škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şasi Model Yılı:2016, Model Yılı:2017 Ne demek ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı csungurlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Daha dün araç siparişi verdim. (1.4 TSI 150 PS STYLE Octavia)
Araç üretime yeni girecek. Araç kartında Şasi Model Yılı:2016 Model Yılı ise 2017 yazıyor. Bu ne demek ?
Ayrıca motorda ACT özelliği var dedi. Kataloğu incelediğimse ACT teknolojisinden bahsetmiyor. ACT midir ?

Şimdiden ilginize teşekkürler.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynı aracı kullanıyorum yakıt cimrisi gerçekten . superb 1.4 150ps lerde act ve octavia 1.4 150ps lerde act yok gibi bende satış temsilcisine sorabilirim bilgi aldığımda yardımcı olmaya çalışırım

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ACT aktif silindir teknolojisi demek.

ACT, ikinci ve üçüncü silindirleri geçici olarak k​​apatarak ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda iki silindir moduna geçerek, motorun daha verimli çalışmasını sağlar. Sürüş tarzına bağlı olarak, tüketim 100 km'de 0,5 litreye kadar çıkmaktadır. ​

Kaynak: skoda.com.tr

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: csungurlu;593075
Merhaba Arkadaşlar,

Araç üretime yeni girecek. Araç kartında Şasi Model Yılı:2016 Model Yılı ise 2017 yazıyor. Bu ne demek ?
Ayrıca motorda ACT özelliği var dedi. Kataloğu incelediğimse ACT teknolojisinden bahsetmiyor. ACT midir ?

Eskiden Haziran gibi arabaların ertesi yıl modelleri çıkardı hatırlarsınız. Mayıs'ın sonu gibi Skoda 2017 model üretimine geçiyor. Ancak bizde bir kaç yıl önce değişen mevzuattan dolayı model yılında takvim yılı esas alınıyor. Örneğin, aracım 13 haziran 2015 üretimi ve 2016 model ama ruhsatta 2015 yazıyor.

Şasi numarasının sondan sekizinci karakteri model yılını belirler:

G:2016
H:2017
J:2018

Sanırım aracınızda bu karakter H olsa gerek.

Ayrıca, Kasım'ın son haftası civarı da revize modeller devreye giriyor. Bunları 17.5 gibi buçuklu model yılıyla ifade ediyorlar. Ufak tefek düzeltme ve ilaveler, yeni donanımlar, güncellemeler falan olutor. Geçiş dönemlerinde araç alırken dikkat etmek iyi olur. Geçen yıl aracımı alırken ufak gecikmelerim oldu. Sonuç olarak bilmeden  110 PS motor ve yeni Bolero içeren style donanım aldım, çok iyi oldu.

Çevrimdışı csungurlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;593078
aynı aracı kullanıyorum yakıt cimrisi gerçekten . superb 1.4 150ps lerde act ve octavia 1.4 150ps lerde act yok gibi bende satış temsilcisine sorabilirim bilgi aldığımda yardımcı olmaya çalışırım

Evet 2016 octavia'larda ACT yok. Satış temsilcisi ACT motor diyince şaşırdım. Model yılınada 2017 yazıyor belki 2017 modellerdeki donanımla gelecektir. İnşallah ACT olur

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2015 1.4 tsi 150 ps aracım var. Bizde ACT yok. Greentech diye geçer. Yazılım olarak çeşitli önermeler ile yakıt tüketimi konusunda bilgi veriyor. Aldığım dönemde özellikle sorguladım süperbde var octaviada yok idi.
Satışdakilerin bilmesi gerekir ama çoğu da yanlış bilir maalesef.
Aracınız hayırlı olsun her halukarda güzel araç

Çevrimdışı csungurlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Swift;593085
Eskiden Haziran gibi arabaların ertesi yıl modelleri çıkardı hatırlarsınız. Mayıs'ın sonu gibi Skoda 2017 model üretimine geçiyor. Ancak bizde bir kaç yıl önce değişen mevzuattan dolayı model yılında takvim yılı esas alınıyor. Örneğin, aracım 13 haziran 2015 üretimi ve 2016 model ama ruhsatta 2015 yazıyor.

