škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracı satın alayım mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

Skoda Rapid Spaceback 1.2 Otomatik Benzin 90 Beygir olan araç;
Cam Tavan + Arka stoplara kadar inen karartılık + 17'' Jant = Sanırım bunlara emotion plus paket deniliyor.

Bu araç için 63.000TL gibi bir rakam aldım, aracı kullananlar olarak olumlu/olumsuz yorumlarınız nedir ? Çok merak ediyorum.

-Kapı fitillerinden ses aldığı ve rahatsızlık verici mi ?

NOT: Şu mesajı yazıncaya kadar çok araştırdım ama sitenize yeni üye oldum. Kısmet olur alırsam da bu sitenin müdavimlerinden biri olacağım kesin..

Konuyu yanlış yere açtıysam da yönlendirin lütfen..

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 47 verdim en boşunu aldım şu araca 63 verir miydim bilmiyorum. Kapı fitilleri ara sokaklarda pert olmuş araca biniyorsunuz hissi veriyor. Yalıtım kötü yol ve rüzgar sesi alıyor. Rüzgar salınımlarından etkileniyor. İç kalitesi 0. Farlar zayıf, 100 km üzerine çıkınca araç 6 litrelerde yakıt harcıyor.
Donanım seviyeleri fiyatına göre iyi araç gösterişli, performansı 90 hp e göre tatminkar, iç hacim vs güzel. Bem 47 verdim 63 verecek olsam arada şimdiki fiyattan 10 bin tl fark var. 63 bin tl ye bu kadar zaafiyeti kabul etmezdim. İkinci el bir golf, jetta, focus vs düşünülebilir. Çok fazla donanım takıntınız yoksa. Hele şu fitil sesi var ya. İlk duyduğumda bu sorunu ne kadar ses olabilir ki adamlar takıntılı abartıyorlar sanıyordum fakat az bile söylüyorlarmış.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;584586
Ben 47 verdim en boşunu aldım şu araca 63 verir miydim bilmiyorum. Kapı fitilleri ara sokaklarda pert olmuş araca biniyorsunuz hissi veriyor. Yalıtım kötü yol ve rüzgar sesi alıyor. Rüzgar salınımlarından etkileniyor. İç kalitesi 0. Farlar zayıf, 100 km üzerine çıkınca araç 6 litrelerde yakıt harcıyor.
Donanım seviyeleri fiyatına göre iyi araç gösterişli, performansı 90 hp e göre tatminkar, iç hacim vs güzel. Bem 47 verdim 63 verecek olsam arada şimdiki fiyattan 10 bin tl fark var. 63 bin tl ye bu kadar zaafiyeti kabul etmezdim. İkinci el bir golf, jetta, focus vs düşünülebilir. Çok fazla donanım takıntınız yoksa. Hele şu fitil sesi var ya. İlk duyduğumda bu sorunu ne kadar ses olabilir ki adamlar takıntılı abartıyorlar sanıyordum fakat az bile söylüyorlarmış.

Aracınız kaç model ve Otomatik mi ? Fiyatınız çok iyiymiş..
Şu ses olaylarına bende takılıp kaldım. Aklıma bir acaba takıldı.
İkinci el almayayım aracın nesi var nesi yok bileyim istedim. Bu yüzden sıfır araç düşünüyorum.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;584596
Aracınız kaç model ve Otomatik mi ? Fiyatınız çok iyiymiş..
Şu ses olaylarına bende takılıp kaldım. Aklıma bir acaba takıldı.
İkinci el almayayım aracın nesi var nesi yok bileyim istedim. Bu yüzden sıfır araç düşünüyorum.

Araç 1.2 tsi 90 hp 5 ileri manuel, ambition paket ki paket içeriğinden çok memnunum dolu gibi. araç çelik jant ve sis far opsiyonu ile 47 ye almıştım geçen sene ağustosta şuan aynı araç plastik kapak jantla 53 küsür sanırım.

Edit: şuan 52700 tl boş hali
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2016, 21:38:13 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;584598
Araç 1.2 tsi 90 hp 5 ileri manuel, ambition paket ki paket içeriğinden çok memnunum dolu gibi. araç çelik jant ve sis far opsiyonu ile 47 ye almıştım geçen sene ağustosta şuan aynı araç plastik kapak jantla 53 küsür sanırım.

