin ve sürekli aynı istasyonlardan almaya çalışıp deneyin birde.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız kaç model?
Benim araç 2013 ve aldığımdan beri bu sorun benim araçta da var, hangi yakıtı kullansanız da fark etmiyor. Özellikle soğuk havalarda ve rolantide beklerken belirgin hissediliyor.
Bazen ince titreme, bazen sallama, bazen de alttan vurma şeklinde oluyor ve rahatsız edici boyutta oluyor.
Servise sordum, normal dediler, bu motorun karakteri buymuş.
Kuzenimde 2013 dizel Polo var, onda da motor titriyor.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;596548
...bazen de alttan vurma şeklinde oluyor ve rahatsız edici boyutta oluyor...

Ara ara benim Ibıza' da da bu durum oluyor. Bana da normal bunlar böyle çalışıyor dediler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servislerde cozemiyor sonra bu motorun karakteri boyle.
Len ne karaktersiz bi karakter bu.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arac 2013 model. Tdi in sogukken bu tur titreme yaptigini biliyorum. Ama motor sicakken hic olmamisti. Titreme de bayaa fazla. Ben de yakittan diye dusunuyorum.

Surekli ayninistasyon ve ayni pompa dan aliyorum. Bir dahakine deistiricem bakalim ne olacak