škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ölümlü kaza ve sonrasında olacaklar hk. Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun ölene rahmet kalanlara şifalar diliyorum.aracınız pert.kazaya gelince aynısı değil ama benzer kaza yeğenimin başına geldi kusur 50-50 iki tarafta motorsiklet ehliyetsiz,plakasız,ruhsatsız,muayenesiz,kasksız biri öldü kalan ne hapis yattı ne tazminat ödedi karşı taraf dava açtı bugün yarın sonuçlanır en fazla ufak bi miktar tazminat çıkacak gibi bekliyoruz.sizde kusur 100 ve karşı tarafa ait sizlik bişey olmaz içiniz ferah olsun sadece biraz evrak rapor kağıt işleri uğraştırır karşı taraf dava açsada bişey tutturacağını sanmıyorum

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Allah rahmet eylesin rahmetliye. Sizlere de geçmiş olsun, beterinden saklasın. Mayıs ayında arkadaşımı kaybettik kazada (tek taraflı) jandarma raporunu savcılıktan aldık 10 gün sonra gittiğimizde (benim yolum o zaman düştü) raporu alırken muhtemelen araç sahibini yada kullanan kişiyi isterler. Raporu bize verirken atlamışız aslı gibidir yaptırmayı, siz de savcılıktan alacak olursanız 2-3 kopya yaptırıp aslı gibidir yaptırın 1-2 yerde işinize yarayabilir, rahmetlinin ailesi ile görüşür iseniz 1 kopya da onlara verirsiniz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah rahmet eylesin, büyük geçmiş olsun.

En önemlisi bir an önce sağlığınıza kavuşmanız..

Yasal olarak bir sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rahmet diliyorum, size de çok geçmiş olsun.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız için çok sağolun Allah razı olsun vakit ayırdınız kaza raporları hala tamamlanmamış tamamlanınca savcılıktan alacakmışız onu bekliyoruz.sonrasında olanları sizlerle paylaşacağım hayırlı geceler

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çook geçmiş olsun. Bir daha yaşanmaz umarım...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle gecmis olsun, olen dayiya Allah rahmet eylesin.

Sizin yasadiginiz bu tek olay bana iki defa rastgeldi tek fark olen yok.
Erzurumda vekalet vererek sattigim araci kullananlar bi gece yarisi izmir tirede kavsakta traktor ile carpismis benim arabadaki iki kisi 3 ay yogun bakimda yatmis olmemisler. Araba pert oldugundan benden hurda icinde vekalet istediler verdim , bende araci trafikten dusurdum. Ama 3-5 ay sonra bi mahkeme kagidi aldim traktor sahibi beni mahkemeye vermis hasar tazminati icin. Trafik raporu sucu benim araca vermis. Dosya muhteviyatina gore yeni traktor parasi. Bu traktorde plakasiz ruhsatsiz sigortasiz. Bu nedenle benim sigortadan para almasi imkansiz. Mahkemeye karsi savunma olarak sunlari verdim
- traktor plakasiz tescili yapilmamis araclarin trafige cikmasi yasaktir.
- benim aracim sigortalidir karsi taraf hasarini benim sigorta sirketinden istesin.
- bide traktorun faturasi 7 kisi adina , ancakbeni sadece biri mahkemeye vermis ve zararin sadece yedide birini isteyebilir.

Ben bu savunmayi yaptiktan sonra bi daha evrak falan gelmedi muhtemelen dava dusmustur. Sene 1996.

Simdi bu durumda her ne olursa olsun olen kisinin yakinlari sizi mahkemeye verebilir, bu durumda benim savunmamin benzerini yapin, trafik raporu sizi hakli gosteriyor ancak mahkemede ölüm oldugundan tutumda az degisiklik olabilir. Kamu davasi yuruyeceginden mutlaka sikayetci olun ve bu sikayetiniuzden asla ölen olmus bile olsa vaz gecmeyin.

Çevrimdışı kıranardı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sinan çetinin oğlu olsaydınız hiçbişey olmazdı.

Зенфон

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yorumunuz için çok teşekkürler biz karşıdan davacı olduk ama hala kaza raporları çıkmadı dolayısıyla arabanın dosyası da açılmadı birde karşı taraf muhtemelen traktörün sahibi bizim sigortacıyı aramış uzlasalim diye ama bidaha aramadılar bende davayı bir avukata vermeyi düşünüyorum çünkü arabamla iş yapıyordum ve arabanın olmadığı her gün benim zararım

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: catlingage;592532
Yorumunuz için çok teşekkürler biz karşıdan davacı olduk ama hala kaza raporları çıkmadı dolayısıyla arabanın dosyası da açılmadı birde karşı taraf muhtemelen traktörün sahibi bizim sigortacıyı aramış uzlasalim diye ama bidaha aramadılar bende davayı bir avukata vermeyi düşünüyorum çünkü arabamla iş yapıyordum ve arabanın olmadığı her gün benim zararım

kardeşim ne oldu bu mevzu sonucu öğrenemedik. sende kayboldun ortalıktan.

Çevrimdışı catlingage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç pert oldu diğer taraftan da şikayetçi olduk temmuzda mahkeme olacak

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi