škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şikayet Var daki bu şikayet, benide endişelendirdi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı semix44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bunun gibi olaylar hemen bütün markalarda olabiliyor sadece skoda ya özgü birşey değil. Açın interneti araştırın premium markalarda ayıplı mal aldıkları için araçlarını parçalayan zengin insanlar dolu.. Türkiyede bile var, mercedesini yakmak isteyen bir adam vardı izleyin... Bütün markalarda fabrikasyon hataları olabiliyor ve tamamen şans meselesi. Aracı satın aldıktan sonra ülkemizde malesef servisler yardımcı olmuyorlar... Forum da superb konusunda uzun süredir trim sesleri tartışılıyor.. Bozuk yollarda trim sesi gelmeyen araç ben görmedim kaynım da 2016 c180 var ondada geliyor. arkadaşta 2016 passat var ondada geliyor. Birazda yollara bulmak lazım kabahati. Hemen markayı kötüleme taraftarı değilim...

Çevrimdışı asdw

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Turboordek;591009
2016 superb i Alturdan alirken rica etmistim. Onlarin ikinci eldeki olcum cihaziyla beraber kontrol ettik araci ve oyle teslim aldim. Bu tur olaylar olabiliyor. Hatta bayinin bile haberi olmayabiliyor. Alirken kontrol etmekte fayda var.

https://www.otopark.com/2016/02/araclarda-boya-ve-degisen-nasil-anlasilir/

Konu hakkında araştırınca linkteki yazıyı buldum.

"Zaman zaman ölçtüğümüz araçlarda her noktada 200um-240um arasında değerler görebilirsiniz, bu araçta hiç boya olmadığı anlamına gelir  .bunun açıklaması şudur:Üretici firmalar üretim bandında kalite kontrolden geçmeyen araçları tekrar boyama işlemi yaptıkları için bu araçlarda mikron değerleri standartların üstünde çıkar bu kısımlarda  tespit için aracın bütün noktaları ölçülmeli ve hata aranmalıdır."

Ortalama değer için 95-135um denilmiş, ayrıca alman grup araçlar için astar olduğu için ortalamanın üstündedir denmiş.

Yılsonuna doğru aracım teslim edilecek, korkulu rüya görmektense bende teslim alırken ölçüm yaptırmayı düşünüyorum. Superb metalik renklerde ve özellikle business gri için ölçüm yaptıran arkadaşlar varsa değerleri yazabilirler mi?

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla bende alırken otokurdan oranın 2.elinden boya ölçüm cihazı istedim,sagolsun verdiler...

araç tesliminden önce bir boşluk oldu yarım saat milim milim her santimetresini ölçtüm...

ama boyada bir yere kadar çıkarsın bayiden 2 dk sonra gelir biri vurur...

fazlada takmamak lazım...sırf bu 2. elciler yüzünden herşey..

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar bana belki kızacaksiniz ama, bu konu çok fazla abartılıyor. Hiç bir Allah'ın kulu, sıfır aldığı ve eve götürdüğü arabayı, sonradan gidip boyalı aldım diye dava kazanamaz, bence....kaldı ki ikinci elde boyalı ydi diye hiç hak aranmaz. Anlamı yok....
Bizim memlekette neden çok kafayı takarız bu işe anlamadım. Arabayı alıyoruz cillop gibi, sıfır hatasız, sonra boyalı ymiş diye kafayı siyiriyoruz .
Üretim esnasında oluşan boya hatalarını, daha fabrikada 2. Defa boyayarak gideriyor lar. Nasıl olacak başka, parça değiştirmeyecekler ki....tekrar atılan boyayı zaten göz ile seçemiyoruz, arada 60-70 mikron oluyor.
Gönül ister ki nakliye anında v.s. hasar gören araçları indirimli alalım, ama öyle bir esnaflık duygusu yok bizim millette. Her neyse....
Bence bu konuda kafaya takmaya değmez, gerçekten..... hele bir de dava açmak, boşa kürek çekmek gibi bir şey.
Haaa....kronik bir sorunu olur aracın, garanti süresince servise gider gelirsiniz, sorununuz cozulmezse, gidilir mahkemeye.....zaten bilir kişi lehinize tespit yapar, kazanır siniz.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;591303
...ikinci elde boyalı ydi diye hiç hak aranmaz. Anlamı yok....
Bizim memlekette neden çok kafayı takarız bu işe anlamadım...
Çünkü vakti zamanında sadece çamurluğu boyanmış diye insanlara araba sattılar; bir sene sonra bir baktılar ki arabanın bir çok yerindeki boyalar dökülmeye başlamış veya satarken komple boyandığı ortaya çıktı seneler önce ve bu epeyce süre devam etti. Şimdi ise insanlar paranoyaklaştığı için siz "sol-ön çamurluk boyandı" dediğiniz zaman, cümle decoderden beyinlerine "biz bu arabayla 3 takla attık pert ettik baştan başa yaptırıp boyattık şimdi de sana itekliyoruz" olarak gidiyor maalesef.
Kısacası, toplum olarak kendimiz ettik kendimiz bulduk.

