škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni fiyat listesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
1 KASIM itibari ile gene zam gelmiş araçlara ne zaman durulacak bakalım.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben iptal etmeyi düşünüyorum, siparişi verdiğimde 55 bin tl idi. artık mantıklı bir araç olmaktan çıktı..

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vay arkadaş 10 günde bir ufak ufak zam geliyor. Bu gidişle 1 sene sonra zarar etmeden satabilirim heralde. 2 ay önce 55000 TL 'ye aldım 1.2 style dsg şimdi 60000 liste fiyatı şuan indirim falan derken 57-57,5 civarına bırakırlar.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda işin suyunu çıkardı resmen. Kimsenin zam yapmadığı ve Euro kurunun geçen seneki seviyeleride olduğu bir zamanda nasıl bir mantıktır bu. Arabalarına sürekli zam yaparken servislerinin çoğundaki berbat hizmet kalitesini düzeltme yoluna gitseler daha mantıklı olur.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yunusyilmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;595045
Kaçtı kaç oldu 18 Ekimden bu yana?

1.2 ambition manuel 49.700 den 50.100 olmuş mesela 15 gün önce 46.500 e aldım pazarlık ile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;595039
Vay arkadaş 10 günde bir ufak ufak zam geliyor. Bu gidişle 1 sene sonra zarar etmeden satabilirim heralde. 2 ay önce 55000 TL 'ye aldım 1.2 style dsg şimdi 60000 liste fiyatı şuan indirim falan derken 57-57,5 civarına bırakırlar.

zarar etmeden satmak diye birşey yok malesef, seneye bu araç 70 bin tl olduğunda siz yine 55 bine sattığınızda da zarar ediyorsunuz. bu sadece bir yanılsama bana göre. biz 99 senesinde 14 bin tl ye aldığımız passat ı 4 senenin sonunda 22 bin tl ye satmıştık ama 99 depreminden sonra türeyen ötv zammı vs ile aracın sıfırı 40 bin tl olmuştu. şimdi biz araçtan kar mı etmiş olduk tabiiki olmadık. araçtan kar etmek bana göre tek bir şekilde olur. ocak ayında belli bir fiyattan alırsınız aracın sıfırını diyelim, yıl içinde araca diğer markaların geneline oranla daha fazla zam gelirse ve yıl sonuna gelmeden satıp başka marka ve modelde bir araç alırsanız ancak kar edebilmekten bahsebiliriz gibime geliyor. ya da bir bayram arefesinde satmayı denediğinizde normalden 3-4 bin tl üstüne fiyat yazılıyor ruhumuzda karaborsacılık olduğundan. geçtiğimiz bayram öncesi sahibindende bu fabiaların birini gördüm sıfırı 55 bin tl idi ozaman. adam 8 bine gelmiş araca 58 bin tl yazmıştı.

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç satışından edildiği düşünülen karı hesaplarken öncelikle alınan günün kuru ile kaç $ veya € 'luk bir satın alma gerçekleştirdiğinize bakmanız gerekiyor.

TRY gibi sürekli değer kaybı yaşayan bir para birimi ile yaptığınız hesaplar sizi yanıltır. Sermayenizi yediğinizin farkına varamazsınız.

Örneğin A kişisi 18.11.2015 tarihinde 50.000 TRY karşılığı bir araç aldı. İlgili günün kuru 2,87 $/TRY. Yani 17421$ ederinde bir satın alım gerçekleştirdi.

A kişisinin bu aracı 01.11.2016 tarihinde satarken 17421$ X 3,10 (günün kuru) = 54006 TRY 'den fazla bir tutara satmalı ki dolar bazında bir kardan bahsedilebilsin.

50k TRY karşılığı satın alınan araç bir sene sonra dist. tarafından 63-65k TRY  bandına listelenmeli ki indirimler sonrası çıkan tekliflere rağmen alıcı ikinci elde A kişisi aracını 55-56k TRY seviyesinden alsın.

Çevrimdışı fatihhaskoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
26.10.2016 tarihinde (doğum günümde) esenyurt doğuştan aldım, 1.2 tsi dsg style cam tavan: 59.900
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 12:11:45 Gönderen: fatihhaskoy »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay arkadaş. 1 ay içerisinde 3. zam. Skoda'yı kutluyorum. Araba gelene kadar 1,700 TL daha zam geldi. İyi bir kampanya yapmazlarsa almıyorum diyeceğim bu gidişle :D
Hoş o parayı vadeliye koysan 2 ayda getirisi de o kadar oluyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada Seat grubuna da fiyat güncellemesi gelmiş. Ancak fiyatta artış yapmamışlar. Doğuş'un kastı bize sanırım :mad:

Bu arada Doğuş zam yaparken şunları da göz önünde bulunduruyor. Fabia'nın kasa 2015 yılında değişti. Ancak 2017'de Polo, İbiza ve Leon kasa değiştirecek. Sanırım amaç milleti Seat ve VW'e yönlendirerek stokları tükettirmek. Olan ben ile Eray Bey'e oldu :D
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 15:03:09 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız bu fiyat artırmalar bünyesindeki diğer markaları satmak için olabilir, zaten skoda da pek araç stoğu da yok.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Durum bayağı karıştı. 15 gün önce aldım aracı. 56000 TL'ye geldi. 1.2 TSI DSG araç stokta yoktu gemiden yakaladık. Yılbaşına doğru indirim olur diye düşünürken bindirim oluyor anlaşılan.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün yapılan zamma göre Fabia'ların fiyatı Polo ile eşleşti. Benim sipariş hala çıkmadı fabrikadan. Satış temsilcime e-posta attım. Artık tepki koymamız gerekli diye düşündüm. Gelecek cevap beni tatmin etmez ise başka markaya yöneleceğim.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer markaları bilmiyorum ama 2013 yılının kasım ayında A7 TDI DSG siparişi verdiğimde arabanın fiyatı 68500 TL Euro kuru da ortalama 2,78 gibiydi.
Yeni fiyat listesinde ise arabanın fiyatı 98000 TL Euro kuru da 3,53
Arabanın fiyatındaki artış oranı % 43 iken Euro kurunun artış oranı % 27 de kalmış.
Kimse kur artışını bahane göstermesin Allah aşkına, kuru bahane edip arabayı premium sınıfında fiyatlandırıyorlar. 98000 TL ye Audi A3 SB için fiyat almıştım geçen hafta. 1.6 TDI Stronic. Baz model ama Octaviadan kalite olarak çok daha iyi olduğuna % 100 eminim.