škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hknardru;627910
Keçiören'de lastik sökme-takma bedeli olarak kendi ustam var 40 ₺ verdim..Piyasada daha ucuza yapan var mı kaça yapıyorlar bilmiyorum açıkçası..Ama lastik oteli hizmetleri yok..

Ben Bahçelievler'de oturuyorum, Turgut Özal'da geçerken bir kaç yere sordum ₺ 60 dedi herkes.

Keçiören'de Eğitim Araştırma Hastanesi'nin karşısında Divan Oto varmış, fiyatı ₺ 30. Baya da iyi imiş işçiliği. Oraya götüreceğim ben aracı :D

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kar lastiklerine kaç hava basıyorsunuz? Ön arka eşit mi basıyorsunuz?

Çevrimdışı hebun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba
Ben de 2016 fabia 1.2 dsg style araç var. Üzerindeki orjinal ebatları 185/60 R15. Acaba Nokian 185/65 R15 88T WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017) kış lastik alsam sorun olur mu?

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hebun;628468
Herkese Merhaba
Ben de 2016 fabia 1.2 dsg style araç var. Üzerindeki orjinal ebatları 185/60 R15. Acaba Nokian 185/65 R15 88T WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017) kış lastik alsam sorun olur mu?

Nie 60 almıyosunuz? Ben geçen hafta 60 olanını aldım. Çok bi sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum ama orj orj dir yani.

Çevrimdışı BSBS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaslar,

SuperB Style aracima 215/55/17 Michelin Alpin 5 aldim.

Onceki aracimda Bridgestone kullaniyordum. Eskisinde sertlesmeler vardi tas gibi geliyordu Michelinlere gecince anladim kislik lastigin ne oldugu.

U an tek problemim basinclar hakkindaki kafamdaki deli sorular:)

Bana sormadan lastikciler Nitrojen basmislar. Birde zorla 32 olmaz kisin bu arabaya iila 36 bascas dediler:) bende zar zor 34 e ikna edebildim:)

Ben basinclarimi kontrol etmeye ve yuk durumuna gore kendim ayarlamaya alisigim,fakat bu ayarlamalari nitrojen oldugunda yapamayacagim.

Benzinlikte havalari komple indirsem tekrar hava bassam yanaklara zarar veririm diye korkuyorum.

Kullanan arkadaslar ne der nitrojen avantajlari ve dezavantajlari hakkinda?

Ayrica kisin lastik basincini fabrika veriisinden daha yuksek kullanmak olayi nedir?:)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSBS;628483
Merhaba Arkadaslar,

SuperB Style aracima 215/55/17 Michelin Alpin 5 aldim.

Onceki aracimda Bridgestone kullaniyordum. Eskisinde sertlesmeler vardi tas gibi geliyordu Michelinlere gecince anladim kislik lastigin ne oldugu.

U an tek problemim basinclar hakkindaki kafamdaki deli sorular:)

Bana sormadan lastikciler Nitrojen basmislar. Birde zorla 32 olmaz kisin bu arabaya iila 36 bascas dediler:) bende zar zor 34 e ikna edebildim:)

Ben basinclarimi kontrol etmeye ve yuk durumuna gore kendim ayarlamaya alisigim,fakat bu ayarlamalari nitrojen oldugunda yapamayacagim.

Benzinlikte havalari komple indirsem tekrar hava bassam yanaklara zarar veririm diye korkuyorum.

Kullanan arkadaslar ne der nitrojen avantajlari ve dezavantajlari hakkinda?

Ayrica kisin lastik basincini fabrika veriisinden daha yuksek kullanmak olayi nedir?:)

Benim 1.2 TSI Fabia Combi'nin hava basıncı ön ve arka 2.5 bar yani 36 psi. Superb'in 32 olmasına inkan yok gibi geliyor :) Kışlık lastikte hava basıncı daha önemli. Karda tutunmayı ve yağışlı havada yağışı tahliye edecek kanallar düşük basınçlı lastiklerde daha kapalı olur. Bu da daha fazla kaza riski demek.

Depo kapağında kaç bar gösteriyorsa basıncı o kadar basın. Üretici sonuçta binlerce araştırma sonucu karar kılıyor.

Bu arada nitrojeni tam boşaltmanız çok zor. Jant da lastiğe oturursa zarar verebilir. Nitrojen uygulaması olan bir yerde uygun basınca getirin derim.
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2017, 13:51:02 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün ankara ivedikten 185/60 R15 Continental TS860 wintercontact 2017 üretim 4 adet 1080 tl ye taktırdım. İlk kez kullanacağım bakalım hayırlısı.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fthzngn;628516
Dün ankara ivedikten 185/60 R15 Continental TS860 wintercontact 2017 üretim 4 adet 1080 tl ye taktırdım. İlk kez kullanacağım bakalım hayırlısı.

