škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2 Far Anahtarı Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

http://hizliresim.com/oEY90q

Arkadaşlar benim fabiamda bu anahtar var ama  sislerim bağımsız yanmıyor. Far yanarken sisi yakabiliyorum. Benim istediğim far kapalıyken sisleri yakmak. Bunun çözüümü anahtarı değiştirmek mi? Eğer öyleyse anahtar nasıl olmalı, fotoğraf ya da link ile yardımcı olabilir misiniz.

Çevrimdışı Dwaihir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bağımsız yanmıyor derken, illa farları açmana gerek yok sis için. parkı açarsın sonra düğmeyi kendine doğru 1 kez çekersin ön sisler yanar. 1 kez daha çekersen arka siste yanar.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dwaihir;587189
Bağımsız yanmıyor derken, illa farları açmana gerek yok sis için. parkı açarsın sonra düğmeyi kendine doğru 1 kez çekersin ön sisler yanar. 1 kez daha çekersen arka siste yanar.

Cevap için teşekkürler fakat benim anahtar tek kademeli yani sıfır (0) konumundan far açma konumuna getirdiğin zaman sisleri açmak için anahtarı kendine doğru 1 kere çekebiiyorsun 2 kere çekemiyorsun.

Çevrimdışı Dwaihir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;587407
Cevap için teşekkürler fakat benim anahtar tek kademeli yani sıfır (0) konumundan far açma konumuna getirdiğin zaman sisleri açmak için anahtarı kendine doğru 1 kere çekebiiyorsun 2 kere çekemiyorsun.

Allah Allah, Senin anahtar neden tek kademeli ?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1 lerde orjinali bu sekilde bağımsız yakabilmeniz icin yeni far anahtariyla degistirmeniz gerekiyo

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;587958
Fabia 1 lerde orjinali bu sekilde bağımsız yakabilmeniz icin yeni far anahtariyla degistirmeniz gerekiyo

Hocam benimki Fabia 2 yalnız. Ama tek kademe.

Bakın sıfır konumunda aydınlatma ve far kapalı.
Bir tık sağa çevirdiğimde iç aydınlatma çalışıyor.
Bir tık daha sağa çevirdiğimde far yanıyor ve bu halde kendime doğru çektiğimde sisler yanıyor. Dahası yok bu kadar.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oda ayni sekilde o zaman ayirmak icin iki kademeli far anahtari almaniz gerek degisen bi durum yok yani

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabrikasyon olarak ön sis farı olmayan fabialarda far anahtarı tek kademe sisli...çift sisli anahtar alacaksınız, çıkma 50-100, sıfır ise 100-200 civarında...
Çıkışı ise NL yazılı pin, buradan çıkan ucu rölenin bobin artısına bağlayıp, sis tesisatını kurmanız gerekli...

Çevrimdışı Dwaihir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ali bey bir tık sağa çevirdiğinizde yani parkları açtığınızda da düğmeyi kendinize çekebiliyorsunuz. Yani ön sisleri açabiliyorsunuz. Bağımsız olarak sisleri açamazsınız. İllaki en azından parkları açmanız gerekiyor. Bunu istemiyorsanız gündüz farlarını aktif edebilirsiniz. o düğmeyle de işiniz olmaz bidaha (:

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dwaihir;587984
Ali bey bir tık sağa çevirdiğinizde yani parkları açtığınızda da düğmeyi kendinize çekebiliyorsunuz. Yani ön sisleri açabiliyorsunuz. Bağımsız olarak sisleri açamazsınız. İllaki en azından parkları açmanız gerekiyor. Bunu istemiyorsanız gündüz farlarını aktif edebilirsiniz. o düğmeyle de işiniz olmaz bidaha (:

Yok hocam dediğinize inanmayı o  kadar çok istedim ki ama biraz önce denedim yine ama olmuyor sadece 2. kadmedeyken kendime çekebiliyorum malesef.

