škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tdi mı 1.6 tdı mı sorunsalım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dennis191984

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mrb arkadaşlar öncelikle çok yeni bir forum kullanıcısıyım üsül erkan pek bilmiorum şmdiden özür dilerim.Açıkça ifade etmek gerekirse sıfır aldığım dacia duster 1.5 dci aracımı yeni sattım.İkinci el rapid sb dsg almak istiyorum İstanbul içi az yakan mutlaka otomatik f/p olarak eniyi araç bu gibi görünüyo yaptığım araştırmalar gösterdi ki ikinci el de ikisi arasında (1.4 ve 1.6 tdı) aşağı yukarı 5/6 bin fark var.Size göre her ikisinin avantaj ve dezavantajları nelerdir?Aradaki fiyat farkı için 1.4 tdı euro 6 ya 5bin tl fark değermi?Özellikle yakıt tasarrufu konusunda değerlendirirseniz sevinirim.Yılda 20/25 bin arası km yapıcam.Neredeyse tamamı istanbul şehir içi dur kalk olcak.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dennis191984;596512
Mrb arkadaşlar öncelikle çok yeni bir forum kullanıcısıyım üsül erkan pek bilmiorum şmdiden özür dilerim.Açıkça ifade etmek gerekirse sıfır aldığım dacia duster 1.5 dci aracımı yeni sattım.İkinci el rapid sb dsg almak istiyorum İstanbul içi az yakan mutlaka otomatik f/p olarak eniyi araç bu gibi görünüyo yaptığım araştırmalar gösterdi ki ikinci el de ikisi arasında (1.4 ve 1.6 tdı) aşağı yukarı 5/6 bin fark var.Size göre her ikisinin avantaj ve dezavantajları nelerdir?Aradaki fiyat farkı için 1.4 tdı euro 6 ya 5bin tl fark değermi?Özellikle yakıt tasarrufu konusunda değerlendirirseniz sevinirim.Yılda 20/25 bin arası km yapıcam.Neredeyse tamamı istanbul şehir içi dur kalk olcak.

1.4 tdi kullanıcılarının araçtan fazlasıyla memnun olduğunu biliyorum. performans olarak çok düşük bir fark var ki o 5000 tl de her kuruşuyla değer benim görüşüme göre. ki yıllık yaptığınız km de öyle azımsanacak değerlerde değil. benim düşüncem 5000 tl verip eu6 1.4 tdi dsg müthiş olacaktır :)

Çevrimdışı vtecman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kullandığım için değil ama , yüksek hacim her zaman iyidir bana göre ...

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de yaklaşık bir yıl önce Yeti'ye bakmadan 1.4tdi Rapid'e bakmıştım. 1.6tdi ye göre az daha pahalı, daha yeni jenerasyon motor fakat satıcının dediğine göre 3 silindir dolaysıyla motor sesli çalışıyordu. Ben de farkına vardım, motor soğuk olunca emin olamamıştım. Sonra az km yapan biri olarak benzin iyidir deyip, hem sedan kasalar yanında denenmesi gereken bir suv/crossover olması sebebiyle Yeti 1.2 TSI DSG'ye yöneldim. ;)

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kullanıcı yorumları çok önemlidir. Ben 1.4 tdi kullanıyorum. Yeni nesil motor. Bazıları der ki 1.6 Tdi 1.4tdi'dan iyidir. Neye göre? O kadar alman mühendis wolkswagen fabrikalarında motorları küçültme kararı alıyor, bizim vatandaş yok öyle değildir diyor. Birisi 3000 motor olsa, diğer 1400 motor olsa elbette bir fark olacaktır. Ancak 1.4 tdi ile 1.6 tdi arasında farkı hissetmek bile çok zor, kaldı ki iki motor da 230 tork üretiyor. Bence yeni olan iyidir hocam