škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sivas için fiyat performans ürünü kış lastik önerisi lütfen

hilter · 46 · 11209

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Sivas'ta  yaşıyorum ;malum soğuk kış şartları olur burada..

Acaba karda buzda performansı iyi olan kış lastiği öneriniz ne olur bizim memleket için :)
Teşekkürler şimdiden....

Çevrimdışı desarc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Memleketimin sogugu bile sempatik geliyor bana:) para harcayim iyisi olsun dersen Nokian, fiyat performans urunu istersen Petlas ta iyidir..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben daha önce kullanmıştım o zaman pek kimse bilmezdi şimdi kendini kanıtladı ,nokian tavsiye edilir, kış lastiğinde baya iyidir.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nokian çok ün yapmış bir lastik, finlandiya soğuğu falan diye. ancak iki kış önce volvo aracıma a3 desenli 225/45/17 lastik aldım işe giderken yokuşta beni mahçup etti, geri dönmek zorunda kaldım. o yüzden kışlıklara çok para vermeyin derim, mucize yaratmıyor hiçbir lastik. ıslak zemin frenlemesi iyi b-c düzeyinde olsun yeterli derim.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: desarc;590576
Memleketimin sogugu bile sempatik geliyor bana:) para harcayim iyisi olsun dersen Nokian, fiyat performans urunu istersen Petlas ta iyidir..

soğuğu da insanı da merrtir usta...Sizin isim tanıdık geliyor bana sanki AÖL 99 mezunu olabilir misiniz :)
Alıntı yapılan: pc001;590580
ben daha önce kullanmıştım o zaman pek kimse bilmezdi şimdi kendini kanıtladı ,nokian tavsiye edilir, kış lastiğinde baya iyidir.

Nokian övülüyor incelemek lazım bakayım bir :)
Alıntı yapılan: elliyedi;590590
nokian çok ün yapmış bir lastik, finlandiya soğuğu falan diye. ancak iki kış önce volvo aracıma a3 desenli 225/45/17 lastik aldım işe giderken yokuşta beni mahçup etti, geri dönmek zorunda kaldım. o yüzden kışlıklara çok para vermeyin derim, mucize yaratmıyor hiçbir lastik. ıslak zemin frenlemesi iyi b-c düzeyinde olsun yeterli derim.

Fiyatı makul olan Kumho önerdi birisi çok memnun kaldım dedi...Onu da inceleyeceğim :)

Çevrimdışı drok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende sivasta yaşıyorum. Geçen sene continental ts850 aldım. İyide kar yağmıştı,sıkıntı yaşamadım. Eşimin aracı 185 60 15r, araştırdım, onada Nokian wr d4 almayı düşünüyorum. Lastiğin ölçülerine göre performansı markalar arası bazen değişebiliyor. Lastik etiketine bakmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı acaracar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam ben de kangalda yaşıyorum. Goodyear, petlas ve sava (Goodyear üretimi) kullandım. Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş, gerçekten ucuz olanı al ben değerleri iyi diye Goodyear aldım benim kalkamadigim yerden petlas kalktı gitti (aynı lastik ebatlariyla) kumhoyu da arkadaşım Focus 2 de kullandı hiç yolda kalmadı kar buz baya memnun kaldı. Fakat kumholarin deseni itibariyle bazı durumlarda sanki tırtıklı yolda ilerliyormus havası verebiliyor.
 He ama hakkını yemeyim Goodyear ug9 baya sesizdi (era da kullandım)
Kısacası petlas veya kumho hangisi uygunsa onu al boşa para verme.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;590592
soğuğu da insanı da merrtir usta...Sizin isim tanıdık geliyor bana sanki AÖL 99 mezunu olabilir misiniz :)

Nokian övülüyor incelemek lazım bakayım bir :)

Fiyatı makul olan Kumho önerdi birisi çok memnun kaldım dedi...Onu da inceleyeceğim :)

yalnız kumho'nun ab etiket değerleri rezalet. yakıt tüketim ve ıslak zemin frenlemeleri en kötü değerlere sahip. sanırım ses db'si de yüksek. petlas ve sava iyi benim araştırmalarıma göre. alırken zaten lastiğin üzerinde etiketi görürsünüz.
kış lastiklerinde yakıt genelde e değerinde olabiliyor. ancak ıslak zemin frenleme çok önemli b veya c değilse almayın, kışlıklar yağmurda çok kayıyor.
ses desibel konusunda da bir tecrübem oldu, ikinci el aldığım araçtaki lastiğim db'si 74 idi ve 70-80km/h ile giderken acayip bir uğultu vardı arabada. o da 72'yi geçmesin derim.

ab lastik etiketi hakkında bu gibi bilgiler :

Sınıfların anlamları

Acil bir durumda birkaç metre güvenlik açısından büyük önem teşkil etmektedir. Saatte 80km’de tam fren uygulayan bir yolcu otomobilinde, A sınıfı bir lastik grubu, F sınıfı lastiklere göre 18 metre daha kısa mesafede durur. *

aşağıdaki adreste var:
https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/learn/eu-tire-label-explained.html

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben nokian wr d4 ü tavsiye ederim. 8000 km kullandım bu lastikleri hem sessiz hem yol tutuşu iyi. Continental e çok para vermek istemem dersen nokian ı tek geçerim

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;590616
ben nokian wr d4 ü tavsiye ederim. 8000 km kullandım bu lastikleri hem sessiz hem yol tutuşu iyi. Continental e çok para vermek istemem dersen nokian ı tek geçerim

Nette 216 TL. Yorumlar da çok iyi gibi...
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2016, 20:32:14 Gönderen: hilter »

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;590575
Arkadaşlar Sivas'ta  yaşıyorum ;malum soğuk kış şartları olur burada..

Acaba karda buzda performansı iyi olan kış lastiği öneriniz ne olur bizim memleket için :)
Teşekkürler şimdiden....
Ben de Sivastayim, geçen yıl noksan wr d4 215/55/17 ölçülerinde lastik almıştım, hepsiburadada 360 tl fiyat vardı kampanyalı,  ben de Kaptanlar otomotive gidip, pazarlık sonucu, ayni lastiği ayni fiyata getirttim, ücretsiz takıldı. Bir 3 bin km kadar kullandım, oldukça standart ustu bir lastik. Zaten ilk yıl, her kis lastiği standartları ölçüsünde performans sunacaktır. Önemli olan 3. 4. Yıldaki performansı, bununla ilgili de genelde olumlu yorumlar okumustum. Ama conti 850 lastiği çok övülüyor, eğer ölçülerinize gore çok yuksek bir fiyat olmuyorsa alınabilir.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende sivasta yasıyorum gecen sene Kaptanlardan Michelin alpin 5 aldım 1 kıs kullandım sürekli her hafta sonu memleketım yozgata gel git yaptım o efsane karda kışta Karakaya,Yavu ve Akdağmadenın dekı yokuslarda karda kısta banamısın dedırtmedı tavsıye ederim.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bulunduğun ilçede baya kar kış olur. Ben de bridgestone kullanıcısıyım. Çok da memnunum. Bir kere ucuz diye Lassa snoways aldım aynı kar kalınlığında aynı ısıda Lassa ile az daha yolda kalıyordum ana bridgestone ile rahatlıkla çıktım. Ben açıkçası Nokian almayı düşündüm ama 11 yıldır kışları bridgestone kullandığım için alıştım ve cesaret edemedim :)