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tırdan düşen aracı boyayıp satınca öyle derler tabii. tırdan düşünce o araç esaslı bir darbe almış oluyor.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asdw;591258
https://www.otopark.com/2016/02/araclarda-boya-ve-degisen-nasil-anlasilir/

Konu hakkında araştırınca linkteki yazıyı buldum.

"Zaman zaman ölçtüğümüz araçlarda her noktada 200um-240um arasında değerler görebilirsiniz, bu araçta hiç boya olmadığı anlamına gelir  .bunun açıklaması şudur:Üretici firmalar üretim bandında kalite kontrolden geçmeyen araçları tekrar boyama işlemi yaptıkları için bu araçlarda mikron değerleri standartların üstünde çıkar bu kısımlarda  tespit için aracın bütün noktaları ölçülmeli ve hata aranmalıdır."

Ortalama değer için 95-135um denilmiş, ayrıca alman grup araçlar için astar olduğu için ortalamanın üstündedir denmiş.

Yılsonuna doğru aracım teslim edilecek, korkulu rüya görmektense bende teslim alırken ölçüm yaptırmayı düşünüyorum. Superb metalik renklerde ve özellikle business gri için ölçüm yaptıran arkadaşlar varsa değerleri yazabilirler mi?

Ortalama 110-120 olctu bizim baktigimiz cihaz. Ancak cihaza gore cok degisebilir. Kalibrasyonlar birebir ayni olmuyor. Renk bus. gri
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2016, 00:35:33 Gönderen: Turboordek »

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;592893
DH. de az önce okuduğum konu. (BMW)
https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=121007796&p=1

En azından diğerleri gibi üzerine yatmamışlar. Açıkçası ben beğendim   iade ederiz yenisini alırsın bile demişler. Bence mağduriyetini çözecekler gibi duruyor gidişattan. Skoda olsa siz vurmuşsunuzdur diyip üzerine yatarlardı

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;592939
En azından diğerleri gibi üzerine yatmamışlar. Açıkçası ben beğendim   iade ederiz yenisini alırsın bile demişler. Bence mağduriyetini çözecekler gibi duruyor gidişattan. Skoda olsa siz vurmuşsunuzdur diyip üzerine yatarlardı

Ben sizin gibi anlamadım ve bence skoda.ya karşı ön yargılısınız.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;592966
Ben sizin gibi anlamadım ve bence skoda.ya karşı ön yargılısınız.

Bana üretim hatalı jantla sattılar. Jant hatalı dediler değiştirmediler jantı. 34 basıyordum 28 e inip duruyordu. Sonra octi a7 kasa grubunda boyalı araç satılan bir kardeşimiz var kabul etmediler.   Ben okuyunca bmw iyiymiş dedim böyle örnekleri görünce. Eğer Ankarada iseniz Skoda satış sonrasının ne kadar kötü olduğuna sizde hemfikir olurdunuz :) yaşadığımız gördüğümüz olaylar var yoksa klavye başına geçip sallamadım yanlış anlaşılmasın