Anahtarı değiştirmek gerekiyor demekki. Sis farı işi olmadı bari gündüz farı ya da turuncu amerikan sistemi olsaydı ama yok hiçbiri npalım fakirlik işte :D

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dwaihir;587984
Bahsettiginiz olay orjinal ön sis farlı araclarda olur bunun sadece arka sis farı oldugunu varsayarak fabrikada tek kademe anahtar takılır onuda parklarla acmanin bi mantigi olmadığı icin far konumunda anahtarı kendinize cekebilirsiniz

Çevrimdışı Dwaihir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;588022
Yok hocam dediğinize inanmayı o  kadar çok istedim ki ama biraz önce denedim yine ama olmuyor sadece 2. kadmedeyken kendime çekebiliyorum malesef.

Anahtarı değiştirmek gerekiyor demekki. Sis farı işi olmadı bari gündüz farı ya da turuncu amerikan sistemi olsaydı ama yok hiçbiri npalım fakirlik işte :D

Ali bey sizin fabiş Ambiente paket ve siz sisleri sonradan mı taktırdınız ?

Bunu en başta söylesenize :D

O zaman yapacak bişey yok dediğiniz gibi anahtarı değiştirin gitsin (:

Şimdiden hayırlı olsun..

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dwaihir;588120
Ali bey sizin fabiş Ambiente paket ve siz sisleri sonradan mı taktırdınız ?

Bunu en başta söylesenize :D

O zaman yapacak bişey yok dediğiniz gibi anahtarı değiştirin gitsin (:

Şimdiden hayırlı olsun..

Hocam ben arabamı 2. el almıştım. Sonradan taktırmış olma ihtimali yüksek gibi. Anahtarı iki kademeli alsam montajı kolay olur mu peki?

Çevrimdışı jk21

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam Benim Araçta  Fabia 2 Sis Farı Yok.. Yeni Aldım Çiftini Sanırım Yan Sanayi Pek Uzun Süre  Kullanılmaz Ama Heves Ettik Bir Kere.. Anahtarımı Değiştireyim Yoksa Başka Bir Yere 2 Kademeli Düğme Takıp Önce Gündüz Farı Sonra Sis Mi Yansa.. Daha Birde Ampul Renkleri Var Sislere Ve Gündüz Farlarına Ne Alsak, Amerikan Park Modülü Fikri De Var Sistemi Aldım Ama Bilmiyorum Nerden Başlasak.. Kafamda Deli Sorular :)

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-skoda-octavia-a5-kasa-far-acma-anahtari-sisli-239259825/detay/

Bu Anahtarı Buldum Uyarmı Bilmiyorum.. Ekimde Muayene Var O İşlerden Sonra Bakacağım Bu İşlere Yaptıklarınızı Paylaşırsanız Yol Göstermiş Olursunuz Teşekkürler..

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jk21;588635
Hocam Benim Araçta  Fabia 2 Sis Farı Yok.. Yeni Aldım Çiftini Sanırım Yan Sanayi Pek Uzun Süre  Kullanılmaz Ama Heves Ettik Bir Kere.. Anahtarımı Değiştireyim Yoksa Başka Bir Yere 2 Kademeli Düğme Takıp Önce Gündüz Farı Sonra Sis Mi Yansa.. Daha Birde Ampul Renkleri Var Sislere Ve Gündüz Farlarına Ne Alsak, Amerikan Park Modülü Fikri De Var Sistemi Aldım Ama Bilmiyorum Nerden Başlasak.. Kafamda Deli Sorular :)

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-skoda-octavia-a5-kasa-far-acma-anahtari-sisli-239259825/detay/

Bu Anahtarı Buldum Uyarmı Bilmiyorum.. Ekimde Muayene Var O İşlerden Sonra Bakacağım Bu İşlere Yaptıklarınızı Paylaşırsanız Yol Göstermiş Olursunuz Teşekkürler..
Hocam ben anahtari cikardim baktim ama soket var anahtarin baglanti yerinde. Istee o soket bu linkteki anahtara uyar mi bilmiyorum.  Ben sorunumu halledemedim daha acikcasi aracimin tavan kaplamasi ile ugrasiyordum bu ara hallettim.
Bu anahtar işini özel servislere ya da oto elektrikcilerine sormak lazim. Bu sizin gostermis oldugunuzun daha yakisiklisi var hocam krom kaplı ve fiyati da bu civarda bir şeydi.  Bu konu hakkinda ppaslsalim hocam.