škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir depo ile kaç km gidiyorsunuz??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Nasıl yani anlamadım bendemi sıkıntı var yoksa arabadamı 2 gün önce fulledim 310 tl tuttu göstergedeki menzilde 450 km yazdı. Çokmu çılgınım ben yoksa bu işte bi anormallik mi var 1.2 tsi aracı olanlar bi konuşun lütfen...

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Redneck1980;605106
Nasıl yani anlamadım bendemi sıkıntı var yoksa arabadamı 2 gün önce fulledim 310 tl tuttu göstergedeki menzilde 450 km yazdı. Çokmu çılgınım ben yoksa bu işte bi anormallik mi var 1.2 tsi aracı olanlar bi konuşun lütfen...

Bir tuhaflık var.
Deponuz sanırım bomboş değildir.

Bomboş olsa 57 litre civarı alır. Hadi 2-3 litre içinde dibinde kaldı desem.

Araçta 60 litre en az yakıt var.

Ağzına kadar doldurmuşsunuz. Genleşme tankına da doldurmuşsunuz.

Normalde bende 800 ila 830 KM yazıyor. Eğer genleşme tankına doldurursanız oradaki fark bitene kadar menzil km hiç değişmiyor. Ne zaman o fazlalık bitiyor o zaman menzil oynamaya başlıyor.

Bence kullanım ile siz test edin. İmkansız 450 yazması. Şamandıra kontrol sisteminde bir sıkıntı falan yoksa..

2. bir durum ise:
Yakıt doldurulur iken araç başında mıydınız ?

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
menzil hesaplaması aracın son sürüşündeki tüketim değeri ile  ( km bilgisi kitapçıkta tam yazmıyor km ile de sınırlı olabilir son 20-30 da olabilir) depodaki  kalan  yakıt  ltsini oranlar. Eğer son kullanımdaki tüketiminiz yüksekse bu sürüş tarzı ile gidildiğinde kalan lit ile gidebileceğiniz km öngörü ile söyler. Örneğin son kullanımda ortalama 11-12 ise bu şekildeki bir tüketimle devam ettiğinizde 450 km yol yapabileceğinizi öngörür. Normalde benzin alındıktan sonra kısa bir km yapıldı ise bu durumda tüketim kısa kmlerde yüksek çıkabiliyor. Doğru değere aracın 15-20km lik kullanımı ile erişilebilir.
anlık tüketim ve 1. tüketim verileriniz (20-30 km için)  7 lerde ise ve hala az km gösteriyorsa bir problem olabilir.  Nihayetinde bu sadece bir öngörü ve anlık tüketiminize göre değişkenlik gösterecektir. Gerçekleşen değerleri dikkate almanız yani yakıt aldıktan sonra gidilen km değerine bakarak hareket etmenizde yarar var.yakıt aldıktan sonra ortalama değeriniz 7,0 çıkar ve yaptığınız km 750-800 aralığında olursa sorun yok.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;605116
Bir tuhaflık var.
Deponuz sanırım bomboş değildir.

Bomboş olsa 57 litre civarı alır. Hadi 2-3 litre içinde dibinde kaldı desem.

Araçta 60 litre en az yakıt var.

Ağzına kadar doldurmuşsunuz. Genleşme tankına da doldurmuşsunuz.

Normalde bende 800 ila 830 KM yazıyor. Eğer genleşme tankına doldurursanız oradaki fark bitene kadar menzil km hiç değişmiyor. Ne zaman o fazlalık bitiyor o zaman menzil oynamaya başlıyor.

Bence kullanım ile siz test edin. İmkansız 450 yazması. Şamandıra kontrol sisteminde bir sıkıntı falan yoksa..

2. bir durum ise:
Yakıt doldurulur iken araç başında mıydınız ?

Evet ağzına kadar doldurdum doğru hatta genleşme bölümü müdür yedek depo mudur herkes başka bir şey söylüyor orayı da doldurdum.
Genleşme tankı bitinceye kadar oynamıyor yerinden ibre oda doğru.
Ancak en fazla 100 - 150 km sonra ibre hareket etmeye başladığından itibaren hızlı bir şekilde hareket ediyor. (bitiyor)
Wolksvagen grubunda genelde böyle diyorlar oda ayrı bir konu.
Neyse netice olarak ben öyle herkesin dediği gibi şehir içi yada şehir dışı 800 - 900 km yapamıyorum.
Buda herhalde kullanım tarzına bağlı bir şey öyle anlıyorum.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cafkar;605122
menzil hesaplaması aracın son sürüşündeki tüketim değeri ile  ( km bilgisi kitapçıkta tam yazmıyor km ile de sınırlı olabilir son 20-30 da olabilir) depodaki  kalan  yakıt  ltsini oranlar. Eğer son kullanımdaki tüketiminiz yüksekse bu sürüş tarzı ile gidildiğinde kalan lit ile gidebileceğiniz km öngörü ile söyler. Örneğin son kullanımda ortalama 11-12 ise bu şekildeki bir tüketimle devam ettiğinizde 450 km yol yapabileceğinizi öngörür. Normalde benzin alındıktan sonra kısa bir km yapıldı ise bu durumda tüketim kısa kmlerde yüksek çıkabiliyor. Doğru değere aracın 15-20km lik kullanımı ile erişilebilir.
anlık tüketim ve 1. tüketim verileriniz (20-30 km için)  7 lerde ise ve hala az km gösteriyorsa bir problem olabilir.  Nihayetinde bu sadece bir öngörü ve anlık tüketiminize göre değişkenlik gösterecektir. Gerçekleşen değerleri dikkate almanız yani yakıt aldıktan sonra gidilen km değerine bakarak hareket etmenizde yarar var.yakıt aldıktan sonra ortalama değeriniz 7,0 çıkar ve yaptığınız km 750-800 aralığında olursa sorun yok.

Açıklamanız için çok teşekkürler.