škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sunroof ve avek oto roblemi!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eşimin kullandığı 2015 yeti aracımın sunroofu kapanmadı.sunroof öne kadar geliyor fakat arka kısmı tavana yapışmıyor.ertesi günü aracı avek otoya gönderdim,baktılar ve garantiye bildirelim sonra parça siparişi veririz dediler.buraya kadar herşey normal.bugün avek ten aradılar sunroofun ayağı ağilmiş buda kullanıcı hatasıymış tamirini ücretli yapabilirlermiş masraf 3700+işcilikmiş.ustaya soruyorum ben bu ayağı nasıl eğebilirim?verdiği cevap üzerine çıkmış olabilirsiniz elinizle zorlamış olabilirsiniz,böyle aptal adamlar servislerde ustalık yaptığı müddetçe bizim dertlerimiz bitmicek.aracımın bej tavanının hertarafına ellemişler lekeli lekeli bırakmışlar.en garibime gidende aracımın araç kamerasının hafıza kartı alınmış ve araç kamerasının elektiriği kesilmiş.aracımda öğrenmemi istemedikleri ne halt yedilerse heralde şahit bırakmamak için yaptılar.aklıma gelen bu.şimdi doğuş otoyla irtibata geçip yapılabilcek bişe varmı ona bakacam.aracı sisteme girdikleri için başka servisede gitsem sonuç alamıcağım için avek sayesinde aldık başımıza belayı.avek otoyu bu hareketinden dolayı kınıyorum.sizlerede bilgi olsun diye burada paylaşıyorum.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah sabır ve kolaylık versin.

Gücümüz yettiğince kaliteli-konforlu araba alıyoruz ancak, böyle mide bulandırıcı şeyler duydukça veya bizzat başımıza geldiğinde pişmanlık yaşıyoruz. Bu memlekette tüketici-müşteri olmak ne b..tan işmiş be!! :mad:

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: unveren55;587856
Eşimin kullandığı 2015 yeti aracımın sunroofu kapanmadı.sunroof öne kadar geliyor fakat arka kısmı tavana yapışmıyor.ertesi günü aracı avek otoya gönderdim,baktılar ve garantiye bildirelim sonra parça siparişi veririz dediler.buraya kadar herşey normal.bugün avek ten aradılar sunroofun ayağı ağilmiş buda kullanıcı hatasıymış tamirini ücretli yapabilirlermiş masraf 3700+işcilikmiş.ustaya soruyorum ben bu ayağı nasıl eğebilirim?verdiği cevap üzerine çıkmış olabilirsiniz elinizle zorlamış olabilirsiniz,böyle aptal adamlar servislerde ustalık yaptığı müddetçe bizim dertlerimiz bitmicek.aracımın bej tavanının hertarafına ellemişler lekeli lekeli bırakmışlar.en garibime gidende aracımın araç kamerasının hafıza kartı alınmış ve araç kamerasının elektiriği kesilmiş.aracımda öğrenmemi istemedikleri ne halt yedilerse heralde şahit bırakmamak için yaptılar.aklıma gelen bu.şimdi doğuş otoyla irtibata geçip yapılabilcek bişe varmı ona bakacam.aracı sisteme girdikleri için başka servisede gitsem sonuç alamıcağım için avek sayesinde aldık başımıza belayı.avek otoyu bu hareketinden dolayı kınıyorum.sizlerede bilgi olsun diye burada paylaşıyorum.

Geçmiş olsun, umarım kısa sürede, minimum maddi külfet ile, çözülür probleminiz.

Gelişmeleri buradan paylaşabilirseniz, benzer sorunları yaşayabilecek olanlar için yol gösterici olacaktır.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Allah böylelerine fırsat vermesin. Böyle rezillik mi olur?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl böyle bir şey olabili! Özel eşyanıza dokunma ya da pis bırakma hakkını nerde buluyorlar?

Kesinlikle peşini bırakmayın, hatta Doğuş'la kalmayıp Almanya VAG'a da bildirin derim. Kamera kartınızın alınmasının ıspatı için kendi servis kamera görüntülerini isteyin!

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;588368
Nasıl böyle bir şey olabili! Özel eşyanıza dokunma ya da pis bırakma hakkını nerde buluyorlar?

Kesinlikle peşini bırakmayın, hatta Doğuş'la kalmayıp Almanya VAG'a da bildirin derim. Kamera kartınızın alınmasının ıspatı için kendi servis kamera görüntülerini isteyin!

ilgi alakanız için teşekkür ederim ,aracı servisden sonra bizzat kontrol etmemiştim,dün bizzat kontrol ettim,bej tavanın ön kısmı resmen baştan başa kapkara,boydan boya el lekesi,bırakın yetkili servisi sanayideki 3.sınıf bir usta bile aracı o şekilde teslim etmeye utanır.hafıza kartının alınmasını hiç bir şekilde isatlayamayız,çünki aynanın tam arkasında duruyor el çabukluğu ile 1 sn içinde alınabilir,dün yüce otoya şikayette bulunup tekrar tespit yapılıp garanti kapsamında onarım istedim,henüz bir dönüş olmadı,bilgi veya gelişme olursa burdan kesinlikle yayınlıcam,sizlere tavsiyem avekten uzak durun.bu ilk vukuatı değil çünki.daha öncede  su kaçıran aracımı bişe yok diye yollamış,yüncüler otoya gitmem sonucu devirdaim den su kaçağı teşhisiyle devirdaim değişmiştim.avek geçimin yolunu garanti dışı bırakıp para kazanmaya bağlamış anlaşılan.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;588355
Geçmiş olsun, umarım kısa sürede, minimum maddi külfet ile, çözülür probleminiz.