Hayırlı olsun. Piyasada alınabilecek en iyi kış lastiklerinden birini almışsınız. Pişman olmazsınız. Bizim eski arabada TS850 vardı. O biraz ıslak zeminde ses yapıyordu. Bu modelde düzeltmişlerdir diye düşünüyorum. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Goodyear Ultragrip 9 dan aşırı memnunum. Amatör çok basit bir test videosu çekmiştim buzlu ara sokaklarda.
https://www.youtube.com/watch?v=JgJyp0UEeTg

Çevrimdışı BSBS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;628492
Benim 1.2 TSI Fabia Combi'nin hava basıncı ön ve arka 2.5 bar yani 36 psi. Superb'in 32 olmasına inkan yok gibi geliyor :) Kışlık lastikte hava basıncı daha önemli. Karda tutunmayı ve yağışlı havada yağışı tahliye edecek kanallar düşük basınçlı lastiklerde daha kapalı olur. Bu da daha fazla kaza riski demek.

Depo kapağında kaç bar gösteriyorsa basıncı o kadar basın. Üretici sonuçta binlerce araştırma sonucu karar kılıyor.

Bu arada nitrojeni tam boşaltmanız çok zor. Jant da lastiğe oturursa zarar verebilir. Nitrojen uygulaması olan bir yerde uygun basınca getirin derim.

Valla T demirinde yazan he on hem arka icin 2.2 bar yani 32. Fabrika verisine guveniyorum bende. Adamlar bissuru bilgi vermis orada bos agirliginda, yuklu vaziyette vs.. kisin hava basincini yuksek tutmamiz gerektigini dusunselerdi Kar isareti koyup onu da belirtirlerdi bence :)

Bana kisin fazla basinc basmak sehir efsanesi gibi geliyor :)

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, yaklaşık 2 yıldır kış şartarında nokian wr4 185/65/15 kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadım. Hem ses yapmıyor,hem yol tutuşu çok iyi hem de yakıt sarfiyatı olarak en düşük değere sahip kış lastiklerinden biri. Size tavsiyem kış lastiği alırken, lastik üzerindeki etiketlere dikkat etmeniz oralarda bazı değerler var(Kar ve Su tahliye oranı,Ses oranı ve Yakıt tüketimi oranı) bu  değerleri  kontrol etmeniz.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BSBS;628552
Valla T demirinde yazan he on hem arka icin 2.2 bar yani 32. Fabrika verisine guveniyorum bende. Adamlar bissuru bilgi vermis orada bos agirliginda, yuklu vaziyette vs.. kisin hava basincini yuksek tutmamiz gerektigini dusunselerdi Kar isareti koyup onu da belirtirlerdi bence :)

Bana kisin fazla basinc basmak sehir efsanesi gibi geliyor :)

Dediğim gibi üretici ne diyorsa o. Sizin araçta 2.2 bar yazıyorsa o'dur.

Benim kışlık için demek istediğim de şu; yazın ne basıyorsan kışın da aynısı olacak. Örneğin ben yazın da kışın da 2.5 bar kullanıyorum :)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;628471
Nie 60 almıyosunuz? Ben geçen hafta 60 olanını aldım. Çok bi sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum ama orj orj dir yani.

hocam yakın zamanda nokian almışsınız, ben de almayı düşünüyorum. size ne kadar mal oldu acaba?

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;628584
hocam yakın zamanda nokian almışsınız, ben de almayı düşünüyorum. size ne kadar mal oldu acaba?

814 tl idi. Ancak malum sitede 80 tl lik bir kupon yakaladım. Bankada 50 tl bonus verdi. Ben baya ii aldım. Bugün lastikçi evirdi çevirdi nerden aldığımı falan sordu. Çok mükemmel bu lastikler dedi. Bilinse michelin den daha pahalı olur falan dedi. Ben aracı aldığımda kumho vardı üzerinde. Şunu net söyleyebilirim Nokian WR D 4 daha sessiz ve yumuşak bir lastik kumhodan. İnanamadım. Tabi kış şartlarında durum ne gösterir ilerleyen zamanlarda paylaşırım.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;628594
814 tl idi. Ancak malum sitede 80 tl lik bir kupon yakaladım. Bankada 50 tl bonus verdi. Ben baya ii aldım. Bugün lastikçi evirdi çevirdi nerden aldığımı falan sordu. Çok mükemmel bu lastikler dedi. Bilinse michelin den daha pahalı olur falan dedi. Ben aracı aldığımda kumho vardı üzerinde. Şunu net söyleyebilirim Nokian WR D 4 daha sessiz ve yumuşak bir lastik kumhodan. İnanamadım. Tabi kış şartlarında durum ne gösterir ilerleyen zamanlarda paylaşırım.

çok teşekkürler, kış lastikleri özellikle bu havalarda iyice konforlu hissettirir. ben de çok merak ediyorum gerçekten. direkt lastikçiye gidip yazlıkları lastik oteline bırakıp kışlıkları satın almak istiyorum ama şu kredi kartına taksit olaylarını bir araştırayım.