škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oceanix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni Lassa Snoways 3 almış birisi olarak hemen bilgilendirme yapayım;

Kar performansı muazzam.. Patinaja dahi düşmeden tutunmayı sağladı defalarca... Buz üzerinde dahi etkili bir tutunma sağladı. (Zorlayınca kayıyor tabi :) ) Kar-Buz performansından fazlasıyla memnun kaldım...

Ancak ülkemiz isveç değil :) her zaman kar-buz yok...

Lastik çok sert, konforlu değil. Yoldaki bir çakıl taşını dahi hissettiriyor.
Gürültü seviyesi vasatın altı, çok sessiz bir lastik değil. Ama çok aşırı gürültülü de değil.
Kuru yol tutuşu fena değil, ama çok da güvenmeyin.

Sözün özü;
eğer çok karlı bir bölgedeyseniz kesinlikle tavsiye ederim.
ama yağışsız bir bölgedeyseniz ve konfor önemliyse başka lastik düşünün derim.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kar olsa da olmasa da yaşadığınız bölgede hava sıcaklığı sıfırın altına düşüyorsa kış lastiği kullanmalısınız. Kış lastiğinde de en iyi dört marka Nokian WR D4, Continental TS860, Good Year Ultragrip 9, Michelin Alpin 5. Bu sıralama çoğu testin karması sonucu elde edilen veriler.
Bunun haricinde kış lastikleri kalite olarak bir seviye aşağıda. Lastiği seçerken aracınızdaki boyutun yol tutuş, yakıt ve ses seviyelerine bakıp almanızı tavsiye ederim.
Ben şahsi aracımda WR D4 kullanıyorum, inanılmaz memnunum. XL yanak olmasına rağmen çok yumuşak ve sessiz. Yaz lastiğine geçmeye korkuyorum. Şirket araçlarımızda Lassa Snoways3 var. Ses ve yol tutuş olarak hiç memnun değiliz. Hatta aracı kiraladığımız Derindere'ye de bu durumu bildirdik. Ancak dediğim gibi boyuttan boyuta fark eder bu kriterler.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;603110
nokıan wr d4

Gerçekten iyi bir seçim yapmışsınız.Bende bu kış ilk defa Nokian kullandım ve cok memnunum gerek yol tutuşu,sessizliği hepsi 10 numara tabi kendi lastik ebatlarımdaki değerleri üzerinden yorum yapıyorum.. :ok:ama bu kadar iyi özellikte sanırım tek olumsuz yan diğer sert hamurlu lastiklere oranla daha çabuk aşınmasıdır..

Çevrimdışı punisher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı alalı 3 ay oluyor. iki ayı fabrika çıkışlı lastik bir ayı da yeni aldığım Nokian ile hem şehir içi hem şehir dışı deneyimlerim oldu. Toplam 4500 km yaptım. Aracın fabrika çıkış lastiği Nexen'di. Kış lastiği için Nokian'a geçince aracın frenleme performansı bile değişti. Değiştirdiğim de hava sıcaklıkları 10-15 °C civarında olmasına rağmen kuru hava frenleme performansı bariz çok daha iyi. Frenlerin performansı şimdi daha iyi anlaşılıyor. Ayrıca, yağmurlu havada çok daha iyi yere basıyor ve yol tutuş, su tahliyesi vs. konular için de gayet iyi geldi. Geçtiğimiz hafta karda da sürdüm, herhangi bir sıkıntı yapmadı. Yüksek süratle de seyrettim (170-180 km/h) bir tedirginlik vermedi. Eğer bütçeniz elverirse kesinlikle iyi bir marka (yukarıdaki belirtilen 4'ü çok iyi) kış lastiği alın, tadını çıkartın.

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
215/45/R16 Ölçüler için kış lastiği bakıyorum ben de uzun süredir, fiyatlar çok yüksek olduğu için kararsızım. Petlas(90V w651) ile Falken(86v hs449) markaları uygun fiyata buldum. Bu ikisi arasında seçim yapacağım hangisini önerirsiniz acaba?

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur22;603935
215/45/R16 Ölçüler için kış lastiği bakıyorum ben de uzun süredir, fiyatlar çok yüksek olduğu için kararsızım. Petlas(90V w651) ile Falken(86v hs449) markaları uygun fiyata buldum. Bu ikisi arasında seçim yapacağım hangisini önerirsiniz acaba?

Falken i bilmiyorum hakkında yorum duymadım..Ama kendi Petlas Snowmaster kışlıklarımdan memnunum..