Gelişmeleri buradan paylaşabilirseniz, benzer sorunları yaşayabilecek olanlar için yol gösterici olacaktır.

valla gördüğüm kadar ist,da yaşıyosunuz,avek otoya yaklaşmazsak baya bir karımız olacak :)

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sunroof olayında sonuç:garanti dışı arkadaşlar ne yaptıysam kabullenmiyorlar.sunroofun ayağı kırılmış,kırılmalar garanti dışıymış.nasıl kırabilirim açıklayın sorusuna cevap yok.verilen cevap.doğuş oto tarafından garanti dışı şeklinde.bayan arkadaşa da söyledim.wv grubu benim için ilk ve son deneyim olacak.saygılar

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sonuç olarak arkadaşlar sizlerden iyi bir sunroof tamircisi tavsiyesi istiyorum.lütfen duyumları  değil bildiğiniz kişiler varsa onu tavsiye ediniz.teşekkürler.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: unveren55;596134
sunroof olayında sonuç:garanti dışı arkadaşlar ne yaptıysam kabullenmiyorlar.sunroofun ayağı kırılmış,kırılmalar garanti dışıymış.nasıl kırabilirim açıklayın sorusuna cevap yok.verilen cevap.doğuş oto tarafından garanti dışı şeklinde.bayan arkadaşa da söyledim.wv grubu benim için ilk ve son deneyim olacak.saygılar

Bu şekilde kırılma, çoğunlukla, tavan açık seyir halinde iken araç yoldan darbe alırsa gerçekleşebildiğinden, servisler de hatayı kullanıcının üstüne atma fırsatını yakalamış oluyor.

Alıntı yapılan: unveren55;596558
sonuç olarak arkadaşlar sizlerden iyi bir sunroof tamircisi tavsiyesi istiyorum.lütfen duyumları  değil bildiğiniz kişiler varsa onu tavsiye ediniz.teşekkürler.

Bu konuda maalesef önerebileceğim/tanıdığım bir tamirci yok. Ancak, araç  tavanının webasto üretimi olduğunu okumuştum. İnternet araması ile, bu üreticinin bazı İstanbul servislerine ulaşmak mümkün oluyor. Bu bilginin belki size bir faydası olur..
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2016, 21:52:01 Gönderen: miyop »

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;596588
Bu şekilde kırılma, çoğunlukla, tavan açık seyir halinde iken araç yoldan darbe alırsa gerçekleşebildiğinden, servisler de hatayı kullanıcının üstüne atma fırsatını yakalamış oluyor.

Bu konuda maalesef önerebileceğim/tanıdığım bir tamirci yok. Ancak, araç  tavanının webasto üretimi olduğunu okumuştum. İnternet araması ile, bu üreticinin bazı İstanbul servislerine ulaşmak mümkün oluyor. Bu bilginin belki size bir faydası olur..

ilgi alakanız için teşekkür ederim.servis bu hususta tamamen hatalı.bana sunroof kapalı seyahat etmeniz gerekiyor diyemiceğine göre,geçerli bir sebepte söyleyemiyor tek dediği şey kırılmalar garanti kapsamında değil.soğudum wv grubundan.webosto yu bende gördüm fakat öyle garip bir siteleri varki ne dedikleri belli değil :)gene maslak da biyer bulup baktıracağız artık.

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;596558
sonuç olarak arkadaşlar sizlerden iyi bir sunroof tamircisi tavsiyesi istiyorum.lütfen duyumları değil bildiğiniz kişiler varsa onu tavsiye ediniz.teşekkürler.
Hocam çok geçmiş olsun.Gerçekten rezil bir durum.Türkiye de gerçekten bu gibi durumlarda tüketici ve müşteri olmak berbat bir duygu.Araya tanıdık ve sözü geçen birileri girecek ki o zaman işler değişir sunroofunuzu da garanti den yaparlar.Onarım konusuna gelirsek 2010 yılında aynı olay benim başıma gelmişti.Ayaklar kırıldı bir çatırtı sesi ile ve sunroof kapandı ve bir daha açılmadı.O zaman aşağıdaki adresini vereceğim ustaya emanet etmiştim.Halen kullanırım maşallah saat gibi çalışıyor.Bu arada araç 2001 model Renault megane coupe satmaya kıyamadım hala 2.araç olarak kullanırım.
 Benim bir kere işim düştü ve gayet memnun kaldım.Fikir vermesi açısından da o zaman 350,00 tl gibi bir para vermiştim.Yaklaşık 5 saatlik bir işçiliği var.Aynı zamanda aynı dükkanda döşemeci ustası söküp takmıştı ki tavana ve ek yerlere zarar vermesin.Bence eviniz yakınsa bir gün uğrayın görüşün.

GRUP OTO SUNROOF   -   Ergin YEŞİLYURT

Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi 20. Blok No : 50 İkitelli / İSTANBUL

Telefon : (0212) 671 65 70  Gsm : (0535) 742 47 92

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence olayı kabullenmeyin. Doğrudan tüketici mahkemesine başvurup bilirkişi raporu isteyin. Sunroof açık seyahat edemeyeceksem neden onca fark parayı vereyim ki?
Aynı olay DSG için de geçerli. Kesinlikle ayıplı mal niteliğine girer.

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir de eğer mümkünse şu soruya da yanıt verilebilirse, ben de çok sevinirim:

Acaba bunların da periyodik bir bakımı veya parça değişimi zorunluluğu var mıdır? Zira, içeri su almamasını sağlayan cam dışındaki aksamlar; keçe, kauçuk ve plastik... Yani hiçbiri ömürlük olamaz...