škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni süperb süspansiyon sikintilari...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ByLong

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.2015 model süperb 3 aracimin süspansiyonlarinin çok sesli ve vuruntulu çalişmasindan şikayetçiyim.aracimda 18'' jant ve malum pirelli lastikler bulunmaktadir.araç en ufak bir çukurda dahi hiç beklenmedik sesler çikartmaktadir.çukurlarda resmen vuruntu sesi duyulmaktadir.ayni segment diğer araçlarla kiyaslamada ise bu şikayetimin geçerli olduğuna kanaat getirmiş bulunmaktayim.bu konu ile alakali şikayeti olan veya çözüme ulaşabilmiş arkadaşlardan bilgi ve fikir vermelerini rica ediyorum.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaylar ve amortisörler çok çok yumuşak. bu yüzden girdiğiniz çukurlarda tamamen kapanıyor onun sesini duyuyorsunuz. babamın hep anlattığı yahudinin yelpazesi gibi. yelpazeyi sabit tutup başınızı sallamanız lazım. yani çukur görünce 20km/saat hızın altına düşüp çukurdan öyle geçmelisiniz. maalesef durum bu.

Çevrimdışı ByLong

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Amörtisör nasil bilmiyorum ama yaylara bakmak için lastik söktüm ince ve araliği baya geniş bir yay var çok kolay esneyip vurabilecek durumda gibi gözüküyor.araçta karşilaştiğim diğer olumsuzluklari bi şekilde çözdüm yada görmezden geldim fakat bu süspansiyon olayi sabrimi zorlamaya başladi araci satma karari aldim.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ByLong;590528
Amörtisör nasil bilmiyorum ama yaylara bakmak için lastik söktüm ince ve araliği baya geniş bir yay var çok kolay esneyip vurabilecek durumda gibi gözüküyor.araçta karşilaştiğim diğer olumsuzluklari bi şekilde çözdüm yada görmezden geldim fakat bu süspansiyon olayi sabrimi zorlamaya başladi araci satma karari aldim.

Servise gösterdiniz mi genellikle unutulan takozlar(araç ilk Türkiye ye getirilirken) oluyor bu yüzden ses gelebilir.

Çevrimdışı ByLong

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok kardeşim servisi bu konu ile alakali hiç rahatsiz etmedim fakat gitmeyi planliyorum.sizin bu konu ile alakali kendi aracinizda izlenimleriniz nedir.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ByLong;590528
Araç süspansiyon nedeniyle fazla yaylanıyor dediğiniz gibi, buda trim seslerinide zamanla arttırıyor. Araç boya kaliteside problemli hele bizim dikkatsiz komşularada sahipseniz tam kombo. Yani proplemler fazla. Beni en çok komşular ve boyaya verilen zararlar ile trim sesleri özellikle hafif bozuk yolda ön gösterge plastiğinden gelen sesler sinirlendiriyor.

Çevrimdışı ByLong

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim bu araçta tatmadığım trim sesi kalmadı şükür her türlü deneyimi yaşattı bana sunroof başlı başına problem tam ona alıştım dedim bu sefer dikiz ayna arkası kameranın konumlandırıldığı kutu ciddi anlamda ses çıkartmaya başladı.gösterge çok bozuk yolda ses yapıyo oda yeni başladı araç 21.000 km geldi sunroff a iki sefer onarım uygulandı her seferinde daha kötü sonuçlar elde ettim.hepsini sindirdim fakat bu süspansiyon beni bitirdi.yarın servise kontrol e gideceğim bu konu ile alakalı.

Çevrimdışı ByLong

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Boya kalitesini Herhangi birisinin sürtmesiyle çizmesiyle değerlendirmek istemem fakat iyi olduğunu düşünmüyorum bu kanıyada kuş pisliği ve ağaç reçineleri gibi etkenlerin yapmış olduğu tahriklerden ulaştım.komşular a yapacak bir şey yok ön tampon u ilk park halinde sürtüp kazımışlar daha sonra serviste doğuş oto da diğer tarafını sürtüp boyayı kaldırmış.komple tamponu boyayalım dediler biraz daha bekliyorum satmazsam boyatırım heralde.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ByLong;590542
Benim bu araçta tatmadığım trim sesi kalmadı şükür her türlü deneyimi yaşattı bana sunroof başlı başına problem tam ona alıştım dedim bu sefer dikiz ayna arkası kameranın konumlandırıldığı kutu ciddi anlamda ses çıkartmaya başladı.gösterge çok bozuk yolda ses yapıyo oda yeni başladı araç 21.000 km geldi sunroff a iki sefer onarım uygulandı her seferinde daha kötü sonuçlar elde ettim.hepsini sindirdim fakat bu süspansiyon beni bitirdi.yarın servise kontrol e gideceğim bu konu ile alakalı.

