škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış Lastiği Önerileri

kavih · 40 · 8936

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Yokohama ve çok memnun kaldım. Bayburt-Erzincan gibi kış şartlarının çok ağır olduğu bir yer için olumsuz bir sonuçla karşılaşmadım.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 2015 Kasım ayı içerisinde arkadaşlarımın ve özellikle kardeşimin aracılığı ile Nokian WR 4 kış lastiğini kullandım. Özellikle Michelin ve Good Year tercih eden arkadaşlarım benim aracıma bindiklerinde hem ses hem de yakıt ekonomisi açısından benim aracımdaki lastiği çok beğendiler hatta geçen hafta internet üzerinden onlara da Nokian WR4 aldık.
    Bununla birlikte kış lastiği alırken en önemli hususlardan biri de üretim tarihi
lastiğinizi alırken üretim tarihini mutlaka kontrol edip taze (yeni üretim tarihli) lastik almakta çok önemli.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herkese yorumlar ve katkılar için teşekkürler.

sanırım, nokian wr d4'le bu kışa gireceğim gibi görülüyor. burada da hep olumlu yorumlar geldiğine göre umarım yanlış bir tercih olmaz.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;591588
herkese yorumlar ve katkılar için teşekkürler.

sanırım, nokian wr d4'le bu kışa gireceğim gibi görülüyor. burada da hep olumlu yorumlar geldiğine göre umarım yanlış bir tercih olmaz.

Lastiği taktırdığınızda izlenimlerinizi burada bizimle paylaşırsanız seviniriz :)

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;591616
Lastiği taktırdığınızda izlenimlerinizi burada bizimle paylaşırsanız seviniriz :)

tabi, havalar biraz daha soğusun da taktırdığımda inşallah paylaşırım yorumlarımı da... :)

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;591633
tabi, havalar biraz daha soğusun da taktırdığımda inşallah paylaşırım yorumlarımı da... :)

Bizde aracı aralıkta alacağız bu lastiğe baktım 215 45 16 sı yok. ( beam jantla gelecek bizimkisi) 205 45 16 sı var. Bana takılır gibi geliyor ama bi bakmak lazım en kötüsü 4 tane 15 inç demir jant alıcaz 185 60 15 le binicez kışları...

Çevrimdışı darkknight

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam nokian wr d4 fiyat alinca buraya da yazabilir misiniz.2016 yeni uretim.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkknight;591717
Hocam nokian wr d4 fiyat alinca buraya da yazabilir misiniz.2016 yeni uretim.

fiyatları aldım. ankara'daki nokian bayilerinde genel olarak hepsinde 160 liraydı. bir tanesi 165 lira olarak söyledi. hepsiburada.com'da da geçen birkaç gün önce 150 lira görünüyordu amma şuan orada da 161 lira olarak görünüyor. amma hepsiburada'dan sökme takma için randevu verdikleri yerde lastik oteli hizmeti alabilir miyiz diye sorduğumda, net bir cevap alamadım.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;591662
Bizde aracı aralıkta alacağız bu lastiğe baktım 215 45 16 sı yok. ( beam jantla gelecek bizimkisi) 205 45 16 sı var. Bana takılır gibi geliyor ama bi bakmak lazım en kötüsü 4 tane 15 inç demir jant alıcaz 185 60 15 le binicez kışları...

hayırlı olsun şimdiden. kazasız belasız binin inşallah.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;591852
hayırlı olsun şimdiden. kazasız belasız binin inşallah.

Teşekkür ederim zira bu zamdan ve indirim kısma olayından sonra zorlayacak bizi... umarım alabiliriz.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;591851
fiyatları aldım. ankara'daki nokian bayilerinde genel olarak hepsinde 160 liraydı. bir tanesi 165 lira olarak söyledi. hepsiburada.com'da da geçen birkaç gün önce 150 lira görünüyordu amma şuan orada da 161 lira olarak görünüyor. amma hepsiburada'dan sökme takma için randevu verdikleri yerde lastik oteli hizmeti alabilir miyiz diye sorduğumda, net bir cevap alamadım.

Hepsiburada sitesi geçmiş yıllara ait lastikleri de satabiliyor. Bu konuyu netleştirin. Satın aldığınız lastiklerin aynı yıl üretimi olması önemli. Finlandiya'da yaşasam bu konuya takılmam, çünkü lastikleri çok iyi nem ve sıcaklık ayarında muhafaza ediyorlar. Ancak ülkemizde lastikçilerin depolarını herkes biliyor. Yazın sıcak, kışın soğuk, bodrum katları oluyor genelde. Bir de lastikleri yazın sıcağın altında açıkta saklayanlar var ki sormayın.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;591890
Hepsiburada sitesi geçmiş yıllara ait lastikleri de satabiliyor. Bu konuyu netleştirin. Satın aldığınız lastiklerin aynı yıl üretimi olması önemli. Finlandiya'da yaşasam bu konuya takılmam, çünkü lastikleri çok iyi nem ve sıcaklık ayarında muhafaza ediyorlar. Ancak ülkemizde lastikçilerin depolarını herkes biliyor. Yazın sıcak, kışın soğuk, bodrum katları oluyor genelde. Bir de lastikleri yazın sıcağın altında açıkta saklayanlar var ki sormayın.

Benim en ayar olduğum şey ise ikinci el araç alırken "stepnesi kullanılmadı" mottosu. Anlamıyorum yani stepne kullanılsa ne olur kullanılmasa ne olur. lastiğinin o güne kadar hiç patlamamış olması araca +değer katan bir şeymiş gibi sunuluyor. araç gelmiş 12-13 yaşına.. stepnesi kullanılmamış. o saatten sonra o stepneyi kullanma zaten ne hamur yapısı kalmıştır ne esneklik :D

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;591851

Ben 205/55/16 için sorduğumda hem bayiler hem de distribütör 2016 model lastiklerin henüz gelmediğini ilettiler, 2015 son haftalarda üretilen lastiklerin fiyatını verdiler.

Eminseniz sizin sorduğunuz ebattaki lastiklerin 2016 üretimi gelmiş demek ki

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;591890

tabi, 2016 yılı üretimi olması önemli. hepsiburada'da özellikle not düşülmüş 2016 yılı üretimi oldu.

linki burada: http://www.hepsiburada.com/nokian-185-65-r15-88t-wr-d4-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2016-p-OTKMT429505

Çevrimdışı darkknight

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam wr d4u forumlarda biraz arastirdim.Biraz narinmis.Normali de oyle mi bilmiyorum ama alirken XL ibareli olandan alin.Lastik yanaklari guclendirilmis demekmis