škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Geri vitese bazen 2 kere de geçiyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim aracım daha 8 binde ama bazen geri vitese zor geçiyor bazen de çok güzel geçiyor niye böyle bilen veya aynı durumu yaşayan var mı

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gorkem5934;586605
arkadaşlar benim aracım daha 8 binde ama bazen geri vitese zor geçiyor bazen de çok güzel geçiyor niye böyle bilen veya aynı durumu yaşayan var mı

otomatik mi manuel mi.
manuel ise topuzu iyice bastırmanız gerekiyor. Servise bu sorun için götürdüm fakat uygun koşullar oluşmadığından ve kökleyerek vites değiştiklerinden sorun yok diyorlar ki sanırım cidden sorun yok :)

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Manuel

Arabayı ilk çalıştırdığımda geri geri çıkmam gerekirken oluyor yoksa araba biraz gidince bu sorun olmuyor bende anlamadım

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gorkem5934;586617
Manuel

Arabayı ilk çalıştırdığımda geri geri çıkmam gerekirken oluyor yoksa araba biraz gidince bu sorun olmuyor bende anlamadım

Eğer tam bastıramazsanız geçmekte zorlanıyor. Geçirirseniz de çıkarmakta zorlanıyor bu sefer. Bir de kesinlikle araç kayarken bile geri vitese takmayın araç tamamen dursun. Gırc gurç bir dünya ses çıkıyor ki sanırım sıkıntı çıkarır. Kısaca biraz sıkıntılı bir geri vites ben alıştım. 95 model şahin gibi davranın geri vitese takarken.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç manuelse, önce 1 e takıp gaza basmadan debriyaj tazeleyin ve öyle geriye takın.

Araç ileri hareket halinde ise, durduktan sonra biraz beklemeden kesinlikle geriye takmayın

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
92 Broadwayim varken önce bi 2 ye alır sonra geriye takardım bir eski zamanlarda :) hala işe yarar mı bilmem

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiyorsa debriyaj tazeleyip öyle deneyin. Yine olmazsa 1. vitese alıp aracı hafif kımıldatıp tekrar geri alın.