škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sesli Komut Özelliği

Arai · 18 · 5148

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Spaceback aracımda direksiyonda sol tarafında bi tuş var, konuşma simgesi var bastığım zaman sesli komut aktif değil gibi birşey yazıyor. Bu nedir ve nasıl çalışır hale getirilir?

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;594387
Arkadaşlar Spaceback aracımda direksiyonda sol tarafında bi tuş var, konuşma simgesi var bastığım zaman sesli komut aktif değil gibi birşey yazıyor. Bu nedir ve nasıl çalışır hale getirilir?

Aracının donanım seviyesi nedir?

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;594387

çalışımıyor. Ben sordum servise. Spacebackte bu destek yokmuş.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;594407
en dolu modeli Spaceback 75 bin e aldık

Dolunun da dolusu oluyor. Bi işe yaramaz. Bende de var

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ama biz alırken eklenebilecek herşey eklenmişti başka nasıl doldurulacak? Birde boş modellerde o tuş var mı yinede

Çevrimdışı vtecman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sesli komut tuşuna basınca ingilizce bir bayan konuşuyor benim rapid'de :) Sizlerde'de oluyormu , yoksa işlevsizmi o tuş ?

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bana yapılan açıklamada "Superb dahil bütün modellerde aynı direksiyon kullanılıyor. Dolayısıyla sesli komut özelliği ve asistan menüsü tuşları sadece Superbde bulunan özellikler" denildi. Yani bizim araçlarda o iki tuş çalışmıyor.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence onu bi şekilde aktif etme vardır şu vag com tarzı bi şekilde aktif oluyordur bana kalırsa

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;594466
bence onu bi şekilde aktif etme vardır şu vag com tarzı bi şekilde aktif oluyordur bana kalırsa

Ah be, sana bana kalsa neler yaparız da işte bırakmıyorlar. Bütün vaglarda neredeyse aynı tuş var ama sadece bazı donanımlarda aktif. Mesela ben Seat kullandığım için biliyorum, Seat media system plus var bende o zaman aktif. Bende kadın değil de Türkçe konuşan Çinli var[emoji12]. Seat ta 5" ekran olanlarda o tuş aktif değil, ancak 5.8" veya 6.5" ekranlarda aktif. Yani ekran özelliği gibi birşey. Senin aracın 82 bine satılan versiyonu var belki onda aktiftir[emoji12].

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2013 octavia aracımda aktif,bagirarak komut verdigimde 'lutfen daha alçak sesle' diye cevap veriyor bide saygısız :D

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı neehot

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OctiCan;594544
2013 octavia aracımda aktif,bagirarak komut verdigimde 'lutfen daha alçak sesle' diye cevap veriyor bide saygısız :D

Bide atarlı ki sorma[emoji23]. İşine gelmeyince 10defa tekrarlatır, radyo kanalı söylersin yıllardır aramadığın kişiyi bulup arar . İnatlaşıyor p.....nk . Ama telefon açacakken numara numara söylerken tane tane konuşursan faydalı ve eğlenceli oluyor.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
vag-com dan anlayan varsa bi bu konuya açıklık getirse de ona göre yapsak bizde çok hoj olar :D

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arai;594587
vag-com dan anlayan varsa bi bu konuya açıklık getirse de ona göre yapsak bizde çok hoj olar :D
Vag-com luk bir durum yok burda,aktif degil ise araçta gerekli donanim olmadığı içindir,sadece kodlama ile açıklamaz. Mesela mikrofon gerekli :)

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
mikrofon var arabada ama yani normal telefon konuşması falan yapıyoruz