Araç çok iyi prim yapmış :)
Satın alma arefesinde şu trim sesleri kafamı bulandırdı.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;584600
Araç çok iyi prim yapmış :)
Satın alma arefesinde şu trim sesleri kafamı bulandırdı.

Kapı fitilleri haricinde gram trim sesi yok. Fakat yol sesini fazla alıyor.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://m.seat.com.tr/fiyat-listesi.aspx

Style paket 110 bg dsg leon 64.000 tl
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2016, 22:41:14 Gönderen: trio »

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;584605
http://m.seat.com.tr/fiyat-listesi.aspx

Style paket 110 bg dsg leon 64.000 tl

Leon'un da içini hiç beğenmedim. Spaceback'te standart gelen şeyler bunda opsiyon, ekstra olduğu için daha da vazgeçtim.

2.El olarakta leon çok sağlam ama spaceback'e en az 2-3 sene binerim diye düşünüyorum. Veya daha fazla. Çünkü ben aracı temiz kullanırım. Allah kaza bela vermez inşallah. O da avantajım olur.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DaNGeRouS_;584623
Leon'un da içini hiç beğenmedim. Spaceback'te standart gelen şeyler bunda opsiyon, ekstra olduğu için daha da vazgeçtim.

2.El olarakta leon çok sağlam ama spaceback'e en az 2-3 sene binerim diye düşünüyorum. Veya daha fazla. Çünkü ben aracı temiz kullanırım. Allah kaza bela vermez inşallah. O da avantajım olur.

İnşallah ilanlara baktım biraz 2. Elde değer kaybı fazla gibi.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;584627
İnşallah ilanlara baktım biraz 2. Elde değer kaybı fazla gibi.

O değilde ilanlarda araba bulunmuyor..
2016 model diye bakıyorum genelde dizel araçlar çıkıyor. Onlarda yüksek yazmışlar. İlk 6 ayda 900 küsür araç satıldı bilgisi mevcut. Ama sahibinden'e falan yansayan bir şey yok.
Mesela 1.2 Benzin Otomatik 2016 model araç yok hiç.
İyi mi kötü mü bilemedim açıkçası.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
skodanın araçları aynı fiyat bandında karşılatırdığını diğer araçlara göre her zaman üstün çıkıyor. sadece fiyat bazında eş değerlerini karşısına araç karşılaştırma sitelerinden (http://www.arabalar.com.tr/araba-karsilastirma) koyun deneyin.

hangi açılardan mı üstün çıkıyor.
1-iç hacim ve bagaj hacmi olarak daha genişler
2-en boş paketleri bile güvenlik donanımları bakımdan diğerlerinin orta paketlerine denktir.
3-wolksavegen ve audinin kardeşi olduğunu göz önüne alırsak kalie algısı diğerlerine göre çok daha yüksektir. motor tamamen wolkswagen ve audi amblemli parçalarla dolu.
4-yakıt olarak aynı motor hacimlerinde daha az yakıyor.

fiyat olarak zaten liste fiyatlarından tüm araçlara 1500-2000 arası direk kampanya indirimi var. bunun haricinde istanbuldaki çeşitli bayilerden fiyat alıp bayilere 2000 liraya kadar fiyat kırdırabilrsiniz. arabanın  fiyatını sormakla almaya kararlı olup pazarlığa oturmak farklı şeyler.

ben şu ana 1.2tsi manuel spaceback kulalnıyorum. aracı sıfır aldım genel olarak çok memnunun. şu an liste fiyatı 52700 olan araç bana 4-5 bin daha ucuza mal oldu.
benzinli olmasına rağmen 100-110 bandında bir sürüşte beni üzmüyor yakıt açısından.

araç öyle çabuk dökülecek ses yapacak gibi durmuyor. tabi benimki daha yeni uzun kmler yapmış arkadaşların şikayetleri dikkate alınmalı. ama acaba bu sesler aynı şartlarda kullanılan başka marka araçlarda olmuyor mu? düşünülmeli.