Şasi numarasının sondan sekizinci karakteri model yılını belirler:

G:2016
H:2017
J:2018

Sanırım aracınızda bu karakter H olsa gerek.

Ayrıca, Kasım'ın son haftası civarı da revize modeller devreye giriyor. Bunları 17.5 gibi buçuklu model yılıyla ifade ediyorlar. Ufak tefek düzeltme ve ilaveler, yeni donanımlar, güncellemeler falan olutor. Geçiş dönemlerinde araç alırken dikkat etmek iyi olur. Geçen yıl aracımı alırken ufak gecikmelerim oldu. Sonuç olarak bilmeden  110 PS motor ve yeni Bolero içeren style donanım aldım, çok iyi oldu.
İnşallah dediğiniz gibi çıkar zaten araç kartında model yılına 2017 yazıyor.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: csungurlu;593090
İnşallah dediğiniz gibi çıkar zaten araç kartında model yılına 2017 yazıyor.

Aracınız üretime yeni girecek ise kesinlikle 2017 model olur, ruhsatta 2016 yazacak olsa da. Google yanıltmıyorsa 2017 modellerde ACT var. Yoksa da VCDS ile açılır sanıyorum :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: csungurlu;593075
Merhaba Arkadaşlar,

Araç kartı nasıl bir şey? Ben de sipariş verdim, ancak hiç öyle bir şeyim olmadı :D

Çevrimdışı csungurlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Swift;593094
Aracınız üretime yeni girecek ise kesinlikle 2017 model olur, ruhsatta 2016 yazacak olsa da. Google yanıltmıyorsa 2017 modellerde ACT var. Yoksa da VCDS ile açılır sanıyorum :)

Yeni girecek üretime teslimide Aralık ayını  2. haftası yazıyor. Hayırlısı diyelim

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: csungurlu;593099
Yeni girecek üretime teslimide Aralık ayını  2. haftası yazıyor. Hayırlısı diyelim

Benim bildiğim 2.5 aydan önce üretim hattında çıkmıyor araçlar. Hatta Çekya Skoda'da bu bilgiyi teyit etmişti. İstediğiniz araç Çekya stokta mı var acaba?

Çevrimdışı csungurlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;593104
Benim bildiğim 2.5 aydan önce üretim hattında çıkmıyor araçlar. Hatta Çekya Skoda'da bu bilgiyi teyit etmişti. İstediğiniz araç Çekya stokta mı var acaba?

Sipariş geçen hafta girildi Aralık 20 teslim tarihi zaten neredeyse 2.5 ay

Çevrimdışı csungurlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Dün satış temsilcisi ile konuştum gelecek araçta ACT motor olacağını söyledi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ST lere cok guvenmeyin, cogu kafasina gore atip tutuyor. Ben alirken ST benim bildiklerimin yarisini bilmiyordu. Hatta israrlar rodaj yok demisti, acip kullanim kitapcigindaki rodaji gostermistim. :)

Guncel 150 lik.moddellerde ACT yok. Vcds ile de acilabilecek bir donanim degil.maalesef.

Ama skoda yeni uretimlere act koyarsa bilemem. Kullanim acisindan act cok gzl ozellille uzun yollarda bayaa tuketim dusuruyor.

Çevrimdışı csungurlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;593182
ST lere cok guvenmeyin, cogu kafasina gore atip tutuyor. Ben alirken ST benim bildiklerimin yarisini bilmiyordu. Hatta israrlar rodaj yok demisti, acip kullanim kitapcigindaki rodaji gostermistim. :)

Guncel 150 lik.moddellerde ACT yok. Vcds ile de acilabilecek bir donanim degil.maalesef.

Ama skoda yeni uretimlere act koyarsa bilemem. Kullanim acisindan act cok gzl ozellille uzun yollarda bayaa tuketim dusuruyor.

Bizde o yüzden sorduk normalde ACT yok dedik. Satış temsilcisi özellikle ACT olacağını söyledi