škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sorunu Bulamayan Servis ve Giderilemeyen Arıza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AvCI1983

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

16 Haziran'da aracımı doğuş oto maslaktan teslim aldım. Aracımda kör nokta, park asist,  şerit takip ve adaptif hız sabitleme var. Aracımı teslim aldıktan 2  hafta sonra kör nokta - park asist - şerit takip çalışmamaya başladı.  Aldığım yere götürdüm aracımı 1 gün kalması gerekiyor dediler ve aracım 4  gün kaldı yine yapamadılar. bayram tatili girdiği için aracımı istedim  ve bana parça siparişi verdiklerini ve ilk defa bu şekilde bir arıza ile  karşılaştıklarını, Çeklerle konuştuklarını ancak onlarda sorunu  çözemediklerini söylediler.

Merak ettiğim konu, bu hata nedeni ile araç değişimi isteyebilir miyim?  Çözümü olmayan bir sorun ve aracın büyük ihtimalle beyni değişecek diye  tahmin ediyorum.

Bunu kabul etmeli miyim yoksa araç değişimi gerektirir mi?

Sizlerinde fikirlerini almak istedim.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2016, 13:37:26 Gönderen: AvCI1983 »

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracınızı hukuken iade edebilir, ayıpsız misliyle degistirebilir ya da ayip oranında indirim talep edebikirsiniz.. Kabul edilmezse tüketici mhkmesine basvurulcak..

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç değişimi meşakkatli ve uzun bir süreç. Mahkeme sizi haklı bulana kadar bile bir kaç yılınızı alabilir. Bu sorunla ilgili araç değişimi talebi yaptığınızda Yüce/Doğuş Oto kafadan işi reddedip yokuşa sürecektir. Yani Yüce/Doğuş Oto'nun bunu mahkeme zorlaması olmadan kabul etmesi imkansız. (Hatta aracın motoru yansa bile kabul etmezler. iyi niyeti falan unutun). Araç değişiminin tek yolu mahkeme emri yani.

Beyin değişimi sorunu çözecek ise ben kabul ederdim. (sonuçta beyin dediğimiz şey program yüklü bir elektronik kutu). Ama tesisatta veya diğer ekipmanlarda (sensör, kamera vb dahil) problem varsa bunları bulmak daha uzun sürebilir. Ancak söylediklerinizden bana da beyin arızası gibi geliyor. Çünkü bahsettiğiniz sistemlerin hepsi aynı anda çalışmıyorsa, tüm ekipmanların birden arızalı olması çok zor. tesisat arızası olsa, bu sefer de sadece belli bir bölüm problem olur. dolayısıyla beyin arızası gibi duruyor. Ayrıca araçlarda farklı işleri yürüten çeşitli beyinler var. bahsettiğiniz güvenlik sistemlerinin hepsinin aynı beyinden kontrol edildiğini sanıyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunu cozdukleri surece sikinti yok. Pire icin yorgan yakmaya degemez. He yok cozemiyoruz derlerse degistirilir tabi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı AvCI1983

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anlamadığım şey adaptif hız sabitleme çalışıyor ama diğer 3 asistan çalışmıyor. Dediğim gibi ilk defa karşılaşılmış bir sorun olduğunu hatta Çeklerle görüştüklerini ve onların da sorunu çözemediklerini ilettiler.

parçanın Almanya'dan 20 gün içerisinde geldiğini söylediler ancak halen ne arayan var ne de soran

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siz aynı zamanda mahkemeyide araştırın yapmanız gerekenleri hazırlığınızı yapın . Basit bir laptopu bile değiştirmiyorlar arabadan bahsediyoruz. Onlarada mahkemeye gideceğinizi söyleyin. Sonuçta kaç bin tl lik araba aldınız ve bu parayı kazanmak kolay olmadı. Ve unutmayın vw  sıkıntı yaşıyor benim arabamı hatalı jantlarla sattıklarını kabul edip değiştirmediler. Satış sonrası berbat . Yukarda bir arkadaşın dediği gibi iyi niyet bende beklemiyorum... İnşAllah hallolur

Çevrimdışı Zafer1979

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2007 yılında aldığım toyota aracı geri iade etmiş biri olarak söylüyorum bu işler çok basit işler değil. Aracı iade etmek için bozuk olan her neyse aynı yıl içinde 3 kez değişmesi yada can güvenliğini tehlikeye atması yada tamirinin mümkün olmadığının ispatlanması lazım. Bence önce tamir hakkını kullanman sorun çözülürse uğraşma derim. Mahkeme yoluna gidersen olduki mahkemeyi kaybedersen yaptığın bilirkişi masrafları ve karşı tarafın avukatlık ücreti vs. Çok yüklü paralar ödemek zorunda kalabilirsin. Mahkeme açma ücreti benim zamanımda ücretsizdi çok küçük miktarlar vermiştim. Her bilirkişiye gittiğinde aracım 1.000 tl yi buluyordu. 3 kez itiraz edildi ve 3 kez bilirkişi parası ödedim ama sonuçta kazandığım için hepsinin parasını karşı taraftan aldım.

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence satış sözleşmesini gözden geçirin tekrar. Parça değişimi değer kaybına girer, ancak yazılımsal sorun ise girmez. Değer kaybı olmazsa değişim çok zor.

Çevrimdışı AvCI1983

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an beklemedeyim eğer parça değişimi yani yazılımdan ötürü bir parça değişimi olacağı için sorun çözülür ise dediğiniz gibi uğraşmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Ancak sorun çözülmez ise artık yapacak başka bir durumum kalmayacak gibi...

Can sıkan bir durum oldu benim için skodanın en prestijli aracını alıp bu şekilde sorun yaşamak.

İleriki günlerde parça geldiği zaman tekrar durum hakkında bilgi vereceğim.

İlginize teşekkür ederim.

Çevrimdışı AvCI1983

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Dün sabah Doğuş oto maslak servisine aracımı bıraktım ve Almanya'dan gelen parçayı taktılar. Şu an sorunsuz çalışıyor maşallah ayrıca arka kapılardaki çıtalar ön kapılara takılıp çıkıyordu onları da değiştirdiler.

Umarım bir daha servise gitmek zorunda kalmam.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle