škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır arabada boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;630248
dava görüldü arkadaşlar. efe ve yüce autonun avukatları itiraz etti. bilirkişinin karar verdiği geri ödenecek miktarı fazla buldular

özür dileyip yaptıkları ayıbı kapatacaklarına bir de itiraz etmişler. 4750 tl. az bile. Avrupa da olsa sıfırını hemen verirler. Kurumsallıkta gelişmişlikle alakalı adamlar resmen 3.dünya ülkesi gibi muamele ediyor bizlere.

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;630258
özür dileyip yaptıkları ayıbı kapatacaklarına bir de itiraz etmişler. 4750 tl. az bile. Avrupa da olsa sıfırını hemen verirler. Kurumsallıkta gelişmişlikle alakalı adamlar resmen 3.dünya ülkesi gibi muamele ediyor bizlere.
 zaten cogu fırma ıcın 3. düna ülkesiyiz .

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde bu degeri kafalarına göre bulmuşlar dedi hakime. Gülecektim zor tuttum kendimi.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrardan geçmiş olsun hocam benim fabia aracımın da direksiyonu  kitlendi 4 sefer seyir esnasında. Firmalar şu kurnazlıklarını bıraksalar herkes mutlu olacak . Bir daha Skoda alır mıyım asla almam ve çevremdekilere de aldırmam. Şuan kredimin bitmesini bekliyorum. Bana araç değişimi için teklifte bulundular fakat hala kar paylarından bahsediyorlardı.

Çevrimdışı gkhnrmn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 eylu ayinda kayseri icar dan aldigim superb aracimda sag on kapıda ayni sorunla karsilastim ve çok canim sıkıldı. tuketici mahkemesine muracaat etmek istiyorum. gorus ve onerisi olan arkadaslarin msj larini beklerim

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkhnrmn;642823
2016 eylu ayinda kayseri icar dan aldigim superb aracimda sag on kapıda ayni sorunla karsilastim ve çok canim sıkıldı. tuketici mahkemesine muracaat etmek istiyorum. gorus ve onerisi olan arkadaslarin msj larini beklerim

Nahoş bir hadise daha; geçmiş olsun...

Bence 1) İyi bir avukata danışıp tüketici mahkemesine başvurun, 2) Bu başlık altındaki mesajları okuyun(okumadıysanız tabii), 3) Gelişmeleri foruma yazıp diğer forumdaşların yararlanmasını sağlayın.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Ne kadar kötü bir durum olduğunu çok iyi anlıyorum. Yapmanız gereken öncelikle bir iki yere arabanızı gösterin. Daha sonra bir expertiz şirketinden boya ölçümü yaptırın ve aldığınız bayi ile görüşün. Size bu sprunu gidermek için ne teklif edeceklerine bir bakın. Boyatma işine sakın girmeyin. Parça başı boyada arabanızın en az 4000 tl zarar ettiğini düşünürsek size teklifin bu civarlarda nakit para ya da ücretsiz bakım teklif ederlerse sıcak bakabilirsiniz. Neden böyle diyorum ben 2 senedir mahkeme ile uğraşıyorum. Uzatmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Zaten mahkemeye versenizde bilirkişi şu anki duruma göre 4000 ile 6000 tl arasında fiyat biçecek. Karşı tarafın itirazı ile 5000 tl civarında bir ödeme çıkartağını düşünüyorum. Ama dediğim gibi öncelikle aldığınız bayi ile görüşün onlarda boya ölçümü yapıp yüce autoya gönderecekler. Cevaba göre bu iki seçenekten birini uygulamaya sokarsınız.
Benimde şimdi kapıtta vernik atması başladı. Salı günü aydoğanlara götürecem arabayı inceleme yapıp yüce autoya gönderekler. Bakalım ne çıkacak

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada avukat tutmanızı önermiyorum. Zaten alacağınız 4000 5000 tl avukat istiyor 2000 3000 tl. Ben konuştuğumda 2500 tl para istedi ve bu bizim aramızda olan birşey geri alamazsın bu parayı dedi. En güzeli kendiniz davayı açıp duruşmalara kendinizin gitmesi. Derdinizi güzelce anlattıktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Tüketici kanunları sizden yana merak etmeyin.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Arka kapıdaki boya yüzünden devam eden mahkeme tekrar uzadı. Bu seferde hakim değişti. Bu 3. Hakim. Mart ayına erteledi inşallah bir karar çıkar.
Kaputtaki boya dökülmesinide tükeyici h.h ne dilekçe vererek resmi yoldan şikayet ettim. Bakalım bundan ne çıkacak

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar dava o kadar uzadıki en sonunda bir avukatla anlaştım. arac ın sıfır değ erini is tiyoru z. avukat baya kararlı gelişmeleri yine burada paylaşırım

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dava sonuçlandı. Ancak istediğimiz gibi olmadı. Sayın@#$% hakim 1500 tl verilmesine karar verdi. Şimdi gerekçeli kararı bekliyoruz. Sonrasında yargıtaya taşıyacağız konuyu. Ben böyle bir adalet görmedim.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alayının allah belsını versin. Yemin ediyorum midem bulanıyor artık şu memlekette yaşamaktan. Çapsız, Şerefsiz, Haysiyetsiz, Bir halttan anlamayan it suruleriyle beraber yaşıyoruz. Birde bunlar hakim oluyor. Ya kendi aldığı araçta böyle birşey olsa 1500'e fit mi olacak bu hakim. Allah inşallah emekliliğinde onun da başına verir hasta eder. Görevdeyken forsunu kullanır soysuzlar. Hayır birde 1500 tl yi neresinden uyduruyor. Bilirkişi 4000 5000 diye tespiti yapmış zaten. Hayır oto bayilerine gidildiğinde kendileri araçta boya var diyip orta segment araçlarda marka modele göre parça basına en az 1000 ila 5000 arasında fiyat düşüyor. Yıllanmış uretimi kalkmış eski model araçlarda bile 1000-1500 TL duşuluyor. Sizinki olayın oldugu zaman 0 km idi birde. 0 km aracta bugun tek parca boya var diye satısa cıkar; binici, galerici herkez en az 5000 tl düşüm yapar kafasında tek parca boya için....
Allah kolaylık versin diyoruz hep ama Allah kolaylık vermıyor iste. Hak edildiğimiz gibi yönetiliyoruz Adaleti de o şekilde alıyoruz. (bireysel olarak değil, toplumsal olarak)

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Avukatımın dediğine göre hakim boşanma hakimliğinden tüketici hakimliğine atanmış. Alın size adalet

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir laf vardır, "çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın" diye. İşte bu bedduaları hakedenler onlar. Geçmiş olsun, umarım aradığınız adalet geç de olsa yerine gelir.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;653930
Avukatımın dediğine göre hakim boşanma hakimliğinden tüketici hakimliğine atanmış. Alın size adalet

Memlekette hakim kalmayınca, sağda solda bi halt edemeyen, dosyaya kurşun atan avukatların alayını hakim yaptılar...