škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yakıt ortalamam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 1500 km de 1,4 tsi 125 manuel. Yakıt ortalamam şehir içinde 8,8 çok değil mi

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu60;595079
Aracım 1500 km de 1,4 tsi 125 manuel. Yakıt ortalamam şehir içinde 8,8 çok değil mi

hangi şehir 8.8 lt çok bence daha sakin kullanırsan daha çok düşecektir değerlerin devri iyi ayarlaman gerek

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tokat ve çok sakin kullanıyorum.Bazen bu sonucun çok sakin kullanmamdan kaynaklanıyor olabileceğini bile.düşünüyorum.Acaba vites değiştirmelerini biraz daha mı yüksek devirde yapsam.2000 devir civarı vites değiştiriyorum.Start stop genelde kapatırım.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu60;595084
Tokat ve çok sakin kullanıyorum.Bazen bu sonucun çok sakin kullanmamdan kaynaklanıyor olabileceğini bile.düşünüyorum.Acaba vites değiştirmelerini biraz daha mı yüksek devirde yapsam.2000 devir civarı vites değiştiriyorum.Start stop genelde kapatırım.

Muhtemelen mesafe kısalığından dolayı bu ortalamaları alıyorsunuzdur(Motor ısınmadağı için). Günlük yol mesafeniz ne kadar? En güzel testinizi Turhal'a giderek yapabilrisiniz.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 09:59:59 Gönderen: volkan.e »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.e;595088
Muhtemelen mesafe kısalığından dolayı bu ortalamaları alıyorsunuzdur(Motor ısınmadağı için). Günlük yol mesafeniz ve ne kadar? En güzel testinizi Turhal'a giderek yapabilrisiniz.

volkan kardeşim doğru diyor kısa mesafeler yüzünden de olur bu dediğin eğer ki kısa ise zaten bence hiç önemseme takılma bu değerlere

Çevrimdışı yolcu60

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sabah 3 km yapip stop ediyorum aksam 5 km yapip stop ediyorum.Bu rutin sürüşlerim.Bir de bunun dışında zaman zaman gün içerisindeki 5 km yi geçmeyen sürüşler var.Şehir dışı olursa hız sabitleme ile 5-5,5 görüyorum.Onda sorun yok.Kışlıklar takılı bu arada.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 10:04:39 Gönderen: yolcu60 »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yolcu60;595092
Sabah 3 km yapip stop ediyorum aksam 5 km yapip stop ediyorum.Bu rutin sürüşlerim.Bir de bunun dışında zaman zaman gün içerisindeki 5 km yi geçmeyen sürüşler var.Şehir dışı olursa hız sabitleme ile 5-5,5 görüyorum.Onda sorun yok.Kışlıklar takılı bu arada.

yakıt tüketim değerlerin çok normal bu saydıklarına bakarsak keyifli sürüşlere devam et

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;595383
valla benim 1.6 tdi 7.7 litre...

Güven hocam hep sport modda mı kullanıyorsun?

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;595386
Güven hocam hep sport modda mı kullanıyorsun?

yooo...

istanbul ankara tam gaz gidip geliyorum üstüne köprü trafiği,üstüne kısa mesafe...

sonuç bu...

bu arabaya ne kadar az yaktırılabilir bilmem ama ,bundan daha fazla yaktırılabileceğini sanmıyorum..

şimdide e180 e geçeyim diyorum artık 15 lt leri görürüz herhalde...

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;595388
yooo...

istanbul ankara tam gaz gidip geliyorum üstüne köprü trafiği,üstüne kısa mesafe...

sonuç bu...

bu arabaya ne kadar az yaktırılabilir bilmem ama ,bundan daha fazla yaktırılabileceğini sanmıyorum..

Bundan daha fazla yaktırılabilir hocam :)
Söylediğin şeyleri sport moda alıp yapıyorsun. Şehir içinde de daha agresif kullanıyorsun :)))))

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
e180 ağır olacağı için çift hanelere hazır olun.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;595388
yooo...

sonuç bu...

Benim de şehiriçi 7 litre altını görmüyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta kontağı çalıştırdıktan sonra 5-6 km yaptıktan sonra yakıt tüketiminiz düşer. Bu süre zarfında motor efektik duruma ulaşır. Bunun altındaki mesafelerde tüketim değeri yüksek olur.