škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır aracı teslim almadan yapılan uygulamalar.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alihaydarvardar;587443
Bence de ya. Ben en iyisi dışarıda boya koruma yaptırayım sadece. Bursa dan olan arkadaşların önerebileceği yer varsa memnun olurum. Yapıcakları koltuk korumanın en fazla 2 3 ay gideceğini düşünüyorum. Zaten aracı genel olarak tek başıma kullanıyorum. Diğerlerini yaptırmasamda olur.

Koltuk koruma yerine şöyle bişi daha kullanışlı bence.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-oto-kilif-skoda-octavia-a7-ozel-dikim-uygun-fiyatlar-310708343/detay

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Eğer gerçekten içinize sindiyse serviste yaptırmaktan daha iyidir. Seramik kaplama çizilmeden korur belki ama seramik kaplama çizilmez diye bir şey yok. Yaptırdıktan sonra da korumak lazım. Bu tarz isleri gerçekten hakkını verecek yerlerde yaptırın. Umarım gönlünüzce olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Medic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Size tavsiyem araci teslim alirken lastiklerinin tarihlerini de kontrol etmeniz. Ayni arac sahibiyim 2 ay kadar oldu ama yeni farkettim ki, nexen marka lastiklerim mart 2013 tarihli. Sifir arac da 3 yillik lastik takili smdi.. Forumda bu konu ile ilgili ayrica baslik acilmis durumdadir. Tesekkurler.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaput filmini nedense sevmiyorum. Renk farklı oluyor eskiyincr kötü oluyor görüntüsü. Eğer şehir içi kullancaksanız uzun yolda da dağa taşa , taşlı yollara gitmeyecekseniz yaptırmasanızda olur. Ben uzun yola otobana gittiğim için araç 1 seneyi aştı kaputta taş izi falan yok. Cam filmi çok güzel bir şey yaptırın derim. Ama servistekiler alırken banada dedi adamın yüzündeki ifadeyi sevmemiştim o zaman son kez bir giydiriyim der gibi bakıyordu...

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alihaydarvardar;587469
Dün gece epey araştırma yaptım. Seramik kaplama ile ilgili bir yerden fiyat aldım. 3 kat 1600tl şeklinde. Kullandığı model seramic pro diye bir markaymış. Konuya hakim olamadığım için kalitesini bilemiycem. Pazarlık sonucu 7 yıl garantili llumar cam filmi ile birlikte (ön cam dahil) 1700Tl ye anlaştım. Kredi kartına taksit te yapıcak. Şimdi bu fiyata çıktım. En azından gerçekten işinin hakkını veren bir yer olsun istiyorum. Yaklaşık 10 gün var aracın gelmesine. Umarım içime sinen bir yer bulurum.

Seramik kaplama ile ilgili düşünceleriniz nedir ? Kapalı garajım yok ve sokakta çok fazla çocuk var. Çizilmelere karşı koruduğu söylendiği için aklıma yatıyor.

Benim düşüncem; boyanız metalik değilse çok da gereği yok. Metalik boyaya sahipse seramik kaplama bir nebze daha faydalı oluyor. Metalik boyanın bakımı çizilmelerde filan zor oluyor çünkü. Ankara'da Berkay'ın yaptığı araçları gördüğümde 3-4 gün uğraşıyorlar bir araç için. Güzel oluyor. Ama o maliyet bana değmezmiş gibi geliyor. 3-4 yıl sonra boyada sıkıntı olursa kaplatırım gibi düşünüyorum hep :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi kullanıyorsanız kaput filmi fuzuli daha çok uzun yol yapanların tercih etmesi lazım şehir içinde mıcırlı yol pek kalmadı.

Seramik kaplamayı iyi bir yere yaptırmanızı tavsiye ederim.Bilinen kaliteli markaları tercih etmenizi öneririm gtecniq,Dr. Beasley's,Gyeon gibi..

Cam filmi bence olmazsa olmazlardan Llumar ın üst serilerinden yaptırırsanız uzun süre işinizi görür.

Koltuk kaplama olayı çok basit kendiniz yapabilirsiniz para vermenize gerek bile yok.

Ürün bu:

http://www.detailingdukkani.com/urun/gtechniq-i1-fabriq-guard-kumas-koruyucu---400ml-bolunmus_7011.aspx

Detaylı bilgi istiyorsanız diğer kardeş forumumuzu ziyaret edebilirsiniz.(En üst sağda logo mevcut)

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı laik aracınız bence sadece cam filmi yeterlidir belki de iyi bir yerde boya koruma yaptırabilirsiniz diğerleri gereksiz bence. Bir de aracı alırken sol ön taraftaki motor takozunun patlak olup olmadığına dikkat edin, usta baksın kim ilgileniyorsa kronik bir sorun gibi Fabialarda servisler baya bir şikayet alıyormuş bilginiz olsun.

Çevrimdışı orhanapk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alihaydarvardar;587411
iyi günler arkadaşlar.

Ay sonu 1.2 tsi dsg skoda fabia aracım gelicek kısmetse.

Servis sıfır araçlara yapılan bi hizmetten bahsetti.

1) cam filmi

2) boya koruma

3) araç içi döşeme koruma

5) davlumbazları falan ses yalıtımı gibi bişey ile kaplıyorlarmış

6) kaput filmi

tüm bu işlemler için benden 2 bin tl istediler. Bende pahalı bulduğum için yaptımak istemediğimi söyledim. Pazarlığada yanaşmıyorlar hiç bir şekilde. 3 ay önce kuzenim superb aldı onada 2bin tl ye yaptılar. Küçücük fabia'ma da 2bin tl istiyorlar. Sizden ricam bu işlemleri dışarıda daha uygun fiyata yapabileceğim bursa içi güvenilir yer önermeniz. Bu ses yalıtımı olayı önerilir mi ? Faydalı bişey midir?

Ve gizli özellikleri açabileceğim bi yer arıyorum bursa içi.

şimdiden teşekkür ederim.

hocam ben ankara and otoda yaptirmiştim 1300 tl ye kaput filmi dişinda pişman oldum benim fikrim kesinlikle yaptirmayin dişarda yari fiyatina çok daha güzelinin yaptirabilirsiniz

frknkpt

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: orhanapk;587603
hocam ben ankara and otoda yaptirmiştim 1300 tl ye kaput filmi dişinda pişman oldum benim fikrim kesinlikle yaptirmayin dişarda yari fiyatina çok daha güzelinin yaptirabilirsiniz

1300 tl lik soygun

Çevrimdışı Alihaydarvardar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı 30 Ağustosta teslim aldım. Servise herhangi bir işlem yaptırmadım. Mercedes servisinde çalışan bir arkadaşım yardımcı oldu çok sağolsun. Bugün sabah aracımı mercedes e bıraktım ve bu işlemler orda yapılacak.

1) Pasta, cila ve boya koruma
2) Cam filmi
3) Kaput filmi
4) 4 kapı eşiğine film
5) Arka bagaj ın altında ki tampon üst kısmı filmi
6) Yan aynalara film
7) 5 kat seramic pro uygulaması.
8) Motor kısmına da bir uygulama yapacaklarmış

Bu saydıklarım sıfır satılan mercedes araçlara pazarlıkla 3500 TL ye uygulanıyor.

Arkadaşım orada çalıştığı için bana sadece 1000 TL + KDV = 1180 TL ye yapılacak.

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Fiyat gayet iyi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alihaydarvardar;587469
Dün gece epey araştırma yaptım. Seramik kaplama ile ilgili bir yerden fiyat aldım. 3 kat 1600tl şeklinde. Kullandığı model seramic pro diye bir markaymış. Konuya hakim olamadığım için kalitesini bilemiycem. Pazarlık sonucu 7 yıl garantili llumar cam filmi ile birlikte (ön cam dahil) 1700Tl ye anlaştım. Kredi kartına taksit te yapıcak. Şimdi bu fiyata çıktım. En azından gerçekten işinin hakkını veren bir yer olsun istiyorum. Yaklaşık 10 gün var aracın gelmesine. Umarım içime sinen bir yer bulurum.

Seramik kaplama ile ilgili düşünceleriniz nedir ? Kapalı garajım yok ve sokakta çok fazla çocuk var. Çizilmelere karşı koruduğu söylendiği için aklıma yatıyor.

Dostum yaklaşık 1 hafta önce İstanbul Altur'dan Lacivert opak renk Style paket Manual Fabia aldım. Aldığımda servisten gelen arkadaş ile Seramik kaplama (3+2 yıl)+ Full cam filmi (5 yıl)+İç koltuk döşeme koruma+Klima antibakteriyel koruma (15.000km)+Ön cam su kaydırma özelliği (15.000km) için 1200tl'ye el sıkıştık. Tecrübelerime dayanarak, bu işin serviste değil Sonax, Ziabart ya da farklı bir uygulama biriminde kaliteli malzemelerle paket şeklinde yapılmalı. Servisler çok yoğun oldugundan hep gelişigüzel yapıyorlar hem de kalitesiz malzeme kullanıyorlar. Ben gafletle yaptırdım ama pişmanım, şimdiki aklım olsa dışarıda bildiğim biryerde yaptırırım ya da malzemeleri alır kendim yaparım o da bir hobi sonuçta:)).. Ses yalıtımı yaptırma gerek yok araçtan ses gelmiyor öyle rahatsız edici, kaplama yaptırma %100 garantili renk ve ton değişimi olacaktır (beyaz hariç), boya koruma veya seramik kaplama kesin yaptır araç su tutmuyor pislik tutmuyor resmen.

Çevrimdışı yenioctavia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben de alturdan 1.6 tdi dsg style aldım pazartesi teslim alacağım seramik kaplama cam film ve kaput film 1750 tl kampanya var dediler tereddüt ettim yazılanları okuyunca ama sonuçta yapın dedim. benim tereddüt ettiğim konu seramik uygulaması yaparken boyaya zarar verirler mi birde alturda yaptıranlar memnun mu acaba yoksa arayıp iptal mi ettirsem

Çevrimdışı batuhanbugra

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yenioctavia;594723
ben de alturdan 1.6 tdi dsg style aldım pazartesi teslim alacağım seramik kaplama cam film ve kaput film 1750 tl kampanya var dediler tereddüt ettim yazılanları okuyunca ama sonuçta yapın dedim. benim tereddüt ettiğim konu seramik uygulaması yaparken boyaya zarar verirler mi birde alturda yaptıranlar memnun mu acaba yoksa arayıp iptal mi ettirsem

Bence daha profesyonel yerlerde yaptırın hocam seramik düşünüyorsanız. Ben servise para verdiğime pişman oldum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi