škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABİA III Plakaları yapıştırtık,Arka açma yapmış

Ziyaretçi · 11 · 2110

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frknkpt

• Ziyaretçi
Ön-Arka reklamlı plakalıkları bugün iptal edip vidaların yuvalarını düzleyip

II I I I II şeklinde beyaz çift taraflı bant ile yapıştırıp boş kalan yerlere silikon sıktım az.

Önde şimdilik sorun yok ama akşam soğuk başlayınca arka plakanın sağ ucu açma yapmış bırakmış.

Ya beyaz bant zayıf yada plaka çok esnedi.

Çözüm öneriniz ? Siyah çift taraflı bant alıcam yarın yada açan yerleri silikon ile yapıştırtıcam camcıya gidip.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
camcilarin kullandığı kuvvetli silikonlar var siyah ondan sık 4 yıl önce yapistirdim şeytan kulağına kursun hiçbirşey yok

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: brkdmr38;588160
camcilarin kullandığı kuvvetli silikonlar var siyah ondan sık 4 yıl önce yapistirdim şeytan kulağına kursun hiçbirşey yok

ehehe siyah silikonu diyorsun sanırım :) olur bir soruyum

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam ne kadar kaliteli bant olursa olsun araba yıkanıyor, yağmur, kar, sıcak derken bant özelliğini yitiriyor. arkadaşın dediği gibi bu iş için silikon en mantıklısı

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
siyah silikonu asla kullanmayın boyaya zarar verıyor
bırakın sallansın en guzelı plakalık

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plaka için bilmem ama mutfağımda würth marka silikon kullandım onu denemenizi tavsiye ederim. Sonuçta şeffaf silikon.

Sent from my iPhone using Tapatalk

frknkpt

• Ziyaretçi
Arka plaka komple çıktı elime aldım resmen 3 gün zor dayandı bantlar. Silikon olmadı vida denicez 2 ucundan. Ayrıca plakayı sabitliyim diye koyduğum bantlar kemik gibi sertleşmiş nasıl olduysa. Bagaj kapağında izler var ne kullanıyım çıkartmak için ? Mazotmu yoksa sentetik tinermi asetonmu ?

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sıcak suya deterjan koydum. 1 saat ovaladm anca çıktı. O yolu denemeyin yani :).   Ayrıca Plakalık yaptırmak istiyorum kendi istediklerim yazan şekilde. Bunu nerden yaptırabilirim ?

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Isı tabancası veyahut fön makinası ile ısıtarak çıkartabilirsiniz

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;588491
Ben sıcak suya deterjan koydum. 1 saat ovaladm anca çıktı. O yolu denemeyin yani :).   Ayrıca Plakalık yaptırmak istiyorum kendi istediklerim yazan şekilde. Bunu nerden yaptırabilirim ?

Yapıyorlar evet. Pleksi plakalık altlığı diye araştır. Reklamcılar yapar.

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: brkdmr38;588497
Isı tabancası veyahut fön makinası ile ısıtarak çıkartabilirsiniz

hafif aseton ile çıktı su+ aseton karışımı şeklinde.

Tekrar silikonla bolca sıkarak yapıştırdım hatta kenarlardan ufak çıkanlarıda düzledim. Bu seferde tutmazsa arkaya pleksi plakalık yada 2 tane başlı vida çözüm.

Arkada Açı yamuk ondan olmadı ön taraf taş gibi arka pelt. Arkadaki yamukluk 1 kenarını açtırıyor sol veya sağ hangisi ilk atarsa.