2. el piyasısına gelince bu tamamen keyfi birşeydir. satılamayan mal olmaz.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
o paraya ancak Renault Clio 1.2 Icon EDC alabilirisin.

-cam tavanın olmaz.
-güvenlik olarak sana ne kadar güven duygusu verir? sen düşün.
-saç kalınlığı daha fazla olacak clionun yanına gidip elinle bastırıdğında içeri çökerteceksin buna aynısını yaptığında titremeyecek bile.
- clioya göre içi yayla gibi olacak.
-100 km de 1 litre daha az yakacak.
- start stopu olacak.
 -buna karşın sadece far sensörü ve yağmur sensörü olmayacak.

bu şekilde aklındaki aynı fiyatlardaki araçlarla karşılaştır. sadece toyota aurisin belki buna rakip olabileceğini düşünürsün. bunları kendi araştırmalarım sonucundaki düşüncelerim olarak oku.

herkes aynı şeyleri düşünecek diye birşey yok. yanlış yönlendirme yapmmak istemem.ama cebimdeki paraya göre düşünüce bugün yine skoda alırdım diyorum.

kolay gelsin.

Çevrimdışı brkozrn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kapılardan gelen sesler fitiller tozlandığında yapıyor. Haftada en az 1 kez araba yıkıyorum ve kapı fitillerini camsille güzelce silince ses falan kalmıyo. Fakat fitiller tozlanmaya başladığında azar azar başlıyo sesler ortaya çıkmaya. Denemenizi tavsiye ederim

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brkozrn;584636
Kapılardan gelen sesler fitiller tozlandığında yapıyor. Haftada en az 1 kez araba yıkıyorum ve kapı fitillerini camsille güzelce silince ses falan kalmıyo. Fakat fitiller tozlanmaya başladığında azar azar başlıyo sesler ortaya çıkmaya. Denemenizi tavsiye ederim

Bende sizin gibi bu durumu normalleştiriyordum ama km niz 10 bini geçince aynı şeyi söylemeyeceksiniz.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mistery;584631
skodanın araçları aynı fiyat bandında karşılatırdığını diğer araçlara göre her zaman üstün çıkıyor. sadece fiyat bazında eş değerlerini karşısına araç karşılaştırma sitelerinden (http://www.arabalar.com.tr/araba-karsilastirma) koyun deneyin.

hangi açılardan mı üstün çıkıyor.
1-iç hacim ve bagaj hacmi olarak daha genişler
2-en boş paketleri bile güvenlik donanımları bakımdan diğerlerinin orta paketlerine denktir.
3-wolksavegen ve audinin kardeşi olduğunu göz önüne alırsak kalie algısı diğerlerine göre çok daha yüksektir. motor tamamen wolkswagen ve audi amblemli parçalarla dolu.
4-yakıt olarak aynı motor hacimlerinde daha az yakıyor.

fiyat olarak zaten liste fiyatlarından tüm araçlara 1500-2000 arası direk kampanya indirimi var. bunun haricinde istanbuldaki çeşitli bayilerden fiyat alıp bayilere 2000 liraya kadar fiyat kırdırabilrsiniz. arabanın  fiyatını sormakla almaya kararlı olup pazarlığa oturmak farklı şeyler.

ben şu ana 1.2tsi manuel spaceback kulalnıyorum. aracı sıfır aldım genel olarak çok memnunun. şu an liste fiyatı 52700 olan araç bana 4-5 bin daha ucuza mal oldu.
benzinli olmasına rağmen 100-110 bandında bir sürüşte beni üzmüyor yakıt açısından.

araç öyle çabuk dökülecek ses yapacak gibi durmuyor. tabi benimki daha yeni uzun kmler yapmış arkadaşların şikayetleri dikkate alınmalı. ama acaba bu sesler aynı şartlarda kullanılan başka marka araçlarda olmuyor mu? düşünülmeli.

2. el piyasısına gelince bu tamamen keyfi birşeydir. satılamayan mal olmaz.

Aldığım fiyat bayiler arası fiyat kırdırma yaparak ve sonrasında tanıdık sokarak indirim sağladığım fiyat. Bana göre 3000TL gibi bir indirim aldım. Kısmetse yarın satın almak için gideceğim.