škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

185/60/15 ebat yerine 185/65/15 ebat takilirmi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Rapid spaceback 1.2 tsi orjinal lastik ebatlarimiz 185/60/15 bu lastik ebatlatinda michelin crossclimate lastik fiyati 270 tl. 185/65/15 lastigin fiyati ise 210 tl.
Orjinal boyutun yerine 185/65/15 taksak bir sıkıntı olurmu bunu yapan oldumu aramizda.Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değişim farkı %3 den fazla önerilmiyor, sizin ölçü değişimi 2,9 da kaldığına göre değiştirebilirsiniz..
Lastik adet fiyatı 210 olarak bile çok yüksek...başka markalara da bakın bence...bu ebatlarda adet fiyatı 150 lerde olmalı...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Crosclimate'ın muadili olarak Goodyear Vector4season Gen2 ya da Nokian Weatherproof tercih edebilirsiniz, özellikle Nokian Michelin'e göre daha uygu fiyatlıdır.
http://www.hepsiburada.com/nokian-185-60-r15-88h-xl-weatherproof-dort-mevsim-uretim-yili-2016-p-OTKMT429477?magaza=Hepsiburada

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokian Weatherproof 2016 yılı testlerinin çoğunda 1. sırada yer almaktadır. Crossclimate'da iyi ancak Nokian yol tutuşu, ses ve yakıt tüketiminde çoğu ölçüde daha başarılı.

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nokian siparis verdim bugun internetten michelin e gore uygun fiyatli ve daha kaliteli oldugunu soylediler.hepinize tesekkur ederim.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: excalaber39;592210
Nokian siparis verdim bugun internetten michelin e gore uygun fiyatli ve daha kaliteli oldugunu soylediler.hepinize tesekkur ederim.

Hayırlı olsun, lastikle ilgili özellikle uzun vadede görüşlerinizi bekliyoruz. Birde mümkünse takıldıktan sonraki resimlerini.

Çevrimdışı ilhana

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tansu arkadaşımız deneyimlerini paylaşana kadar ben yazayım;

Nokian Weatherproof'u Babamın Fabia 1'i için aldık geçen hafta.
Denemek için bende kullandım, çok sessiz ve yumuşak bir lastik. 4 seneyi geçen Energy Saver'lardan sonra yol tutuşu belirgin halde iyileşti.

Kuru ve sıcak bir havada kullandım (26c), sert fren esnasında herhangi bir kayma,kilitlenme durumu olmadı (araçta abs yok).
Geçen günkü yağmurlarda da Babam kullanmış, kendimi arabada güvende hissettim, yağmurda sorunsuz dedi.
Almadan önce testlere günlerce bakmıştım, hakikaten testlerdeki gibi başarılı olduğunu düşünüyorum.

Kış ve ilkbaharda tekrar bir kaç test yapıp kendi Rapid'ime almayı düşünüyorum, Dunlop'lar artık eziyet halini aldı.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilhana;592260
Tansu arkadaşımız deneyimlerini paylaşana kadar ben yazayım;

Nokian Weatherproof'u Babamın Fabia 1'i için aldık geçen hafta.
Denemek için bende kullandım, çok sessiz ve yumuşak bir lastik. 4 seneyi geçen Energy Saver'lardan sonra yol tutuşu belirgin halde iyileşti.

Kuru ve sıcak bir havada kullandım (26c), sert fren esnasında herhangi bir kayma,kilitlenme durumu olmadı (araçta abs yok).
Geçen günkü yağmurlarda da Babam kullanmış, kendimi arabada güvende hissettim, yağmurda sorunsuz dedi.
Almadan önce testlere günlerce bakmıştım, hakikaten testlerdeki gibi başarılı olduğunu düşünüyorum.

Kış ve ilkbaharda tekrar bir kaç test yapıp kendi Rapid'ime almayı düşünüyorum, Dunlop'lar artık eziyet halini aldı.

Hocam mic. cross climate ilk çıktığında arkadaş aldı aracında denedim ve kışa giriyorduk  benim gibi doğuda yaşayan karla mücadele edenler için asla uygun değildi tutunma özellikle buzu görünce yazlıktan çok farkı yoktu ve yakıt değerleride yüksek zaten

belittiğiniz nokia ın değerlerine bakınca çok iyi gördüm ve A class tutunma değeri çoğu lastikte yok ses yakıtta çok iyi gördüm c b civarlarında gidiyor  sizinde belrittiğiniz gibi tutunması çok iyiye benziyor etiketlerde kandırmaca yapamıyorlar bildiğim kadaryıla yazlık olarak nokia düşünebilirim şimdi

Çevrimdışı ilhana

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;596628
Hocam mic. cross climate ilk çıktığında arkadaş aldı aracında denedim ve kışa giriyorduk  benim gibi doğuda yaşayan karla mücadele edenler için asla uygun değildi tutunma özellikle buzu görünce yazlıktan çok farkı yoktu ve yakıt değerleride yüksek zaten

Selam Alper,

Crossclimate'ların daha çok yaz karakteri taşıdığı, Weatherproof'ların ise daha çok kış karakteri taşıdığını okudum yabancı sitelerde. Bana mantıklı gelmişti, çünkü Nokian'lara bakınca aynı kış lastiği şeklinde, cross climate'lar ise değişik bir yapıda, ne yaz nede kış lastiği formunda.

Erzurum gibi kışı sert geçen şehir için Nokian 4 mevsim hatta, yazlık ve kışlık lastik almak daha iyi olabilir.

Yazlık Nokian'ı önceki aracımda kullandım, gerçekten çok sessiz ve tutuşu çok iyi bir lastikti. Ben Nokian Line kullanmıştım geçen sene Nokian iLine çıkmış, sessizlik ve yakıt tüketimi daha iyi seviyelerde. Fiyatlarıda gayet makul.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2016, 08:23:15 Gönderen: ilhana »

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilhana;596852
Selam Alper,

Crossclimate'ların daha çok yaz karakteri taşıdığı, Weatherproof'ların ise daha çok kış karakteri taşıdığını okudum yabancı sitelerde. Bana mantıklı gelmişti, çünkü Nokian'lara bakınca aynı kış lastiği şeklinde, cross climate'lar ise değişik bir yapıda, ne yaz nede kış lastiği formunda.

Erzurum gibi kışı sert geçen şehir için Nokian 4 mevsim hatta, yazlık ve kışlık lastik almak daha iyi olabilir.

Yazlık Nokian'ı önceki aracımda kullandım, gerçekten çok sessiz ve tutuşu çok iyi bir lastikti. Ben Nokian Line kullanmıştım geçen sene Nokian iLine çıkmış, sessizlik ve yakıt tüketimi daha iyi seviyelerde. Fiyatlarıda gayet makul.

Bu memlekette 4 mevsim ile kışı geçiremezsin kışlıklarda kar etmiyor çoğu zaman,  yaz için şu lastiği düşünüyorum değerleride iyi

Nokian Weatherproof 185/60R15 88H XL
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2016, 08:42:40 Gönderen: A.L.P.E.R »