škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil.yardim.sağ on cam kapanmiyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar araç 2016 style.su an aracımı park ettim.4 camda acikdi.tek tek hepsini tek dokunusla kapadım.fakat  sağ on cam kendiliginden yari seviyenin altına kadr aciliyo.neyse aracdan indim 4 cami kumandayla açıp kapatim dedim.busefer hicbiri acilmiyo kapanmiyo.işin özü su an araç kitli fakat sag on cam ACİK.manuel kapaniyo elimi çektim an direk açılıyo..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dugmeye tam basarak bir iki defa cami tam acip kapat. Kontak acikken.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çıldırıcam hocam.kontak kapattım an sağ on geri açılıyo.sizkinide denedim olmadi.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam
Bir seye takilip geri atiyor muhtemelen. Sıkışma onleyici.
İsrarla 4-5 kez denendiği zaman kapatir ama yerinden cikan bir fitil ya da aralara sıkışan bir şey olup olmadigini kontrol etmek lazim
Syg

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapatırken elle destekleyin takılan nesneyi daha kolay atlatır. Geçici çözümdür mutlaka döşemeyi açtırın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cam açılma/kapanma problemini şu anda farklı bir şekilde ben de yaşıyorum.
Sol ön cam bir haftadır otomatik açılıp kapanmıyor. (Hani kısa süreli basılı tutunca sonuna kadar açılıp kapanması meselesi). Sonuna kadar açmak/kapamak için açılana/kapanana kadar basılı tutmam gerekiyor. 9 aydır ilk defa oldu. Diğer 3 camda problem yok.
Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bununla ilgili kullanım kılavuzunda açıklama vardı şu an yanımda olmadığından Yardımcı olamıyorum ama büyük ihtimalle birşey sıkışmıştır

Açıkçası bu arabada en güvenmediğim yer camları özellikle biraz açıkken kapıyı kapadığımda öyle bir sallanıyor ki düşecek gibi ben de camlardan sorun yaşarım diye bekliyorum inşallah olmaz

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;591413
Sol ön cam bir haftadır otomatik açılıp kapanmıyor. (Hani kısa süreli basılı tutunca sonuna kadar açılıp kapanması meselesi). Sonuna kadar açmak/kapamak için açılana/kapanana kadar basılı tutmam gerekiyor. 9 aydır ilk defa oldu. Diğer 3 camda problem yok.

4-5 kere arka arkaya tam açıp kapattım, tekrardan otomatik şekilde çalışmaya başladı. Ancak bir takılma olduğu belli, kapanırken bir gıcırtı var sesi var, sürtünüyor. Acaba araya bir şey mi düştü, ya da kapı içinde bir parça yerinden mi oynadı? Bilmiyorum.  
Servise gidince de baktıracağım.

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;589430
Arkadaslar araç 2016 style.su an aracımı park ettim.4 camda acikdi.tek tek hepsini tek dokunusla kapadım.fakat  sağ on cam kendiliginden yari seviyenin altına kadr aciliyo.neyse aracdan indim 4 cami kumandayla açıp kapatim dedim.busefer hicbiri acilmiyo kapanmiyo.işin özü su an araç kitli fakat sag on cam ACİK.manuel kapaniyo elimi çektim an direk açılıyo..

Alıntı yapılan: hanikoduduko;591413

Bende de aynı sorun mevcut; servisten randevu aldım, bir sonuç alabilirsem (ki açıkçası pek umudum yok, skoda servislerinin durumu ortada) paylaşacağım...

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir de anahtarsız çalıştırmada sorun yaşıyorum; bunu da servise ilettim bakacaklar ama aynı şekilde pek umudum yok. Aracın gösterge paneli veya direksiyon altından elektrik kaçağı sesine benzer bir cızırtı geliyor ve düğme her zaman bir seferde çalıştırıp-kapatmıyor... Bir sonuç alabilirsem paylaşacağım...

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şimdi de sonuçları yazayım; yukarıda da yazdığım ve yazıldığı gibi cam otomatiği bazen tam otomatikten çıkıp manuel hale dönüşüyor. Servisin verdiği cevap şu; kapıdaki otomatik kısmını sökmüşler fotoğrafını çekmişler bana da gösterdiler bir şey yokmuş meğer ben kendi kendime iş çıkarmışım. Ama çalışmıyor dediğimde, tekrar yapınca bir getirin bakalım dediler. Servisten çıkalı 1 gün olmuştu ki aynı sıkıntı tekrar baş gösterdi, hemen servise gittim ve baktılar, sonuç; araya toz falan girince sıkışmayı önleyici önlemler devreye girip manuel hale geliyormuşşşşşş,komedi ya. Nasıl düzeltiliyor dedim kodlamak gerekiyor dediler; tam aşağıda ve tam yukarıda iken 10 saniye basılı tutunca kodlanıyormuş. Yani sorunun ne olduğu belli değil ama çözümü; sıkıştığımızda kodlama yapmak... Tuşlar bence kaliteli değil, yumuşak plastikten yapılı olduğu için bazen tam basmak için güç uygulamak gerekiyor. japonlarda sert plastikten yapılı sorunsuz; öyle ki toyota 90larda kullandığı cam açma tuşunun bire bir aynısı şu anda dahi kullanıyor... Servislerin durumu maalesef ortada... Bir de anahtarsız çalıştırma; hepsine bakmış servis sağolsun, hepsine sert basmak gerekiyormuşşşş, bazen bir kerede almıyormuşşş... Milletin neden servislere gitmek istemediğini şimdi daha iyi anlıyorum...
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2016, 15:18:17 Gönderen: snnslt »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BU FİYATLArla servis garanti zorunluluğunda. 1. bakımı yapılır. 2 bakımı geldiğinde zaten garanti bitecek. iyi niyet garantisi beklentisinde olanlar daha sonraki bakımlarını da serviste yaptırır. ne yazıkki tüm markalarda durum böyle.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;593121
BU FİYATLArla servis garanti zorunluluğunda. 1. bakımı yapılır. 2 bakımı geldiğinde zaten garanti bitecek. iyi niyet garantisi beklentisinde olanlar daha sonraki bakımlarını da serviste yaptırır. ne yazıkki tüm markalarda durum böyle.

Bir de bizim gibi garanti uzatanlar var. Hepten mahkumuz servislere:)