Servis dahada sıkıntılı hayatımda gördüğüm en berbat servis skodada, bir sorun çözümü için gidersin başka bir sorun çıkarıyorlar sonrada biz yapmadık diyorlar. El yordamı ile sorunlara çözüm bulmaya çalışıyorlar cam filminden tut diğer aksamlara kadar zarar verip sonrada yok biz yapmadık zaten üüleydi derler. Klima sorunlarına zaten komedi çözümler bulmaya kalktılar, burda millet anlata anlata bitiremedi. şimdi benim 15.000 bakımı yaklaşıyor arabayı alıp götürüyorlar arkalara başka servislerde en azından aracını camdan izliyorlar hemen direksiyona oraya buraya koruyucu poşetler takıyorlar bunlarda böyle bir adet yok.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ByLong;590544
Boya kalitesini Herhangi birisinin sürtmesiyle çizmesiyle değerlendirmek istemem fakat iyi olduğunu düşünmüyorum bu kanıyada kuş pisliği ve ağaç reçineleri gibi etkenlerin yapmış olduğu tahriklerden ulaştım.komşular a yapacak bir şey yok ön tampon u ilk park halinde sürtüp kazımışlar daha sonra serviste doğuş oto da diğer tarafını sürtüp boyayı kaldırmış.komple tamponu boyayalım dediler biraz daha bekliyorum satmazsam boyatırım heralde.

Aman boyatma hocam bende komple boyatsam mı dedim sonra rütüş yaptık çok güzel oldu dedik haftasına kalmadan gene hacamat ettiler. Araç hem geniş hem park yerleri dar hemde boya kalitesi iyi değil bir dikkatsiz insanlar hesabı bırak kalsın. İnsan yaptırıp yaptırdıktan sonra çizilince yine çok daha fazla sinir oluyor.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ByLong;590537
Yok kardeşim servisi bu konu ile alakali hiç rahatsiz etmedim fakat gitmeyi planliyorum.sizin bu konu ile alakali kendi aracinizda izlenimleriniz nedir.

Kulanıma başladıktan 10 gün sonra süspansiyondan ses gelmeye başladı sonra servise götürdüm onlar kendileri bir ayar yaptılar hem süspansiyon yumuşadı hem de seskesildi muhtemelen sizinkinde de bu tarz bir sorun olduğunu düşünüyorum hatta bu ayarlardan sonra trim seslerinin azalacağını bile düşünmekteyim.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;590545
Servis dahada sıkıntılı hayatımda gördüğüm en berbat servis skodada, bir sorun çözümü için gidersin başka bir sorun çıkarıyorlar sonrada biz yapmadık diyorlar. El yordamı ile sorunlara çözüm bulmaya çalışıyorlar cam filminden tut diğer aksamlara kadar zarar verip sonrada yok biz yapmadık zaten üüleydi derler. Klima sorunlarına zaten komedi çözümler bulmaya kalktılar, burda millet anlata anlata bitiremedi. şimdi benim 15.000 bakımı yaklaşıyor arabayı alıp götürüyorlar arkalara başka servislerde en azından aracını camdan izliyorlar hemen direksiyona oraya buraya koruyucu poşetler takıyorlar bunlarda böyle bir adet yok.

Konuyu dağıtmak istemem ama araç ilk kontrolü için gittiğimde aracın tüm yönlerden foto.sunu çekti, koltuğa bez geçirdi. Notlar aldı. Bu kadar detayı daha önce görmemiştim. Hatta sordum. Olası bir itiraz durumunda foto.lardan kontrol edildiği belirtildi. Ben memnun kalmıştım.

Çevrimdışı ByLong

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yarin araci kontol amaçli götüreceğim servise inşaallah dediğiniz gibi bir ayar ile bu sikintidan kurtulabilirim.

Çevrimdışı ByLong

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hangi servisten hizmet aldiniz bilmiyorum ama ben ne yüce auto'dan nede doğuş otodan bu titizlikte bir hizmet alamadim.doğuş oto resim çekmedi fakat elinde araç resminin olduğu bir resim üzerinde aracin çizik vuruk vs gibi yerlerini işaretledi.daha sonra araci almaya gittiğimde aracin tamponundaki çiziği fark edip söylediğimde burada olmuş biz boyatalim diyerek telafi etmek istemişlerdi.fakat buna çok takilmadim yanlişlikla dikkatsizlikle olabilecek bir durum sonuçta kaza diyebiliriz fakat araç ile test e çikarken en azindan koltuğa kilif takmamalari sunroof onariminda tavanin ve bazi yerlerin  siyah parmak izi olmasi gibi durumlar can sikici ve önemsemeyerek onarim yapilmasi gerçekten üzücü.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ByLong;590556
Hangi servisten hizmet aldiniz bilmiyorum ama ben ne yüce auto'dan nede doğuş otodan bu titizlikte bir hizmet alamadim.doğuş oto resim çekmedi fakat elinde araç resminin olduğu bir resim üzerinde aracin çizik vuruk vs gibi yerlerini işaretledi.daha sonra araci almaya gittiğimde aracin tamponundaki çiziği fark edip söylediğimde burada olmuş biz boyatalim diyerek telafi etmek istemişlerdi.fakat buna çok takilmadim yanlişlikla dikkatsizlikle olabilecek bir durum sonuçta kaza diyebiliriz fakat araç ile test e çikarken en azindan koltuğa kilif takmamalari sunroof onariminda tavanin ve bazi yerlerin  siyah parmak izi olmasi gibi durumlar can sikici ve önemsemeyerek onarim yapilmasi gerçekten üzücü.

Basınekspres yolunda Altur Oto. Servis sorumlum Yunus Bey. Elinde ipad ile bahsettiğim işlemleri yapıyor. Farlardan sinyallere her şeyi kontrol etti. Aracı servise alım işlemi yaklaşık 30 dakika sürüyor.