škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Büyük badire atlattım, verilecek sadakam varmış, aman dikkat

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Cuma günü akşam misafirlikten eve dönüyorduk. gittiğim yolda ışıklarda durup yeniden yola çıktım. yol tek şerit gidiş geliş şeklindeydi ve diğer şeritteki araçlar ışığa takıldıkları için duruyorlardı. ışığı yeni geçtiğim ve hafif rampa aşağı olduğu için ayağım hafif gazda ilerlerken arabaların arasından bir kadın fırladı, onu görünce ayağımı frene çektim ve hafifçe dokundum. 30-35 gibi bir hızım vardı galiba, kadın benim yaklaşık 2 araba mesafesi önümden geçti. Tam ulan şimdi aradan biri daha fırlamasın derken içimden birden yola bir çocuk atladı, tahminim en fazla 1,5 metre önüme çıktı, farketmemle frene asılmam bir oldu ama çocuğa yandan çarptım.
o an film şeridi gibi geçti herşey, bir süre şoktaydım. Yavaş olsamda, ayağım frenin üzerinde olsada çok kısa mesafe olduğu için duramamıştım. hemen ambulansı çağırdık, çocuğu hastaneye götürdüler. polisi de çağırdık ama yarım saat sonra anca gelebildiler yoğunluk nedeni ile. O gün gece 2'ye kadar karakoldaydım, çocuk hastaneden taburcu edilip, aile de şikayetçi olmayışı ile bu badireyi atlatmış olduk. (çok ayrıntıya girmiyorum)

öğrenilen dersler:
- aileler çocuğun elini bırakıp yola atlamayın, sağınıza solunuza bakın ve onlarla karşıya geçin (çocuğun babaannesi önce yola atlayanmış ve çocuğun elini bırakmış) (az kalsın hayatımız kararıyordu (hem çocuğun hem benim) )
- şehir içinde nasıl olsa biri atlamaz diye hız yapılmamalı. (ben zaten yapmazdım artık daha da dikkatli olmam gerekecek)
- kaza sonrası arabayı yerinden oynatmayın, gelip size fikir veren kalabalığı dinlemeyin
- en yakın zamanda ön ve arka tarafı kaydeden kamera taktıracağım arabaya...
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2016, 14:56:46 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun Özgür abi. Tek teselli cana bişey gelmemiş olması...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi büyük geçmiş olsun. Verilmiş sadakan varmış.
Dershaneden çıkan bir çocuğa arkadaşım çarptı daha doğrusu yolda 3 şerit çocuğu takip etti koşup arabaya kafa attı velet. Ne uğraşmıştık o gün. Ankaranın bir kısmını yakmak zorunda kalmıştım. çocuğun başına doktorlar mı dikmedim, çocuğun teyzesinden dedesine kadar hepsiyle akraba mı olmadım neler neler. bizimki de problemsiz atlatılmıştı çok şükür.

bir gün de otoparkta giderken (otopark ya hızım 5 falan) 5 yaşında veledin biri bisikletle çarptı bana. bir de yeni sünnetliymiş. aklım çıktı aklım. Allahtan iki ağladı falan bi tarafına bişey olmamış poposuna vurdum şaplağı yallah dedim.

bu konularda ebeveyinlerin hassas olması lazım. saldım çayıra mevlam kayıra bebe büyütüyolar. olacak iş değil.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük geçmiş olsun Özgür Bey, verilmiş sadakanız varmış, yine de vermeye devam edin, tam bir görünmez kaza örneği, çocuğa da geçmiş olsun...
Bu sıralar çok kaza haberi alıyorum çevremden, Allah herkesi korusun...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Özgür bey. Herkese dikkatli, kazasız, belasız ve cezasız sürüşler dilerim.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun özgür bey. En büyüğü bu olsun diyelim yaptığınız yapacağınız kazaların.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ben de ana caddede sıkışık trafikte parkediyordum. E yoğun trafik, 4 lüyü yakıp seri bir şekilde geri gelirken arkamdan bisikletli çocuk geçmeye çalıştı, frene basmamla bisiklete dokunmam bir oldu, Oglan devrildi falan, daha 12-13 yaşında, bakkalın çırağı sanırım. Üzerinden geçecektim az daha. 1 metre:(. Oğlan korktu baya, bir daha dikkatli biner sıpa. Geçmiş olsun hepimize

In Vino Veritas in Aqua Sanitas

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun abi sıkıntı valla. Ben geçen Hollandada bi bisikletliye dokundum aklım nerelerime kaçtı anlatamam. El memleketi hele bide hindistanın inekler gibi bisikletliler adamlarda Allah cümlemizi korusun yayalardan[emoji23]

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Şoförlük te en çok korktuğum olaydır.
Bizim memlekette çok dikkat etmek gerekiyor bu tür durum olabilecek yerlere.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmis olsun.kamera açıklarında yakalar hatalarından kaybedersin.bu da senn aleyhinde olur
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;588390
çok geçmis olsun.kamera açıklarında yakalar hatalarından kaybedersin.bu da senn aleyhinde olur

Allah korusun ama ben buna katılmıyorum!  Hata bendeyse zaten cezamı hem vicdanla hem kanunla çekerim! Değilse kamera beni zaten haklı çıkarır. ..
Allah herkesi korusun böyle durumlardan,  hele çocuk!!!
Okurken içim karardı. .. Şükür ucuz atlatılmis. Büyük geçmiş olsun...
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2016, 23:45:02 Gönderen: bulentperu »