škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım Hk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin Eker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2011 Fabia II 1.2 HTP aracım 31.000 Km de 1.000 km sonra bakım yaptırmam gerekiyor. Yağ, filtreler dışında değiştirmem gereken parça var mıdır ?

Buji vs. hangi kilometrelerde değişiyor.

Bir de arabanın arkasında hareket halinde ve en ufak bir sarsıntıda (set, çukur vs.) aşırı trim sesi geliyor. Bunu da kontrol ettirmem gerekiyor.

İstanbul Avcılar'da ikamet ediyorum. Yetkili ya da Özel servis önerilerinizi bekliyorum.

İyi Günler.

Çevrimdışı oktayaldemir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bujiler 45.000 de degisimi gerekli ayni aractan bendede var servis 45 binde degistir demisti. Trim sesi benim aracta da var sinir bozucu bir durum çözümünü bulamadım maalesef

Oktay Aldemir

Çevrimdışı Hüseyin Eker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oktayaldemir;587601
Bujiler 45.000 de degisimi gerekli ayni aractan bendede var servis 45 binde degistir demisti. Trim sesi benim aracta da var sinir bozucu bir durum çözümünü bulamadım maalesef

Oktay Aldemir

Oktay Bey,

Gerçekten aşırı sinir bozucu hemde. Aracımı 22.000 km de aldım henüz 10.000 km bile geçmedi tek derdim bu. Aldığım günden bu yana böyle nasıl olabilir yepyeni bir araçta anlamıyorum. Bence kronik değil de çok basit nasıl desem böyle ufak plastik bir parça yüzünden bile yapıyor olabilir.

Şimdi servise gitsem diyecekleri hemen amortisör değişmesi gerekiyor. Başına gelen ve çözümünü bulabilen biri destek olursa çok sevinirim.

Çevrimdışı jk21

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı yeni aldım 74 binde özel servise bakım yaptırdım usta benzin filtresinide değiştirdi. her 2 bakımda 1 kere değiştirin dedi araç lpg li ama anlamadım gerekli mi değil mi bilmiyorum faydası olur sorabilirsiniz:)

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Çok şükür bende trim sesi yok. Aracım 2012 model 71 binde.

Hüseyin Bey, bende Avcılar' da ikamet etmekteyim. Eğer ustanız yoksa Fatih sanayi de kendi aracımın bakımını yaptırdığım ustam var istersen yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı Hüseyin Eker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;587866
Merhaba,
Çok şükür bende trim sesi yok. Aracım 2012 model 71 binde.

Hüseyin Bey, bende Avcılar' da ikamet etmekteyim. Eğer ustanız yoksa Fatih sanayi de kendi aracımın bakımını yaptırdığım ustam var istersen yardımcı olabilirim.

Merhaba Ali Bey,

Desteğiniz için teşekkür ederim. Merkez Mahallesindeyim bayramdan sonra gideceğim bakım için. Dilerseniz birlikte de gidebiliriz.

Çevrimdışı Dwaihir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hüseyin Eker;587600
Merhaba,

2011 Fabia II 1.2 HTP aracım 31.000 Km de 1.000 km sonra bakım yaptırmam gerekiyor. Yağ, filtreler dışında değiştirmem gereken parça var mıdır ?

Buji vs. hangi kilometrelerde değişiyor.

Bir de arabanın arkasında hareket halinde ve en ufak bir sarsıntıda (set, çukur vs.) aşırı trim sesi geliyor. Bunu da kontrol ettirmem gerekiyor.

İstanbul Avcılar'da ikamet ediyorum. Yetkili ya da Özel servis önerilerinizi bekliyorum.

İyi Günler.

O trim sesi arka koltuklardan geliyor olmasın ? Fabia larda kronik çünkü. Koltukların takılı olduğu kancadan geliyor tahminimce. Arka koltukları öne yatırın o kancalara yara bandı olur normal bant olur, güzelce çok kalın olmayacak şekilde sarın sonra koltukları kapatın. Eğer ses oradan geliyorsa kesilecektir.

Çevrimdışı Hüseyin Eker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dwaihir;587932
O trim sesi arka koltuklardan geliyor olmasın ? Fabia larda kronik çünkü. Koltukların takılı olduğu kancadan geliyor tahminimce. Arka koltukları öne yatırın o kancalara yara bandı olur normal bant olur, güzelce çok kalın olmayacak şekilde sarın sonra koltukları kapatın. Eğer ses oradan geliyorsa kesilecektir.

Merhaba Mustafa Bey,

Aslında dediğiniz aklıma gelmedi değil. Koltuklardan stepne ye kadar herşeye baktım sallanmıyor ama hareket halinde dediğiniz gibi ses yapıyor olabilir. bant ya da sünger ile deneyeceğim.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Dwaihir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Durduk yere ses yapmaz zaten Hüseyin bey (: Genelde parke yollarda bozuk yollarda çok rahatsız edici tıkırtılar yapıyor. Ben yara bandı sardım. Tavsiye ederim (:
Saygılarımla..

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hüseyin Eker;587908
Merhaba Ali Bey,

Desteğiniz için teşekkür ederim. Merkez Mahallesindeyim bayramdan sonra gideceğim bakım için. Dilerseniz birlikte de gidebiliriz.

Hüseyin Bey, öğretmen olduğum için bayramdan sonra görev yerime gitmem gerekiyor :) eğer isterseniz bayramdan önce yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı Hüseyin Eker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ali Bey,

Yeni görev yerinizde şimdiden başarılar. Dilerseniz servis ve yetkili kişi ismini verebilirseniz bayramdan sonra ben doğrudan geçebilirim.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ediyorum ama 4. yılım olacak :)

Dilerseniz ben size telefon numarasını verebilirim bireysel olarak da halledebilirsiniz. Yalnız gitmeden önce bana söylerseniz ben ustamı arayıp sizin geleceğinizi, ilgilenmesi gerektiğini belirtirim.

Çevrimdışı Hüseyin Eker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;588014
Teşekkür ediyorum ama 4. yılım olacak :)

Dilerseniz ben size telefon numarasını verebilirim bireysel olarak da halledebilirsiniz. Yalnız gitmeden önce bana söylerseniz ben ustamı arayıp sizin geleceğinizi, ilgilenmesi gerektiğini belirtirim.

Tamamdır. Mesaj olarak numaranızı bekliyorum.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hüseyin Eker;588281
Tamamdır. Mesaj olarak numaranızı bekliyorum.

Hocam özelden gonderdim.