škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Isıtma Sorusu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: excalaber39;604134
Merhabalar 1.2 tsi 90 hp lik spaceback kullaniyorum.Soguk havalarda arac isiniyor hararet 90 dereceye yaklasiyor fakat araci park ediyorum calisir vaziyette 10 dk. lik isim oluyor geliyorum hararet 70 dereceye dusmus bu normal mi hic dikkat ettinizmi

Sizin soruya burada cevap bulabilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=37436

Çevrimdışı rabbit

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum bende de söz konusu. Araba hareket halinde 15 dakika yol almadan ısınmıyor. İçerinin konforlu sıcaklığa ulaşması 20 dakkikayı buluyor. Bir önceki arabamda koltuk ısıtma vardı. Ne kadar önemli olduğunu rapidi alınca anladım.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: excalaber39;604134
Merhabalar 1.2 tsi 90 hp lik spaceback kullaniyorum.Soguk havalarda arac isiniyor hararet 90 dereceye yaklasiyor fakat araci park ediyorum calisir vaziyette 10 dk. lik isim oluyor geliyorum hararet 70 dereceye dusmus bu normal mi hic dikkat ettinizmi

Soğuk havada yapması bence gayet normal.

Alıntı yapılan: rabbit;604153
Aynı durum bende de söz konusu. Araba hareket halinde 15 dakika yol almadan ısınmıyor. İçerinin konforlu sıcaklığa ulaşması 20 dakkikayı buluyor. Bir önceki arabamda koltuk ısıtma vardı. Ne kadar önemli olduğunu rapidi alınca anladım.

Nasıl bir ÇEK aracı bu anlamış değilim.. Burada böyleyse orada hiç işe yaramıyordur o zaman.. Bende de toyota corolla vardı hiçbir zaman ısınma sorunu yaşamadım..
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2017, 16:52:07 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Toyota hyundai renault dacia bu markaların dizellerinde ek rezistans var.ısı 5 derece altıysa devreye girer.bizim araçlara uygun olanıda varmış soğuk ülkelerde ancakonun yerine benim araç devir yükselterek hızlı ısınmayı sağlıyor,oda pek bi işe yaramıyor eksili değerlerde.fluence clio dacia logan hyundai accent denedim anında sıcak hava,süper bir özellik.yalnız hyundai de devreye girdiği zaman çok elektrik çekiyordu

Çevrimdışı metin amca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben de aynı problemi yaşıyorum. motor ısınmadığı için de gaza pek basmak istemiyorum, öyle olunca daha da geç ısınıyor. dakika olarak bilmiyorum ancak.

ama gaza basar devir yükseltirsem bu sefer daha çabuk ısınmaya başlıyor. bir de arabada klimayı ilk açtığımda ac açıkken sıcak vermiyor, motor ısınmadan kesinlikle sıcak üflemiyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metin amca;604859
. bir de arabada klimayı ilk açtığımda ac açıkken sıcak vermiyor, motor ısınmadan kesinlikle sıcak üflemiyor.

Klima yani A/C aracı sadece serinletmek için ısıtmak için değil, ısıtma işlemi motor suyundan faydalanarak gerçekleşir. A/C ise ayrı bir sistem motor suyu ile bağlantısı yok. A/C yi açtığınızda motoru zorladığı için sizde gaza daha fazla basmak zorunda kalıyorsunuz o yüzden araç daha çabuk ısınıyor. Tam hatırlamıyorum kaç derece ama 10 derecenin altındaki sıcaklıklarda A/C açık olsa da devreye girmiyor.