škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şeker beyazı Nefret ettiren boya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Octavia furkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Adana da yaşıyorum.Arabamızı haftada bir yıkarız,itinayla sabah çadırı takarım,akşam güneş gittiği Zaman'da çadırı çıkartırım tekrar sabah takarım.Arabayı yıkıyoruz güzel sünger ile iyice ovalayarak kirleri çıkartırım ama böyle bi siyah leke kalıyor bazı yerlerde onları çıkartana kadar Can'ım çıkıyor bastıra bastıra.Arabanın tavanına kuş pisletmiş çıkmıyor.Ön tampon bazı yerlerde boya kalkıyor artık arabanın renginden nefret etmeye başladım.Boya opak diyemi böyle kalitesiz boyamı olur ya varmı bu sorunlara karşı uygulamanız? Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı cuma günü seramik kaplama için sonaxa bıraktım ve yarın teslim alıcam inşallah. Bu uygulama aracı kuş pisliği yanıklarından ufak tefek çiziklerden ve yolda oluşabilecek çakıl atmalarından koruyor bilginize

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tozlu arabaya sürekli çadır takıp çıkarmanı tavsiye etmem aracı ciddi çizersin onun yerine gölge bir yere bırakırsan daha kesin çözüm olur.

Siyah lekeler reçine yada sinek pisliği olabilir.Reçine ise reçine temizleyicilerden edinmen lazım mümkünse ağaç altına çekme hele ki çam ağacı altına hiç çekme.

Kuş pisliği uzun süre kaportada kalırsa boyayı yakar ve iz bırakır o yüzden gördüğün zaman ıslak mendil ile hemen temizlemen lazım.Eğer çok uzun süre kalmadıysa ufak bir polisaj ile o izi alabilirsin.Siyah lekeler içinde boyaya kil yapabilirsin yada ince temizleyici bir polisaj el ile.

Sıkıntı boya ile ilgili değil her arabada olan durumlar bunlar.Eğer güzel bir boya koruman olursa bu sorunların çoğunu yaşamazsın yaşasanda çözümü daha rahat olur.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızı yıkadıktan sonra wax ( sıvı wax, migros da var ) ile kurulayın, yazın 2 haftada bir uygulayın. kir leke reçine tutsa da bi su tutup sildiniz mi zahmetsizce çıkıcaktır.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bizim aracımız aynı renk benim yol kenarında hatta haftada bir yıkarım meguiars wax ile cilalarım  hiç sıkıntı yaşamadım, onun dışında arac üzerinde böcek pisliği yada zift olabilir gayet normal bunları bastırarak zarar vererek değilde doğru kimyasallarla çıkarılabilir, şahsen kil kullanıyorum gayette etkili.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nefret ettirenmi.
Bu boyayı icat eden cennetlik be kardeşim her baktığımda dua ediyorum, bakıp bakıp seviyorum, içinde yatsın geliyor.

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Madem konu açılmış ben de merak ediyordum sorayım, haftada 1 kuş pisliyor, ben su ve bezle çıkartıyorum hemen şimdiye kadar da bir zarar görmedim ama uzun vadede zararı olur mu?

Kuş pisliklerini temizlemek için önereceğiniz başka bir çözüm var mıdır?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
siyah lekeler lastik etrafında oluyor genelde, silmeye çalıştıkça yayılıyor, bunlar zift ve kimyasalla (mazot etkilidir) çıkarmak gerek.

bir de aracın arka stop çevresinde oluyor, bunlar araç bayiden çıkmadan önce üzerinde gelen koruyucu bantların iyi temizlenmemesi sonucu kir tutmasıyla oluşuyor sanırım. bastırarak silince çıkıyor ancak tekrardan oluştu bende bir kaç kere onlara da mazot uygulayacağım.

onun dışında renk gayet güzel :)

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı aldığımdan beri sadece sünger ile yıkamama rağmen kaportaya güneş vurduğunda kılcal çizikler çok fazla belli ediyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fb.samet;584168
Aracımı aldığımdan beri sadece sünger ile yıkamama rağmen kaportaya güneş vurduğunda kılcal çizikler çok fazla belli ediyor.

