škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III'de araç sönünce gelen metal çatırtılar.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba;

Aracim 1 aylik Fabia 3 1.2 TSİ Manual dir. 800km'dir.. Aracimi aldigim günden beri ayni çıtırtı sesleri gelmektedir. Aracla yol yaptiktan sonra otoparka park ediyorum kontagi kapatiyorum ve cikiyorum. Arac durdugundan itibaren çatirti çikartmaya başliyor ve bu yarim saat kadar sürüyor. Egilip baktim, genel olarak vites kutusu, şaft, aktarim organlarindan yani tam aracin orta alt kismindan geliyor. Ses olarak da 5-10 sn araliklarla metal tel kesim sesi gibi bir citirdama geliyor. Sizce bu normalmidir? Bunu yasayan baskalari varmidir?. İlkdefa bir aractan bole bir ses duyuyofum garipsedim.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal değil mi?Araba da bulunan metal aksam soğuyor.Fabia III eski Fabialara göre alüminyum bakımından daha yoğun zaten.Aluminyumun soğuması da hızlı olduğu için dikkatinizi çekmiştir.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Normal mi değil mi bilmiyorum. Ancak sıfır aracı aldığınız günün ilk haftasında bile bu sesi duyabilirsiniz. Bahsettiğiniz metal çıtırdama sesini çok iyi biliyorum. Sadece Fabia'da değil, daha az da olsa sıfır Octavia kullanırken de duydum bu sesi. Superb'ler malzeme olarak çok daha farklı galiba, o yüzden hiç duymadım onda. Genel olarak bütün Skoda'larda var galiba.

Ancak Fabia için normal bir durum bu. Eğer bir sıkıntı ise de hepimizin Fabia'sında olan bir durum gibi geliyor bana.

Çevrimdışı kıranardı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Reno 12 tsw den gelirdi bu sesler. Yeni araçlarda geldiğini duyunca şaşırdım. Benim c5te ve daciada hiç soğuma sesi gelmiyor.

Зенфон

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A5 kasa Octavia'da olurdu benim. A7 kasada olmuyor. Kullanılan malzemeden dolayı sanırım. Egzoz borusunun, metal aksamların vs. soğuma sesi onlar. Tüplü TV'leri kapatınca da olur o dediğiniz sesler :) Ödüm kopardı tam uykuya dalacakken çatır çutur ses gelirdi.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla burda yazdım, donanımda da yazdım herkesin ortak kanisi dediginiz gibi egzoz borusu çatirtisiymis arkadaşlar. Bugun üsenmedim kamera fener ile daldim aracin altina dediginiz gibi borunun soguma sesi ama kardeşim bir malzeme koyuyorsun vicdanin kurusun bir dusun ya bunun sahibi alacak yeni araci çat çut ses gelecek adamin kafada 100 tilki dolasacagina malzemeyi degistirek ya da manualine yazalim diye. Tum yorum yapan arkadaslarima tesekkur ediyorum.