škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero ve Apple CarPlay

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Silverneo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araç 26. Hafta üretimi, Bolero CarPlay ile kullanıyorum. Sadece Apple haritaları destekliyor. Fakat ara sıra Orjinal kablo kullanmama rağmen cihazı tanımıyor veya birden takılı iken bağlantı kesiliyor. Skoda ya bildirdim, bakacaklar. Benzer durum yaşayan oldu mu? Henüz tam mükemmel denmez ama CarPlay büyük kolaylık, sanırım VW de para verip açtırmanız gerekiyormuş, bizim Superb de standart kullanılıyor, çok hoşuma gitti belirtmekte fayda var. Siri ile de direkt uyumlu...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Silverneo;589481
Araç 26. Hafta üretimi, Bolero CarPlay ile kullanıyorum. Sadece Apple haritaları destekliyor. Fakat ara sıra Orjinal kablo kullanmama rağmen cihazı tanımıyor veya birden takılı iken bağlantı kesiliyor. Skoda ya bildirdim, bakacaklar. Benzer durum yaşayan oldu mu? Henüz tam mükemmel denmez ama CarPlay büyük kolaylık, sanırım VW de para verip açtırmanız gerekiyormuş, bizim Superb de standart kullanılıyor, çok hoşuma gitti belirtmekte fayda var. Siri ile de direkt uyumlu...

Aynı sorun bende de var. Birkaç defa cihazı ve boleroyu açıp kapatınca ya da kablo değiştirince çözülüyor. Özellikle navigasyon sırasında kopması çok can sıkıcı olabiliyor.

Çevrimdışı Silverneo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;589482
Aynı sorun bende de var. Birkaç defa cihazı ve boleroyu açıp kapatınca ya da kablo değiştirince çözülüyor. Özellikle navigasyon sırasında kopması çok can sıkıcı olabiliyor.

Servisle görüştünüz mü hiç?

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Silverneo;589483
Servisle görüştünüz mü hiç?

Servisle hiç görüşmedim ( Ankaradaki servislerin durumu malum ). Sanırım sadece superb 3 lerde aktif geliyor. Ben 493 TL ye aktifleştirmiştim serviste.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aynı problemi yaşıyorum.  Telefon sürekli bir bağlanıp bir kopuyormuş gibi yapıyor ve titreşiyor. Kablo seçiyor desem elimdeki tüm kablolar farklı ebatlarda orjinal lightning kablolar. Sorun küllükteki USB portundan kaynaklanıyor gibi geliyor, arka koltuklardaki USB'de bağlantı yapılıyor ancak data müzik vs olmasına rağmen carplay ve auto sadece ön konsoldaki porta tanımlanmış. Bu vesileyle ben de küllük yerinin yerine telefon cebi olan parçayı sipariş ettim, parça bir bütün halinde orayı da kapsıyor bakalım değişince sorun gidecek mi?

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;589501
Ben de aynı problemi yaşıyorum.  Telefon sürekli bir bağlanıp bir kopuyormuş gibi yapıyor ve titreşiyor. Kablo seçiyor desem elimdeki tüm kablolar farklı ebatlarda orjinal lightning kablolar. Sorun küllükteki USB portundan kaynaklanıyor gibi geliyor, arka koltuklardaki USB'de bağlantı yapılıyor ancak data müzik vs olmasına rağmen carplay ve auto sadece ön konsoldaki porta tanımlanmış. Bu vesileyle ben de küllük yerinin yerine telefon cebi olan parçayı sipariş ettim, parça bir bütün halinde orayı da kapsıyor bakalım değişince sorun gidecek mi?

Telefon cebi olan parçayı nasıl sipariş ettin?Parça kodu ? Birde fiyat olarak ne kadar tuttu?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parçanın fiyatı gelince belli olacak, sadece kaparo verdim. Parça kodu: 3V1863071 yurtdışında 45 € gibi fiyatı var.

Çevrimdışı Silverneo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Almanya Skoda forumlarında baktım, Superb bulamadım ama Octavia larda falan Bolero da aynı sorunları yaşayanlar oluyormuş. Kayadibi mi aradım bayramdan sonra getirin kapsamlı bakalım dediler. USB port da olabilir diyorlar. Ama Almanya forumlarda genel tavsiye cihazı hemen bağlamayın, Bolero tam olarak açılsın, smartlink tam aktif olsun takın sorun kalmıyor demişler. Bir de öyle deneyelim bakalım. Yani araca binince bir iki dakika sonra takılmasını tavsiye etmişler. Ben yine de usb port kontrol ettireceğim.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;589506
Parçanın fiyatı gelince belli olacak, sadece kaparo verdim. Parça kodu: 3V1863071 yurtdışında 45 € gibi fiyatı var.

wireless şarj imkanı da olacak mı Faruk Bey [MENTION=2596]rumiexile[/MENTION] ?
yetkili servise mi sipariş verdiniz?

Çevrimdışı Silverneo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;589608
wireless şarj imkanı da olacak mı Faruk Bey [MENTION=2596]rumiexile[/MENTION] ?

yetkili servise mi sipariş verdiniz?

Onu ben de soracaktım fakat CarPlay ın sadece kablo bağlantısı ile çalıştığı aklıma geldi.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Silverneo;589615
Onu ben de soracaktım fakat CarPlay ın sadece kablo bağlantısı ile çalıştığı aklıma geldi.

Kabloyu yine telefona takacaksınız, o devam ama telefon ayrıca wireless'dan şarj olacak (yani ben bunu soruyorum). eğer bu özellik varsa.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef wireless charging superb ile ya parça kodu çıkmadı ya da hiç çıkmadı diye biliyorum, parça kataloğunda böyle bir parça yoktu 26. Hafta sonrası için

Çevrimdışı Ridianod

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;589657
Malesef wireless charging superb ile ya parça kodu çıkmadı ya da hiç çıkmadı diye biliyorum, parça kataloğunda böyle bir parça yoktu 26. Hafta sonrası için

Nope wireless charge geldi araca. Link olarak o kısmın bağlantısını kopyalamıyorum fakat superb ile ilgili bir şey duyduğumda baktığım ilk yer skoda-auto yani ana site oluyor. Aşağıya inin kare kare resimlerden sol alttakinde gösteriliyor.

http://www.skoda-auto.com/en/models/new-superb/infotainment/

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ridianod;589675
Nope wireless charge geldi araca. Link olarak o kısmın bağlantısını kopyalamıyorum fakat superb ile ilgili bir şey duyduğumda baktığım ilk yer skoda-auto yani ana site oluyor. Aşağıya inin kare kare resimlerden sol alttakinde gösteriliyor.

http://www.skoda-auto.com/en/models/new-superb/infotainment/

Parça kataloglarında bilgi yok işte,  parçanın 2016 haziran sonrası revizyonunu getiriyorum, bilmiyorum o özellikle gelecek mi? Yeni bir kod ile üretilmiş olabilir.

Çevrimdışı Ridianod

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;589685
Parça kataloglarında bilgi yok işte,  parçanın 2016 haziran sonrası revizyonunu getiriyorum, bilmiyorum o özellikle gelecek mi? Yeni bir kod ile üretilmiş olabilir.

Daha önce var denilip getirilmemiş özellik var mı? Belki parça tedariğinde sıkıntı olmuştur bilemedim ama önce VW ye gelen özellikler bunlara da ekleniyor diye biliyorum. 2015 de konuları açılmış hep 2016 22.hafta sonrası standart olacak diye. Ama buna sahip tüketici araç resmi göremedim.