Sünger yerine mikrofiber yıkama eldiveni deneyin  ;)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;584168
Mümkünse hiç veya minimum temas ile yıkayınız. Kaliteli köpük ve basınçlı yıkama.
Sünger ile kılcal çizik mutlaka oluşuyor, mikrofiber eldiven ile çok daha az oluşuyor. 6 ayda bir wax atarsanız rahat edersiniz.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz eldiveni kullanacam inşallah dediğiniz gibi olur.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;584202
Dediğiniz eldiveni kullanacam inşallah dediğiniz gibi olur.

Kaliteli bir eldiven ile,  çok baskı uygulamadan yıkayın.
Ayrıca,  kurulama amaçlı da microfiber bez alınız.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia furkan;584121
Arkadaşlar Adana da yaşıyorum.Arabamızı haftada bir yıkarız,itinayla sabah çadırı takarım,akşam güneş gittiği Zaman'da çadırı çıkartırım tekrar sabah takarım.Arabayı yıkıyoruz güzel sünger ile iyice ovalayarak kirleri çıkartırım ama böyle bi siyah leke kalıyor bazı yerlerde onları çıkartana kadar Can'ım çıkıyor bastıra bastıra.Arabanın tavanına kuş pisletmiş çıkmıyor.Ön tampon bazı yerlerde boya kalkıyor artık arabanın renginden nefret etmeye başladım.Boya opak diyemi böyle kalitesiz boyamı olur ya varmı bu sorunlara karşı uygulamanız? Yardımcı olursanız sevinirim.

Geçen hafta arabayla Adapazarı tarafında bir köye gittim. Bütün sinekler benim arabaya üşüştü. Beyaz renkte ne buluyorlar anlamadım. Araç pis değil aksine tertemizdi. Benim aracın yanında gri, lacivert araçlar vardı. O araçların üzerine bir sinek bile yokken benim aracın üzerinde yüzlerce küçük sinek bir saniye ayrılmadı. Ertesi sabah baktığımda epey siyah nokta ve pas lekesine benzer küçük noktalar oluşmuştu. Eve vardığımda 3 saatten fazla lekeleri çıkarmakla uğraştım. Özellikle tampon kısımlarındaki lekeler hiç kolay çıkmıyor. Ne kadar uğraştıysam da lekeler kaldı. Evet beyaz renk bu araca yakışıyor ama ufak tefek lekeler bile göze battığı için her gün temizlemekle uğraşmak bıktırıyor. Bundan sonra alacağım araç beyaz olmayacak.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnanh;585517
Geçen hafta arabayla Adapazarı tarafında bir köye gittim. Bütün sinekler benim arabaya üşüştü. Beyaz renkte ne buluyorlar anlamadım. Araç pis değil aksine tertemizdi. Benim aracın yanında gri, lacivert araçlar vardı. O araçların üzerine bir sinek bile yokken benim aracın üzerinde yüzlerce küçük sinek bir saniye ayrılmadı. Ertesi sabah baktığımda epey siyah nokta ve pas lekesine benzer küçük noktalar oluşmuştu. Eve vardığımda 3 saatten fazla lekeleri çıkarmakla uğraştım. Özellikle tampon kısımlarındaki lekeler hiç kolay çıkmıyor. Ne kadar uğraştıysam da lekeler kaldı. Evet beyaz renk bu araca yakışıyor ama ufak tefek lekeler bile göze battığı için her gün temizlemekle uğraşmak bıktırıyor. Bundan sonra alacağım araç beyaz olmayacak.

2 ay önce bundan sonra siyah olmayacak diyerek beyaz aldım
beyazdan vazgeçtiyseniz siyahta tavsiye etmem ara renklere yönelin kpuçino bej var mesela