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur22;603935

Falken hem yazlık hem kışlıkta f/p lastiğidir. HS449 modeli de baya kullanılan bi lastik. İkisi arasında Falkeni tercih ederdim. Gene de kendi ölçünüz veya lastik modeli için tyreviews.com sitesine bakabilirsiniz.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;603634
Arabayı alalı 3 ay oluyor. iki ayı fabrika çıkışlı lastik bir ayı da yeni aldığım Nokian ile hem şehir içi hem şehir dışı deneyimlerim oldu. Toplam 4500 km yaptım. Aracın fabrika çıkış lastiği Nexen'di. Kış lastiği için Nokian'a geçince aracın frenleme performansı bile değişti. Değiştirdiğim de hava sıcaklıkları 10-15 °C civarında olmasına rağmen kuru hava frenleme performansı bariz çok daha iyi. Frenlerin performansı şimdi daha iyi anlaşılıyor. Ayrıca, yağmurlu havada çok daha iyi yere basıyor ve yol tutuş, su tahliyesi vs. konular için de gayet iyi geldi. Geçtiğimiz hafta karda da sürdüm, herhangi bir sıkıntı yapmadı. Yüksek süratle de seyrettim (170-180 km/h) bir tedirginlik vermedi. Eğer bütçeniz elverirse kesinlikle iyi bir marka (yukarıdaki belirtilen 4'ü çok iyi) kış lastiği alın, tadını çıkartın.

Kesinlikle katılıyorum, Fabia'nın ön fren diskleri zaten oldukça büyük çaplı. Fakat Nexen takılıyken 3-4 kez ani fren yaptım hatta bir keresinde yandan bir araca dokundurdum ki hızım çok düşüktü.

Nokian hem daha sessiz, yol tutuşu daha iyi yağmurda ani fren yaptım araba hemen tutundu, geçen Anakra'da kar yağdı, sonra buzlandı araba hiç zorlanmadan buzlu park yerlerinden çıkabildi. Yazın nasıl Nexene geçicem  bilmiyorum :confused:

Çevrimdışı aligkcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle ve kesinlikle nokian wr d4 bu kadar mükemmel yol tutuşu olan ve bu kadar sessiz bir kar lastiği hayatımda kullanmadım. Uzun araştırmalar sonucu buldum bu markayı ve ilk defa duymuş oldum adını. Zaten her yerde bulmak mümkün değil Ankarada bile 4 bayisi var. Birazda pahalı ama verdiğiniz parayı sonuna kadar hak ediyor. Islak zeminde tutuş verisi bile A zaten. Şiddetle tavsiye ederim. Son olarak Allahın belası petlastan uzak durunda şamyel de alsanız olur. Yağışlı ve 10 derece havada kar kış yokken petlas lastik yüzünden ölümden döndüm ve aracım pert oldu. Ve sadece 80 km hız ile giderken araç kaymaya ve hakimiyeti sağlamanaz hale geldi. Sakın petlasa bulaşmayın!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı abdullahmrt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;596376
Arkadaşlar aracı alırken üstünde kumho lastik vardı, bunlar 4 mevsim mi yoksa yazlık mı oluyor ?

Kis lastik gorevi gormez

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nokian wr d4 aldım gayet iyi geldi nexenden sonra.Gerçi daha bu yazdan beri araba kullanıyorum diğer lastikler nasıldır bilmiyorum ama nexenden sonra nokian iyi geldi.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlık lastikte sava markasınıda şiddetle tavsiye ederim.bende sava var gayet güzel tutunuyor bu karda kışta ömerli şile göçbeyli dağ bayır dolaşıyorum ava gidiyorum arabayla daha bi patinaja düşmedim diyebilirim.Petlasın kış lastiğini bilmem ama yaz lastiğinden şiddetle uzak durun arkadaşın dediği gibi aynı şekilde bende kaza yaptım ıslak havada ne fren var ne tutunma kuru havada takır takır abs vuruyor bir daha tövbeler olsun sırf bu yüzden kışlık lastik aldım yeni petlaslarımı attım
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2017, 15:50:09 Gönderen: adnan58 »

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de dun Continental Winter Contact TS860 kislik lastik aldim ve bu sabah karli ve kismen buzlu bir yolu gectim. Performansi gayet iyiydi. Umarim beni ilerleyen gunlerde de yaniltmaz ve memnun kalirim. Gelecekteki yorumumu da paylasirim.

Aramizda bu lastigi kullanan var mi?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama çoğunluk nokian wr d4'te birleşmiş. lastiğin güncel fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?

bir de farklı çeşitleri var sanırım, yük ağırlığına göre değişiyor demişler, ben özellikle en konforlusunu almak istiyorum bu konuda bir fark var mıdır?