škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kalorifer sorunu !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinantatlı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar.2012 model skoda rapid 50.000 km de aracımı 2 ay önce aldım.Kış aylarının yaklaşmasıyla kalorifer ihtiyacı doğdu haliyle.Aracımla yolda giderken hararet göstergesi 90 dereceye gelmesine rağmen kalorifer malesef içeriyi ısıtmayıp soğuk hava üflüyor.Ancak şöyle ilginç birşey de var.Araçta hararet 90 derece iken sağa çekip aracı söndürüp tekrar çalıştırdığımda kalorifer sorunsuz çalışıyor.Merkeze uzak yerde oturuyorum ne gibi bir sorun vardır aracımda konu hakkında bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim.Şimdiden   teşekkürler.

Çevrimdışı Fzt26

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen kalorifer peteği tıkanmıştır ayınısı başıma geldi sanayide bir usta komple peteği değişmemiz lazım dedi.ne kadar dedim 100lira petek ön göğüs komple açılacağını için 300de ona istedi.sonra denk geldi bi tesisatçı ben dedi solüsyonla bunu açarım 100tl ye hallettik hocam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı sinantatlı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler.Bulunduğum yerde de tesisatçı yok ama bulacaz çaresini artık.

Çevrimdışı ilhana

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selam,

Aynısı benim eski Ibiza'da olmuştu. Arkadaşın dediği gibi ilk önce solüsyon yapıldı ve ciddi manada iyileşti.

Ön göğüs sökme işlemine sıcak bakmıyorum, ne kadar iyi yapılsa bile illa ses yapmaya başlayacaktır bağlantı yerlerinden. Tabi eğer başka çözüm yoksa söktürmekten başka çare yok.

Ama ilk önce solüsyonu deneyim derim.

Çevrimdışı sinantatlı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yarın ustayı arayıp solüsyon işini soracam
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2016, 00:33:13 Gönderen: sinantatlı »

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yazları 6-7 ay petek devirdaim yapmadıgından içindeki antifrizli su çamur kıvamı alıyo tıkıyo. yaz ayları dahi olsa ara ara sıcak konuma alıp petek içindeki antifirizli suyu devirdaim yaptırmak gerekiyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;596187
yazları 6-7 ay petek devirdaim yapmadıgından içindeki antifrizli su çamur kıvamı alıyo tıkıyo. yaz ayları dahi olsa ara ara sıcak konuma alıp petek içindeki antifirizli suyu devirdaim yaptırmak gerekiyor.

Radyator ve ilgili bağlantılar yazları daha sık çalışır! Belki devri daim pompası ya da termostat hatasıdır. Fakat tıkanma olsa ya da sistemde su sirkülasyon olmasa hararet 90 derecelerde kalmaz, yükselir. Göğüsteki hava yönlendirmelerinde bir sıkıntı olabilir!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima sistemi iç sensörü veya sistemsel birşey de olabilir..aç kapa yapınca çalışması, bunu da düşündürüyor...Vag-com ile arıza sorgusu da gerekli...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3-4 yaşındaki aracın kalorifer peteği kolay kolay tıkanmaz önce makineye bağlatın derim.

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;596196
Radyator ve ilgili bağlantılar yazları daha sık çalışır! Belki devri daim pompası ya da termostat hatasıdır. Fakat tıkanma olsa ya da sistemde su sirkülasyon olmasa hararet 90 derecelerde kalmaz, yükselir. Göğüsteki hava yönlendirmelerinde bir sıkıntı olabilir!

evet motor radyatöründe devirdaim olmazsa hararet yapar araç.
yanlız motor suyu sogutma radyatörüyle, kalorifer petegi ayrı ayrıdır.(benim petek dememden kastım 'kalorifer petegi')
kalorifer soguk konumdayken özellikle yazın, kalorifer peteginde motor suyu devirdaim olmaz sıcak konuma alınca motor radyatöründeki suyla beraber devirdaim yapar. 1sene 2 sene derken ilerleyen zamanlarda kalorifer peteginde tıkanmalar yaşanabiliyor. aynı zamanda kalorifer muslukları termostatdan da kaynaklı olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=4qZnQXQ5ISU

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sinantatlı;595617
Herkese selamlar.2012 model skoda rapid 50.000 km de aracımı 2 ay önce aldım.Kış aylarının yaklaşmasıyla kalorifer ihtiyacı doğdu haliyle.Aracımla yolda giderken hararet göstergesi 90 dereceye gelmesine rağmen kalorifer malesef içeriyi ısıtmayıp soğuk hava üflüyor.Ancak şöyle ilginç birşey de var.Araçta hararet 90 derece iken sağa çekip aracı söndürüp tekrar çalıştırdığımda kalorifer sorunsuz çalışıyor.Merkeze uzak yerde oturuyorum ne gibi bir sorun vardır aracımda konu hakkında bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim.Şimdiden   teşekkürler.

Konuyu hortlatmak olacak ama, sorunu çözebildiniz mi? Çözdüyseniz nasıl çözdünüz?

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kimsecikler yok :(

Hararet 90da sabit , sıcak hava üflesin istiyorum, buz gibi üflüyor.
Kontakt kapat aç yapınca düzeliyor ama bu sefer içerisi sıcak olunca ılık olsun istiyorum hala sıcak üflüyor.
Klimayı açıyorum hala sıcak (low a getiriyorum)
Taki kapntakt kapat aç yapınca soğuk üflemeye başlıyor.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2020, 17:13:13 Gönderen: Atabey01 »

Çevrimdışı hakanfindik3000

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Termostad müşiri arıza yapmış olabilir servise bi gösterin derim

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Atabey01;655986
Kimsecikler yok :(

Hararet 90da sabit , sıcak hava üflesin istiyorum, buz gibi üflüyor.
Kontakt kapat aç yapınca düzeliyor ama bu sefer içerisi sıcak olunca ılık olsun istiyorum hala sıcak üflüyor.
Klimayı açıyorum hala sıcak (low a getiriyorum)
Taki kapntakt kapat aç yapınca soğuk üflemeye başlıyor.

Büyük ihtimal kalorifer sistemi hava yönlendirme kapakcigini kontrol eden motor kontrol arızası arızası. Sıcak soğuk düğmesine cevap vermiyor sistem. Elektrikçi kontrol etsin buraya yogunlasin arıza olarak